Znamy pierwszych finalistów XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Zakończyły się eliminacje do XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych. Swoje grupy zwyciężyły drużyny z Tychów, Krakowa i Bytomia. Do lutowych finałów awansowały po dwa zespoły z każdej grupy, pozostali pod koniec stycznia zagrają w barażach.
XIII OOM odbędzie się po raz siódmy w Województwie Małopolskim w trzecim tygodniu lutego 2017 roku.
Eliminacje rozgrywane były w trzech grupach. Walka odbywała się na zasadzie czterech turniejów eliminacyjnych rozgrywanych systemem ,,każdy z każdym’’. Zawodnicy kwalifikujący się do gry w drużynie Juniora Młodszego urodzeni są w latach 1999, 2000, 2001. Może również występować 3 zawodników z rocznika 2002.
Wyniki:
I turniej grupy A w Oświęcimiu (2-4.12.2016):
Unia Oświęcim – MOSM Tychy 2:1 po rzutach karnych (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0), rzuty karne 2:0.
MOSM Tychy - Energa Stoczniowiec Gdańsk 1:2 po dogr. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
UKH Unia Oświęcim – Energa Stoczniowiec Gdańsk 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
II turniej grupy A w Gdańsku (9-11.12.2016):
UKH Unia Oświęcim – MOSM Tychy 0:4 (0:1, 0:1. 0:2) - mecz rozegrany w Oświęcimiu
Energa Stoczniowiec Gdańsk - MOSM Tychy 3:7
Energa Stoczniowiec Gdańsk - UKH Unia Oświęcim 2:3
III turniej grupy A w Tychach (16-18.12.2016):
MOSM Tychy - UKH Unia Oświęcim 3:1
UKH Unia Oświęcim - Energa Stoczniowiec Gdańsk 8:1
MOSM Tychy - Energa Stoczniowiec Gdańsk 16:1
Tabela końcowa:
M | PKT | BZ/BS | ||
1. | MOSM Tychy | 6 | 14 | 32/9 |
2. | UKH Unia | 6 | 8 | 16/16 |
3. | Stoczniowiec | 6 | 5 | 14/37 |
I turniej grupy B w Jastrzębiu (2-4.12.2016):
MKS Sokoły Toruń - MMKS Podhale Nowy Targ 1:12 (0:2, 1:6, 0:4)
MMKS Podhale Nowy Targ - MKS Cracovia Kraków 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
JKH GKS Jastrzębie - MKS Sokoły Toruń 9:3 (4:1, 3:0, 2:2)
MKS Sokoły Toruń - MKS Cracovia Kraków 2:11 (1:3, 0:2, 1:6)
JKH GKS Jastrzębie - MMKS Podhale Nowy Targ 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
JKH GKS Jastrzębie - MKS Cracovia Kraków 5:2
II turniej grupy B w Nowym Targu (9-11.12.2016):
MMKS Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:3, 0:1, 1:0)
MMKS Podhale Nowy Targ – MKS Sokoły Toruń 11:3 (9:0, 1:2, 1;1)
MMKS Podhale Nowy Targ – MKS Cracovia Kraków 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
MKS Cracovia Kraków - MKS Sokoły Toruń 5:3
MKS Cracovia Kraków - JKH GKS Jastrzębie 7:2
JKH GKS Jastrzębie - MKS Sokoły Toruń 4:5
III turniej grupy B w Krakowie(16-18.12.2016):
MKS Cracovia Kraków - MMKS Podhale Nowy Targ 3:2
MKS Cracovia Kraków - MKS Sokoły Toruń 2:5
MMKS Podhale Nowy Targ - MKS Sokoły Toruń 8:5
MMKS Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 5:0 walkower
MKS Sokoły Toruń - JKH GKS Jastrzębie 5:0 walkower
Mecze z udziałem JKH GKS Jastrzębie nie odbyły się z powodu problemów zdrowotnych zawodników.
WGiD PZHL przyznał dwa walkowery na korzyść drużyn z Nowego Targu i Torunia. Mecz Cracovii z JKH GKS Jastrzębie ma się odbyć w styczniu 2017.
IV turniej grupy B w Toruniu (28-30.12.2016):
MMKS Podhale Nowy Targ – MKS Sokoły Toruń 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)
MMKS Podhale Nowy Targ – MKS Cracovia Kraków 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
MMKS Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 4:7 (2:3, 1:2, 1:2)
JKH GKS Jastrzębie - MKS Sokoły Toruń 6:5 po dogrywce (0:2, 2:2, 3:1)
MKS Cracovia Kraków - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
MKS Sokoły Toruń - MKS Cracovia Kraków 2:10 (0:4, 0:0, 2:6)
Tabela końcowa:
M | PKT | BZ/BS | ||
1. | Cracovia | 11 | 21 | 50/30 |
2. | Podhale | 12 | 21 | 60/30 |
3. | JKH GKS | 11 | 17 | 39/42 |
4. | Sokoły | 12 | 10 | 39/86 |
I turniej grupy C w Warszawie (2-4.12.2016):
Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 5:4 po rzutach karnych
Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 12:1
Zagłębie Sosnowiec - ŁKH Łódź 3:0
Polonia Bytom - ŁKH Łódź 9:1
Polonia Bytom - Legia Warszawa 11:1
Legia Warszawa - ŁKH Łódź 1:9
II turniej grupy C w Bytomiu (9-11.12.2016):
Polonia Bytom - Legia Warszawa 19:0
Zagłębie Sosnowiec - ŁKH Łódź 7:1
Polonia Bytom - ŁKH Łódź 8:1
Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 12:2
Polonia Bytom - Zagłębie Sosnowiec 4:1
ŁKH Łódź - Legia Warszawa 3:1
III turniej grupy C w Łodzi (16-18.12.2016):
Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa 14:2
Polonia Bytom - ŁKH Łódź 5:3
Zagłębie Sosnowiec - ŁKH Łódź 8:4
Polonia Bytom - Legia Warszawa 10:1
Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 2:5
ŁKH Łódź - Legia Warszawa 6:3
IV turniej grupy C w Sosnowcu (28-30.12.2016):
TMH Polonia Bytom - ŁKH Łódź 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
UKS Zagłębie Sosnowiec - KH Legia Warszawa 11:0 (4:0, 4:0, 3:0)
UKS Zagłębie Sosnowiec - ŁKH Łódź 4:1
UKS Zagłębie Sosnowiec - TMH Polonia Bytom 5:3
TMH Polonia Bytom - KH Legia Warszawa 12:0
KH Legia Warszawa - ŁKH Łódź 0:10
Tabela końcowa:
M | PKT | BZ/BS | ||
1. | Polonia | 12 | 31 | 95/22 |
2. | Zagłębie | 12 | 29 | 84/27 |
3. | ŁKH | 12 | 12 | 41/54 |
4. | Legia | 12 | 0 | 12/129 |
Bezpośredni awans do kolejnej rundy wywalczyły zespoły z miejsc 1-2, zaś w barażach zmierzą się drużyny z miejsca 3 i najlepsza wśród czwartych z trzech grup eliminacyjnych. Turniej Barażowy do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017 zostanie rozegrany 27 – 29 stycznia 2017.
Turniej Finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017 (Nowy Targ, Oświęcim, Krynica-Zdrój) odbędzie się 21-26 lutego 2017 roku.
Do turnieju głównego awansowały już drużyny MOSM Tychy, UKH Unia Oświęcim, MKS Cracovia Kraków, MMKS Podhale Nowy Targ, TMH Polonia Bytom oraz UKS Zagłębie Sosnowiec.
Komentarze