XXVI OOM: UKS Niedźwiadki Sanok i MKS Sokoły Toruń w finale
Poznaliśmy finalistów XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Śląsk 2020. Do finału w kategorii juniora młodszego awansował zespół UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok oraz MKS Sokoły Toruń. Sanoczanie pokonali UKH Unię 3:2 a Sokoły ograły Zagłębie 7:4.
29.02.2020
Półfinały:
godz. 11.00
UKS Niedźwiadki Sanok - UKH Unia Oświęcim 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
1:0 Bartosz Florczak - Szymon Dobosz, Karol Biłas (2:51, 5/3)
2:0 Szymon Dobosz - Marcin Dulęba (21:48, 4/5)
3:0 Bartosz Florczak - Karol Biłas, Szymon Dobosz (29:49)
3:1 Uładzisław Kandratsenka - Jan Biernat (48:23)
3:2 Mateusz Filipowicz - Krystian Sosnowski - Filip Dworzak (54:04)
Sędziowali: Dawid Mazur - Damian Czudowski, Paweł Bajon
Minuty karne: 8-14
Strzały: 38-31
Widzów: 150
UKS Niedźwiadki: Wiszyński (Buczek n/g) - Biłas, Orzechowski; Dobosz, Dulęba, Żółkiewicz - Florczak, Koczera; Frankiewicz, Pisula, Kopiec - Niemczyk, Rocki; Radwański, Tauter, Tumidalski - Starościak, Ostafiński; Bąk, Sanocz, J. Mazur.
Trener: Michał Radwański
UKH Unia: Płonka (Kaczkowski n/g) - Lichota, Klekot; Daniliszyn, Filipowicz, Noworyta - Ptaszkin, Dworzak; Biernat, Sosnowski, Kandratsenka - Kot, Wytrykus; Hornik, Guzik, Zabawski - Pencko, Siemasz, Wilk, Klimczyk.
Trener: Witold Magiera
godz. 14.00
Zagłębie Sosnowiec - MKS Sokoły Toruń 4:7 (3:3, 1:1, 0:3)
1:0 Dominik Kasprzyk - Arkadiusz Karasiński (3:15)
2:0 Dominik Kasprzyk - Karol Baran (5:09)
2:1 Jan Walczak - Szymon Maćkowski (6:48, 4/5)
3:1 Dominik Kasprzyk - Karol Baran (8:56)
3:2 Szymon Maćkowski - Jakub Małecki (13:43, 5/4)
3:3 Konrad Piskalski (14:57)
3:4 Jakub Wenker (32:47)
4:4 Wasilij Jerasow - Jaromir Susterovas (36:18, 4/5)
4:5 Michał Proczek (41:59)
4:6 Szymon Maćkowski (54:00)
4:7 Jakub Małecki - Szymon Maćkowski (57:12, 5/4)
Sędziowali: Kamil Bryniarski - Michał żak, Nikifor Szczerba
Minuty karne: 10-8
Strzały: 31-37
Widzów: 100
UKS Zagłębie: Kubara (Ciućka n/g) - Nowak, Zadęcki; Jerassow, Palamarchuk, Susterovas - Wilk, Machura; Karasiński, Baran, Kasprzyk - Mirek, Bielaczyc; Sarnacki, Podsiadło, Tarnawski - Brzozowski, Bobbe, Kowalenko.
Trener: Jerzy Górak
MKS Sokoły: Lisewski (Grabara n/g) - Sawicki, Proczek; Piskalski, Jeziorski, Wenker - Dobrzeniecki, Rutkowski; Walczak, Maćkowski, Golik - Kańczewski, Schafer; Suski, Shirkov, Małecki - Kurnicki, Ongirski; Bahuszko, Wiwatowski, Mularczyk.
Trener: Paweł Głaz
01.03.2020
godz. 12.30 Mecz o brązowy medal
Zagłębie Sosnowiec - UKH Unia Oświęcim
godz. 15.30 Finał
UKS Niedźwiadki Sanok - MKS Sokoły Toruń
Komentarze