Hokej.net Logo
MAJ
3
MAJ
7

NHL: Pościg Canadiens na nic (WIDEO)

2018-11-25 07:33 NHL
NHL: Pościg Canadiens na nic (WIDEO)

Montréal Canadiens i jeden z ich graczy tej nocy w klasyku NHL ustanowili rekord sezonu pod względem liczby wejść ciałem. W trzeciej tercji odrobili oba gole straty do Boston Bruins. A jednak po meczu zostali z niczym.


Zespół z Montrealu, który przegrał 3 poprzednie spotkania podejmował wczoraj Bruins i aż do trzeciej tercji przegrywał 0:2. Zdecydował o tym fatalny okres nieco ponad 100 sekund w pierwszej odsłonie. Najpierw w 14. minucie David Backes zabrał w tercji ataku krążek Jesperiemu Kotkaniemiemu i swoim pierwszym golem w sezonie dał prowadzenie gościom, a minutę i 41 sekund później drugiego gola dołożył po podaniu Toreya Kruga Jake DeBrusk. To prowadzenie drużyna z Bostonu utrzymała do trzeciej tercji. W tym sezonie tylko raz przegrała mecz, w którym po dwóch odsłonach była lepsza, ale wczoraj zanosiło się, że może mieć miejsce kolejny taki przypadek.


Pościg gospodarzy zaczął fantastyczną indywidualną akcją Jonathan Drouin, który minął kilku rywali i oddał strzał w stronę Tuukki Raska. Fiński bramkarz interweniował niepewnie i krążek wytoczył się za nim do bramki. A niespełna 3 i pół minuty później był już remis po golu Tomáša Tatara. Ale to odrobienie strat ostatecznie na nic się zdało, bo "Habs" nie zdobyli tego wieczoru nawet punktu. Drouin, który mógł być bohaterem, został jednym z winowajców, bowiem to on dostał podwójną karę mniejszą za uderzenie wysoko uniesionym kijem Backesa, po której Bruins strzelili zwycięskiego gola.


Gospodarze mieli o to wykluczenie pretensję, a lokalny dziennik "Montreal Gazette" nazwał zagranie Drouina "faulem-duchem", ale sędziowie nie mieli wątpliwości. Sam Drouin nie chciał o sytuacji zbyt długo rozmawiać. Przyznał jedynie, że mógł trafić rywala kijem, ale "niezbyt mocno". A w przewadze zwycięstwo 3:2 dał przyjezdnym swoim pierwszym golem w ich barwach John Moore, który pokonał Careya Price'a. To obrońca, który poprzednie 3 lata spędził w New Jersey Devils, ale w Newark nie przedłużono z nim kontraktu i podpisał nowy jako wolny gracz w Bostonie. To dopiero jego 3. punkt w 20 meczach w nowych barwach. Co ciekawe, pierwszego zwycięskiego gola dla Devils także strzelił w Montrealu, niemal dokładnie 3 lata temu. A ten wczorajszy był jego pierwszym na wagę zwycięstwa w NHL, którego nie zdobył w dogrywce od 5 lat. W międzyczasie sześciokrotnie rozstrzygał o wygranych w dogrywkach.


Po meczu trener Bruins Bruce Cassidy stanowczo odrzucił sugestie, że Backes symulował w sytuacji, w której Drouin otrzymał decydującą o wyniku karę 4 minut. - Backes poświęcił się dla drużyny i wywalczył karę po uderzeniu kijem. Zresztą miał na twarzy krew - skomentował szkoleniowiec gości. - Cały czas mówimy zawodnikom, że wygrywanie musi boleć. Jeśli wygrywasz mecz w NHL, to prawdopodobnie będziesz miał kilka stłuczeń i siniaków.


Po wczorajszym spotkaniu zawodnicy z Bostonu mogą mieć ich sporo, bo miał on przebieg, jakiego należy oczekiwać od klasyku dwóch drużyn rywalizujących ze sobą od powstania NHL. W twardej, fizycznej walce na bandach przypominał spotkanie play-offów. Canadiens wykonali aż 51 wejść ciałem, co jest rekordem tego sezonu w najlepszej lidze świata. To najwyższy wynik w NHL od 2 lutego tego roku, gdy 54 ataki ciałem na rywali wykonali... także "Habs" w meczu z Carolina Hurricanes. Od początku ubiegłego sezonu przynajmniej 50 ataków ciałem jednej drużyny w jednym meczu miało miejsce tylko w 3 spotkaniach i w każdym z nich udział brała drużyna z Montrealu. W poprzednim sezonie przeciwko niej 50 zaliczyli Columbus Blue Jackets.


Tej nocy tylko dwóch zawodników gospodarzy z pola nie zapisało w swoich indywidualnych statystykach ani jednego ataku na rywala, a Charles Hudon ustanowił indywidualny rekord rozgrywek, notując ich aż 13.


Na niewiele się to jednak zdało, bo drużyna gospodarzy poniosła czwartą z rzędu porażkę. A jej trener Claude Julien, który przez lata prowadził Bruins, mówił nawet po meczu, że w swojej agresji jego podopieczni przesadzili i nie miał pretensji do sędziów o kluczową karę dla Drouina. Wręcz przeciwnie, obwiniał o porażkę swojego podopiecznego. - Drouin ma powód, żeby uważać, że przegraliśmy ten mecz przez niego. Kara w takim momencie meczu to nie jest coś, co chcesz dostać - skomentował Julien. - W meczu, w którym odrabiasz dwa gole straty musisz trzymać dyscyplinę. Jeśli chcemy wygrywać, to nie możemy robić takich rzeczy.


Canadiens mogli wczoraj przeskoczyć swoich odwiecznych rywali w tabeli dywizji atlantyckiej. Obecnie z 27 punktami zajmują w niej piąte miejsce. Zespół z Bostonu ma o 3 "oczka" więcej i jest czwarty.


Montréal Canadiens - Boston Bruins 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
0:1 Backes 13:01
0:2 DeBursk - Krug - Krejčí 14:42

1:2 Drouin - Alzner - Mete 46:46

2:2 Tatar - Shaw - Agostino 50:09 (w przewadze)

2:3 Moore - Backes - Krejčí 57:03 (w przewadze)

Strzały: 33-35.
Minuty kar: 16-14.
Widzów: 21 302.





Washington Capitals odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując 5:3 New York Rangers, mimo że przegrywali 0:2. Ozdobą meczu był gol na 2:2 Jakuba Vrány, który jak pociąg ekspresowy przejechał obok Bretta Howdena i pokonał Aleksandra Georgijewa, który tym razem zastępował w bramce Rangers odpoczywającego Henrika Lundqvista. Vrána zaliczył także asystę, podobnie jak Brett Connolly, a na listę strzelców w zwycięskim zespole wpisali się także: Nic Dowd, Aleksandr Owieczkin i Tom Wilson. Z kolei trzykrotnie asystował John Carlson. Owieczkin ma już w tym sezonie na koncie 17 goli. Mecz pod względem liczby ataków ciałem przypominał spotkanie play-offów. Capitals wykonali ich 33, a Rangers aż 42. Dla obu zespołów to najwyższe wyniki w tym sezonie. "Stołeczni" mają 29 punktów i awansowali na pierwsze miejsce w dywizji metropolitalnej, a ich wczorajsi rywale z 26 punktami są w niej na czwartym miejscu.


Fantastyczne przyspieszenie Jakuba Vrány przy golu



Historyczny wieczór w St. Louis miał Patrik Laine, który oddał 5 strzałów i strzelił 5 goli w wygranym 8:4 meczu Winnipeg Jets z miejscowymi Blues. Fin jest pierwszym strzelcem 5 goli w jednym meczu NHL od 2 listopada 2011 roku, gdy Johan Franzén dokonał tego dla Detroit Red Wings przeciwko Ottawa Senators. Żaden inny obecnie występujący w NHL zawodnik nie trafił w jednym spotkaniu do siatki pięciokrotnie. W historii ligi zdarzyło się to 55 razy. Laine strzelecko nie zaczął tego sezonu najlepiej, ale z 19 golami jest już liderem klasyfikacji. Do tego dołożył tylko 3 asysty. Przy okazji zaliczył także 7. hat trick w tej lidze. Przed 21. urodzinami więcej meczów z przynajmniej 3 golami miał tylko Wayne Gretzky (12). W cieniu wyczynu swojego fińskiego kolegi gola i asystę zaliczył rozgrywający 800. mecz w NHL Blake Wheeler, trafiali także Brendan Lemieux i Brandon Tanev, a Bryan Little asystował czterokrotnie. Laine strzelił w NHL już 99 goli. Jest liderem klasyfikacji strzelców od kiedy pojawił się w tej lidze ex aequo z Aleksandrem Owieczkinem. Jets z dorobkiem 28 punktów zajmują czwarte miejsce w dywizji centralnej. Blues z 19 "oczkami" nadal są w niej ostatni.


5 goli Patrika Laine




W Toronto rzadkim wyczynem strzeleckim popisał się z kolei Szwed Andreas Johnsson, który już w pierwszej tercji strzelił 3 gole. To o jedno trafienie więcej niż miał w poprzednich 18 meczach tego sezonu. Johnssonowi wystarczyły do tego zaledwie 3 minuty i 26 sekund, które spędził na lodzie w pierwszej odsłonie. A w całym meczu przebywał na tafli tylko przez 10 minut i 48 sekund. To najmniej czasu spędzonego na lodzie przez zawodnika, który ustrzelił hat tricka w sezonie zasadniczym od prawie trzech lat, gdy Frank Vatrano zdobył 3 bramki dla Boston Bruins w 10 minut i 16 sekund. Wczoraj swoje gole dołożyli Patrick Marleau, Josh Leivo i John Tavares, a Garret Sparks zatrzymał wszystkie 34 strzały Philadelphia Flyers w meczu wygranym przez "Klonowe Liście" 6:0. Sparks wcześniej tylko raz w meczu NHL nie dał się pokonać - w swoim debiucie 3 lata temu. Z kolei po drugiej stronie tafli Calvin Pickard wpuścił 4 z 6 pierwszych strzałów i już w pierwszej tercji ustąpił miejsca w bramce Anthony'emu Stolarzowi. Co ciekawe, we wczorajszym meczu sędziowie nie nałożyli ani jednej kary. Maple Leafs z 32 punktami pozostają na trzecim miejscu w dywizji atlantyckiej. Flyers mają 22 "oczka" i są przedostatni w dywizji metropolitalnej.


Buffalo Sabres zostali liderami tabeli całej NHL. Trudno w to uwierzyć zaledwie 7 miesięcy po tym, jak "Szable" były na dnie ligowej klasyfikacji, ale takie są fakty. Sam Reinhart celnym strzałem w siódmej rundzie rzutów karnych dał swojej drużynie już 9. zwycięstwo z rzędu, tym razem 3:2 nad Detroit Red Wings. Oznacza to, że podopieczni Phila Housleya mają 34 punkty i na wszystkich rywali w NHL mogą patrzeć ze szczytu tabeli. Przed Reinhartem karnego po raz pierwszy w NHL w pięknym stylu wykorzystał także Tage Thompson, który trafił również z gry. A Jeff Skinner strzelił swojego 18. gola w sezonie. Pierwszą gwiazdą spotkania wybrano jednak bramkarza Sabres Linusa Ullmarka, który obronił 35 strzałów z gry, a później 5 rzutów karnych i po raz pierwszy wygrał serię karnych w NHL. Zatrzymał m.in. Fransa Nielsena, który ma na koncie najwięcej wykorzystanych rzutów karnych w historii ligi. 9 kolejnych zwycięstw Sabres to najwięcej od początku sezonu 2006-07, gdy drużyna wygrała 10 pierwszych meczów. Red Wings mają 23 punkty i zajmują szóste miejsce w dywizji atlantyckiej.


Efektowny rzut karny Tage'a Thompsona




Dogrywka pomogła z kolei Chicago Blackhawks przerwać serię 8 wyjazdowych porażek. Drużyna z "Wietrznego Miasta" pokonała Florida Panthers w Sunrise 5:4 po golu strzelonym w dodatkowej części meczu przez Erika Gustafssona. To jego pierwsze zwycięskie trafienie w setnym meczu w NHL. Po bramce i asyście dla zwycięzców zaliczyli: Patrick Kane i David Kämpf, a trafiali także: Alex DeBrincat i Alexandre Fortin. Blackhawks do 50. minuty przegrywali 2:4. 23 punkty dają im jednak ciągle przedostatnie miejsce w dywizji centralnej. Z kolei Panthers z 20 punktami są ostatni nie tylko w dywizji atlantyckiej, ale także w konferencji wschodniej.


Na Brooklynie New York Islanders pokonali Carolina Hurricanes 4:1. Josh Bailey strzelił gola i zaliczył asystę, a swoje bramki dla "Wyspiarzy" zdobyli: Valtteri Filppula po pięknej, indywidualnej akcji, Anthony Beauvillier i Adam Pelech. Bramkarz gospodarzy Thomas Greiss obronił 26 strzałów. Islanders jak zwykle strzelali mniej od rywali, bo tylko 19-krotnie. To druga najrzadziej strzelająca na bramkę drużyna NHL (średnio 27,9 razy w meczu), podczas gdy Hurricanes uderzają najczęściej (39,9 strzału na mecz). Gospodarze wczorajszego meczu odnieśli 11 ze swoich 12 zwycięstw w spotkaniach, w których przeciwnicy strzelali częściej, a "Canes" wszystkie 12 porażek ponieśli oddając więcej strzałów niż przeciwnicy. Wczoraj zakończyli serię trzech zwycięstw i spadli na piąte miejsce w dywizji metropolitalnej z 25 punktami. Wyprzedzili ich między innymi Islanders, którzy mają 26 punktów i zajmują trzecią pozycję przed legitymującymi się identycznym punktowym dorobkiem lokalnymi rywalami Rangers, którzy rozegrali o 2 spotkania więcej.


Piękny gol Valtteriego Filppuli po indywidualnej akcji




Columbus Blue Jackets musieli oddać prowadzenie w dywizji metropolitalnej po porażce 2:4 z jej dotychczasowym outsiderem Pittsburgh Penguins. "Pingwiny" odniosły zwycięstwo dzięki pierwszemu w sezonie zasadniczym NHL hat trickowi Jake'a Guentzela, golowi Tannera Pearsona oraz 37 skutecznym interwencjom Caseya DeSmitha. Swoją pierwszą bramkę Guentzel strzelił po fantastycznej asyście za plecy Sidneya Crosby'ego. Główny bohater wieczoru strzelił 3 gole w jednym meczu rozgrywek zasadniczych po raz pierwszy, ale wcześniej miał już dwa hat tricki w play-offach. Asystujący mu przy wszystkich trzech bramkach Kris Letang rozegrał 703. mecz w barwach Penguins i wyrównał rekord Brooksa Orpika pod względem liczby występów obrońcy dla drużyny z Pittsburgha. Podopieczni Mike'a Sullivana punktowali w czterech ostatnich spotkaniach i z 23 punktami awansowali na szóste miejsce w dywizji. Blue Jackets mają 28 "oczek" i są jej wiceliderem.


Piękna asysta Sidneya Crosby'ego do Jake'a Guentzela



Czwarte z rzędu zwycięstwo odniósł zespół Colorado Avalanche. "Lawina" do 58. minuty przegrywała z Dallas Stars 1:2, ale dwa gole J.T. Comphera i Mikko Rantanena w odstępie zaledwie 46 sekund przesądziły o wygranej 3:2. Compher dzień wcześniej popisał się dwoma golami w jednym osłabieniu przeciwko Arizona Coyotes. Rantanen zdobył swoją 10. bramkę w tym sezonie, a z 38 punktami nadal jest liderem klasyfikacji punktowej. Drugi jest mający 35 "oczek" Nathan MacKinnon, który wczoraj także zaliczył gola i asystę. Obie ekipy przed wczorajszym spotkaniem dzieliły tylko 2 punkty. Teraz zespół z Denver ma ich 30 i zajmuje trzecie miejsce w dywizji centralnej. Stars z 26 są w tej samej dywizji na piątej pozycji.


Rozpędza się zespół Vegas Golden Knights, który rozbił przed własną publicznością 6:0 San Jose Sharks. Marc-André Fleury obronił wszystkie 33 strzały rywali i zaliczył już 5. mecz z "czystym kontem" w tym sezonie. To najlepszy wynik w NHL. W całej karierze Kanadyjczyk ma już 53 spotkania bez wpuszczenia gola i w klasyfikacji bramkarzy obecnie występujących w lidze zrównał się z zajmującym trzecie miejsce Pekką Rinne. 2 gole strzelił wczoraj Max Pacioretty, Colin Miller uzyskał bramkę i asystę dzień po tym, jak trafił po raz pierwszy w sezonie, identyczny dorobek miał Alex Tuch, a listę strzelców uzupełnili Williamowie: Carrier i Karlsson. Fleury nie wpuścił gola już w drugim kolejnym spotkaniu, bo w piątek zatrzymał graczy Calgary Flames w meczu wygranym przez "Złotych Rycerzy" 2:0. Grając z najczęściej atakującym rywali ciałem (do wczoraj 666 razy) zespołem w NHL Sharks zaliczyli najwięcej w sezonie, bo 33 takie wejścia. To był jednak ich fatalny wieczór. W drugiej tercji za znieważenie sędziów do szatni odesłany został Evander Kane, a niespełna minutę później także trener Peter DeBoer. Mimo to, "Rekiny" z 28 punktami utrzymały prowadzenie w dywizji Pacyfiku. Golden Knights po trzecim zwycięstwie z rzędu mają 25 punktów i awansowali w niej na trzecią pozycję.


Vancouver Canucks przerwali serię 8 porażek, pokonując na wyjeździe najsłabszy zespół NHL Los Angeles Kings 4:2. Kluczowa była wygrana 2:0 trzecia tercja. Swojego drugiego zwycięskiego gola w NHL strzelił najskuteczniejszy debiutant rozgrywek Elias Pettersson, który wcześniej także zaliczył asystę w przewadze przy pierwszym w sezonie trafieniu Sama Gagnera. Swojego pierwszego gola w NHL strzelił dla zwycięzców Adam Gaudette, a wynik ustalił Tyler Motte. Dzięki zwycięstwu drużyna z Vancouver z 24 punktami awansowała na piąte miejsce w dywizji Pacyfiku. Kings z 15 punktami pozostają na szarym końcu tabeli nie tylko tej dywizji, ale także konferencji zachodniej i całej ligi.


WYNIKI MECZÓW NHL

TABELE
Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • BOBEK: Jastrzębi Podhale Cracovia i inni tez biorą a nikt nie marudzi jak my ( wy )
  • szop: Fan nieprawdy nie napisali :)
  • PanFan1: Narut podeślij tam moją odpowiedź proszę
  • PanFan1: Ale i ździebko przesadzili Szopie
  • szop: duze pieniadze psuja ambicje zawodnikow i tu 100 % racji
  • narut: Poszło Fanie, jak będzie jakaś odpowiedź dam znać
  • staatys: Duże pieniądze psują w ogóle. A co do najbliższego meczu:
    Łotwo nie będzie.
  • szop: oj tak masz racje :)
  • narut: Fanie - to Tomek Valtonen rozrabia....
  • narut: "Problēma, kas eksistējusi jau ļoti ilgu laiku – Polijas hokejisti nespēlē spēcīgās ārzemju līgās. Jaunajiem Polijas hokejistiem vajadzētu braukt uz ārzemēm pēc iespējas ātrāk. Polijas čempionāts spēj piedāvāt tik labas algas, ka vadošie hokejisti mājās nopelnīs vairāk nekā ārzemēs. Lai izlauztos ārzemēs, vispirms jāpiekrīt algas samazinājumam, vairākus gadus smagi jāstrādā un tikai tad jābauda augļi. Manuprāt, tieši tā ir lielākā problēma," vērtēja Tomeks.
  • narut: „Problem istnieje od bardzo dawna – polscy hokeiści nie grają w mocnych zagranicznych ligach. Młodzi polscy hokeiści powinni jak najszybciej wyjechać za granicę. Mistrzostwa Polski mogą zaoferować tak dobre pensje, że czołowi hokeiści będą zarabiać więcej w kraju, a nie za granicą, żeby przebić się za granicą, trzeba przede wszystkim zgodzić się na obniżkę wynagrodzenia, trzeba ciężko pracować przez kilka lat, a potem dopiero cieszyć się owocami i to jest moim zdaniem największy proble
  • narut: – ocenił Tomek.
  • narut: https://sportacentrs.com/hokejs/pc_2024/09052024-pirma_pretiniece_polija_kurvitis_lielakaj
  • Arma: Czekajcie, chcecie powiedzieć że kluby mające budżet jak dwa inne kluby, psują rynek bo dają stawki z kosmosu i mogą każdego przebić w lidze ? Ja w szoku
  • Luque: Gadu, gadu, a jak przypadkiem zrobimy dobry wynik to ciekawe co wtedy powiedzą Łotysze...
  • PanFan1: Nie zgadzam się kompletnie Arma, w polskim hokeju nie ma jeszcze tyle hajsu żeby ustawiać "sellery cups" jak w NHL
  • RafałKawecki: Ta analiza Veltonena niestety nie trzyma się kupy. Gdyby było tak jak on pisze to obserwowalibyśmy zalew PLH młodymi Polakami. Niczego takiego się nie obserwuje.
  • RafałKawecki: @PanFan1 w polskim hokeju salary cap (a nie cup - bo to kubek) jest potrzebny z innych powodów. Żeby obniżyć koszty funkcjonowania drużyn. W przeciwnym razie prędzej czy później wykończymy wszystkie ośrodki. Apeluję o to od lat.
  • PanFan1: ... po drugie niech mi nikt nie próbuje nawet suflować rzewnych kawałków że bez odpowiedniego zasobu szmalu, da się porządny hokej dzisiaj robić
  • PanFan1: racja nie wyłączyłem słownika
  • PanFan1: Boże broń THL od salary cap - takie jest moje póki co zdanie
  • RafałKawecki: Ale nie da się zrobić porządnego hokeja bez powszechnego hokeja. Jasne, że nie będzie on nigdy w PL tak powszechny jak soker ale z 8-9 normalnie funkcjonującymi klubami świata nie zawojujemy.
  • Luque: Żeby hokej był porządny to popatrzmy na Słowaków chociaż... 2 porządne ligi po 14 drużyn to konieczne
  • RafałKawecki: Jak byliśmy 8-9 reprezentacją świata w zamierzchłych czasach to mieliśmy 2 ligi po 10 drużyn a i tak wtedy mówiło się, że baza jest mała.
  • RafałKawecki: Ale na tym można by już coś budować.
  • RafałKawecki: Obecny system jest patologiczny bo hokeiści krajowi zarabiają krocie a szkolące ich ośrodki pakujące w to masę kasy nie mają z tego nic. Nie dziwota, że nikt nie chce szkolić bo to jest po prostu palenie pieniędzy.
  • RafałKawecki: Lepiej wziąć gotowego do produkcji Szweda czy Fina.
  • PanFan1: Dlatego w odpowiedzi na to co rzucił Nrut, napisałem że problemem naszego hokeja jest rozkład środków (wszystko w THL) a nie jego przeinwestowanie
  • szop: Fanie ale po co ma sie przebijac za granica jak tu bez przebijania sie lepszy hajs zarobi ?
  • RafałKawecki: Ale kto zarabia ten mityczny hajs ? Wymień mi jednego młodzieżowca, który się w tym sezonie wybił w THL.
  • Arma: Macie przykład Bukowskiego, jeden dobry sezon w Sanoku i Tychy dały ofertę której nie mógł odrzucić. Tak byłoby z każdym młodym wyszkolonym za pieniądze klubu, w końcu bogaty wujek przyjdzie i da mu tyle ile nie zaproponujesz, bo chce.
  • PanFan1: Rośnie liczba młodych Polaków trenujących za granicą jak myślicie dlaczego ?
  • RafałKawecki: Bo polskie szkolenie jest słabe. Ale musi być słabe bo jest ekonomicznie nieopłacalne.
  • PanFan1: jest słabe bo nikt w nie nie inwestuje, przynajmniej nie tyle ile trzeba
  • RafałKawecki: Przypuszczam, że skumulowany koszt doprowadzenia zawodnika od żaka do pierwszej drużyny to ok. 1M zł. Po czym klub młodzieżowy (opłacany przez samorząd) dostaje za niego kilkanaście tysięcy ekwiwalentu za wyszkolenie.
  • RafałKawecki: Jak to się ma spinać ?
  • PanFan1: Skupiliśmy się wyłącznie na silnym THL, to faktycznie uważam za problem
  • RafałKawecki: No i przede wszystkim jak kogoś przekonać, żeby dał jeszcze więcej kasy ?
  • PanFan1: RK prowadzę, temat dobry do potem ?
  • RafałKawecki: Przede wszystkim 90% ludzi zupełnie nie rozumie, że kto inny ponosi koszty szkolenia (samorządy) a kto inny spija śmietankę - "profesjonalne" (cudzysłów zamierzony) kluby THL.
  • Arma: Nawet jakbyś miał najlepsze szkolenie w Polsce, nie masz możliwości utrzymać grajka u siebie dłużej niż sezon bo jak raz odmówi kontraktu 3 razy większego niż to co ty mu dajesz, to w następnym sezonie zażąda tyle samo u siebie. Nikt nie zatrudni super trenera do młodych by w dniu 18 urodzin patrzeć jak się pakuje i już nie wraca
  • RafałKawecki: Arma, przeczytaj moje poprzednie zdanie. Kluby nie "utrzymują" bo kluby nie szkolą. Robią to kluby młodzieżowe (w Osw UKH), które są zupełnie odrębnymi podmiotami.
  • RafałKawecki: Ale co do trenerów zgoda. Żaden samorząd nie wyda na trenera młodzieży dużej kasy bo to jest palenie pieniędzy.
  • szop: jutro zaczyna sie turniej :)
  • hubal: Heniu Gruth już wiele razy tłumaczył jak to powinno wyglądać
    Helweci to przerabiali
  • Jamer: Już za chwile skład się powiększy… kolejny podpis staje się faktem…
  • Luque: Tychy czy Katowice napewno stać żeby utrzymać dobrego wychowanka np. Jezior gra od początku, aż szkoda że doznał tej kontuzji może by gdzieś spróbował za granicą
  • emeryt: Jamerze dobrze by bylo nowego grajka w thl ogłosić
  • Arma: W tym problem. Liga jest zbyt biedna by utrzymać wychowanka z dala od Tychów i Katowic. A nikt nie będzie szkolić by komuś dostarczać grajków
  • Luque: Ale jest też jeden minus, bo niejeden przeciętny mógłby iść do słabszego klubu się ograć ale tego nie robią bo tu mają wygodnie...
  • Luque: Arma ja myślę, że to też bardziej problem tego odstępnego, jakby było z 250-300 tyś za gracza to inaczej by to wszystko wyglądało
  • Luque: Patrzę teraz na handball i Słowaki Naszym pokazują jak się gra...
  • Jamer: Eme: Nowi chyba twardo negocjują… trzeba czekać. Na razie kolejny dobry zostaje…
  • Luque: Żeby Nasi tak wygrali ze Słowakami w hokeja, w ramach rewanżu haha ;P taki żarcik...
  • narut: słabi są, niestety ręczna nie wykorzystała swoich 5 minut za Wenty i nieco później..
  • Luque: W Fortunie dawali 21.00 na Słowaków, a na Naszych 1.01... ciekawe, ciekawe
  • narut: i weź ty człowieku zrób coś na trwale z naszym hokejem, który nigdy nie miał żadnych sukcesów w kraju w którym liczy się tylko sukces bo ten przyciągnie tylko szersze zainteresowanie i jego wszelakie następstwa...
  • Paskal79: Witam Jamer dobry....?
  • Luque: Narut jak mamy taki patriotycznych zawodników jak taki np. Zubek to co Ty chcesz...
  • Luque: takich*
  • Paskal79: Wg mnie jest dobrze.... A nawet bardzo dobrze.....
  • Paskal79: Wychodzi że Craxa kasę ma ściągnąć Kapice,Mraca,i chcą Wanckiego i kilku innych plus kilku obco pewnie z7-8 plus młodzi nie zła mieszanka
  • Paskal79: Jamer masz na myśli obco czy krajowego nie licząc tych co pisało w artykule o trenerze....:-)
  • emeryt: Krzemyk ew Beza
  • narut: Luque - Zubek to odstępstwo, chłopak się przeliczył a raczej jego rodzice, czy kto tam, mamy też takich jak Kamil Sadłocha, czy Maciaś a zresztą myślę, że nie rzecz w uczuciach, odczuciach i kwestiach tożsamościowych - nasze chłopaki są tutaj bez zarzutu..hokej został w ramach taransformy po macoszemu potraktowany wszak
  • emeryt: Pascalu przedłużenie kontraktu bedzie
  • Oświęcimianin_23: Krzemyk, solidny Polak:)
  • emeryt: Krzemyk 2025
  • Oświęcimianin_23: 2027:)
  • unista55: Krzemyk podpisał na 3 lata
  • Jamer: Ale że na 3 lata…
  • emeryt: solidny,oby zrobił choć kroczek do przodu
  • narut: jego żywot opierał się czy też zasadzał się na tym w co ta transformacja nieszczęsna celowała - destruowała.. i dlatego te wszystkie władze nie wspierały i nie myślały poważnie o hokeju ..taka jest moja teoretyka.. zaorano Śląsk jako Śląsk (z przyległościami)
  • Jamer: Brawo Łukasz…
  • Luque: Narut myślę, że tutaj mógłby być kimś, pojechałby zza ocean i wcale nie byłby na straconej pozycji... mam nadzieję, że u Nas ma drzwi pozamykane, przeliczył się to niech teraz zbiera owoce
  • Luque: Śląsk to tam jeszcze się trzyma, zaorano huty, stocznie, włókiennictwo itd. Kopalnie jeszcze są i temu zostało to co jest...
  • Paskal79: No to Panowie są i inne..... niż Beza i Krzemyk... będą ogłoszone w następnych dniach....
  • Luque: Z kopalń to zaorali zagłębie wałbrzyskie...
  • Jamer: Paskal79: Wiedziałem o Krzemyku, jutro pewnie Beza… nowi w przyszłym tygodniu. Jedna piatka bedzie SWE…
  • Oświęcimianin_23: Paskalu, przedłużenia czy nowe twarze?
  • Oświęcimianin_23: Jamer, cała? :)
  • Paskal79: Jeno przedłużenie i nowy zawodnik blisko, choć dogadują szczegóły.....a może i dwa przedłużenia....
  • Paskal79: Włodarze robią dobrą robotę.... zobaczcie będzie zadowoleni.....:-)
  • Oświęcimianin_23: Pan Mariusz Sibik od 5 lat robi dobrą robotę:) Kurde, już tyle lat minęło...
  • narut: Luque - dzięki Bogu jest jeszcze co jest ale i tak mocno przetrzebione, żal na to wszystko patrzeć.. na przykładzie siatki, pamiętam ile było świetnych klubów, po których ślad nie pozostał - jedynie graja dziś potomkowie niektórych z zawodników rej wiodących wówczas..dla przykładu - Hutnik Kraków, Stal Stocznia Szczecin, Wifama Łódź czy Płomień Milowice/Sosnowiec, nawet Jastrzębie się nazywało Borynia, zaś Katowice Bildon.. to były czasy.. :)
  • Jamer: Tak Oswiecimianin cała piątka i bramkarz :)
  • Oświęcimianin_23: Jamer, no to czekamy na te strzelby:)
  • Paskal79: Jedna piątka,🇫🇮jedna,🇸🇪to 10 będzie niedźwiedź 🐻....:-)
  • Oświęcimianin_23: Czyli co, 1 SWE, 2 FIN, 3 i 4 mix międzynarodowy?:)
  • Paskal79: 3 piątki będą piekielnie mocne,a i czwarta mocna, namawiające ciotki ,kolegów siostry ,braci .kochanki i kochanków sąsiadów i sąsiadki by kupowali karnety...i wchodzili do klubu 100,.by dołożyć do pieca.....:-)
  • Jamer: 4 piątka ma być także mocna…
  • Oświęcimianin_23: Ja mam wniosek przygotowany do Klubu 100, tylko zeskanować i wysłać:)
  • Paskal79: Jamer będzie mocna, Ale 3 pierwsze będą piekielnie mocne....
  • Oświęcimianin_23: Nie pompujcie balonika:)
  • emeryt: sezon ogórkowy można pompować
  • Luque: Narut popatrz ile klubów hokejowych obecnie praktycznie nie istnieje...
  • Jamer: Paskalu79: to zweryfikuje lód… :) ale na papierze na pewno…
  • emeryt: kocham ten czas,podobnie jak sparingi i nowi grajkowie
  • Jamer: Mam nadzieje że bramkarz numer 2 to będzie wybór Zupy…
  • Paskal79: No wiadomo na papierze... myślę że lód też to potwierdzi.... choć jak zwykłe czasem potrzeba czasu....by to zaskoczyło, choć w tym roku praktycznie od razu musi być dobrze....
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe