2020-01-17
18:30
IV runda / 40. kolejka
0:1 Josef Vítek #73 ( Petr Polodna #11, Jan Steber #24 ) 5/5 14:59
0:2 Władisław Jełakow #66 ( Jan Krasowskij #70, Aleksandr Gołowin #77 ) 5/5 27:11
0:3 Szymon Marzec #71 ( Filip Pesta #93, Oskar Lehmann #3 ) 5/5 41:44
22:32 2 min. Damian Tomasik #15 Wystrzelenie lub wyrzucenie krążka poza lodowisko
47:46 2 min. Jussi Makkonen #25 Uderzanie kijem
55:07 2 min. Nestori Lähde #14 Ostrość
55:07 2 min. Szymon Marzec #71 Ostrość
57:12 2 min. Filip Starzyński #26 Atak kijem trzymanym oburącz
57:12 2 min. Ladislav Havlík #22 Uderzanie kijem
59 min- Czas dla Gieksy.
59 min- Świetna okazja Kolusza! Fuczik dalej z czystym kontem!
58 min- Kolejny raz obustronne wykluczenie.
57 min- Salmi ze slotu! Miał dużo miejsca i czasu, ale krążek poleciał prosto w korpus Fuczika.
56 min- Mała przepychanka i obustronne wykluczenie. Lahde i Marzec na ławce kar.
54 min- Teraz z metra spudłował Cimżar!
52 min- Powinni śmielej zaatakować katowiczanie, ale nic takiego nie ma miejsca. Świetnie kontrolują wydarzenia na lodzie goście.
50 min- Trzy świetne okazje miał Bilczik, ale nie potrafił z najbliższej odległości skierować krążka do siatki!
48 min- Kara dla Makkonena.
46 min- Jełakow mógł wyjść sam na sam, ale dobrze wrócił Salmi i wybił mu krążek.
44 min- Starzyński przejechał dużą część lodowiska, sam oddał strzał, ale kolejny raz Fuczik wyłapuje krążek.
43 min- Krasowskij ofiarnie zablokował strzał napastnika Gieksy.
42 min- GOOL 0:3! Marzec z bekhendu. Wydawało się, że ma krążek w raku Rahm, ale guma wypadła mu i uderzyła od poprzeczki, a następnie wturlała się za linię bramkową!
41 min- Rozpoczęło się ostatnie 20 minut.

40 min- Przycisnęli w końcówce gospodarze, ale wynik nie uległ zmianie!
37 min- Franssila z niebieskiej. Prosto w bramkarza.
36 min- Dopinguje katowicka publiczność, ale ich ulubieńcy dziś bezradni. Nie mogą przełamać gdańskiego muru.
34 min- Makkonen w okienko...Fuczik fenomenalnie odbija gumę.
32 min- Znów zamknięci byli katowiczanie we własnej tercji. Na zbyt wiele pozwalają gdańszczanom dzisiaj.
31 min- Próbują strzelić kontaktową bramkę miejscowi, ale świetnie jest dysponowany Fuczik!
28 min- GOOL 0:2! Dużo miejsca miał Krasowski, który podjechał spod niebieskiej bliżej bramki, kropnął z klepy, krążek odbił Rahm, ale do odsłoniętej bramki dobił go Jełakow!
27 min- Błąd Krężołka, ale na jego szczęście niewykorzystany przez gości.
25 min- Gieksa w pełnym składzie.
24 min- Groźnie spod niebieskiej Havlik...instynktowna interwencja Rahma.
23 min- Kara dla Tomasika za wystrzelenie krążka poza taflę.
21 min- Zaczynamy drugą tercję.

17 min- Teraz lepiej prezentują się goście. Ta bramka wyraźnie dodała im skrzydeł.
15 min- GOOL 0:1! Nieco przypadku w tej bramce, bo Polodna strzelał ze środka, krążek jednak zablokował obrońca, ten odbił się tak, że wylądował na łopatce kija Polodny i wyłożył on do stojącego przed bramką Vitka, a ten tylko dostawił łopatkę!
14 min- Typowy mecz walki. Nikt nie odpuszcza, dużo walki na bandach, ale także dużo strzałów. Bramkarze jednak świetnie dysponowani.
12 min- Przez minutę trzymali gdańszczanie GKS w hokejowym zamku. Nie doszli jednak do dobrej okazji strzeleckiej i nadal remis.
10 min- Padł na lód Wajda po starciu z Marcem, ale to przypadkowa kontuzja. Nie było tam faulu.
8 min- Groźne strzału Havlika i Szurowskiego. Szczęście po stronie Rahma.
7 min- Tomasik do Jaśkiewicza. Ten z pierwszego krążka, ale dobrze przemieścił się w bramce Czech i odbił gumę.
6 min- Niepilnowany przez bramką Pasiut, ale odbija krążek Fuczik!
4 min- Ciekawe, ofensywne widowisko. Oba zespoły dużo strzelają, ale na razie bramkarze bezbłędni.
3 min- Małe problemy ze sprzętem miał Rahm, ale już gra wznowiona.
2 min- Szukał szczęścia Bilczik...złapał krążek Szwed.
2 min- Marzec pociągnął po lodzie. Odbił krążek Rahm.
2 min- Trwa napór GieKSy. W ostatnim momencie obrońca "zdjął" krążek z kija Tomasika!
1 min- Od razu próbowali Kolusz i Pasiut, ale Fuczik czujny.
1 min- Gramy! Krążek dla GKS-u