Wyświetleń: 3800

Najśmieszniejszy gol sezonu? Sędzia popchnął zawodnika (WIDEO)

2017-09-24 10:48:15

Nie da się chyba w gorszy sposób rozpocząć meczu. To była prawdziwa komedia pomyłek, a sędzia popychający zawodnika, dzięki czemu rywale strzelili gola to jej podsumowanie.

Taki koszmarny początek mieli we wczorajszym ligowym meczu z HC Davos gracze wicemistrza Szwajcarii EV Zug. A konkretnie obrońca pierwszej formacji Johann Morant. Już w 1. minucie gry spotkała go kuriozalna sytuacja, w której sprezentował rywalom gola. Morant we własnej tercji obronnej odwracał się z krążkiem wprost na sędziego, który akurat właśnie się potknął. Francuz wpadł na arbitra, a ten próbując złapać równowagę... popchnął gracza i przewrócił na lód. Z prezentu skorzystał zawodnik rywali Marc Wieser. Przejął krążek zgubiony przez obrońcę EVZ i umieścił go w bramce, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0.

Na szczęście i dla Moranta, i dla sędziego, ten incydent nie przesądził o wyniku. Gospodarze strzelili bowiem później 5 goli i wygrali 5:1. Obrońca z Zugu jednak chyba do końca meczu o tej sytuacji nie zapomniał, bo na 13 sekund przed jego końcem pobił się z Dino Wieserem, bratem Marca, który skorzystał z jego prezentu.