Hokej.net Logo
MAJ
7

NHL: Popis pierwszego ataku i walka wagi ciężkiej w meczu na szczycie [WIDEO]

2022-03-06 07:10 NHL
NHL: Popis pierwszego ataku i walka wagi ciężkiej w meczu na szczycie [WIDEO]

Pierwszy atak Calgary Flames przesądził o zwycięstwie nad liderem NHL w meczu na szczycie konferencji zachodniej tej ligi. Flagowa formacja "Płomieni" zdobyła 9 punktów, a spotkanie ozdobiła bójka dwóch graczy wagi ciężkiej.

Prowadzący w dywizji Pacyfiku Flames na wyjeździe pokonali po dogrywce przewodzących i ich konferencji, i całej lidze graczy Colorado Avalanche 4:3. Do zwycięstwa poprowadził swoich kolegów tercet złożony z Johnny'ego Gaudreau, Eliasa Lindholma i Matthew Tkachuka. Lindholm strzelił 2 gole i długim podaniem z własnej tercji obronnej zaliczył piękną asystę przy bramce zdobytej przez Gaudreau na wagę wygranej. Popularny "Johnny Hockey", zanim rozstrzygnął mecz, zanotował 2 asysty, a przy 3 trafieniach kolegów asystował Tkachuk. Na liście strzelców w zwycięskim zespole znalazł się też Erik Gudbranson, który pokonał Darcy'ego Kuempera strzałem z dystansu.

Dla Avalanche trafili dwaj Szwedzi André Burakovsky i kapital Gabriel Landeskog, a także Nathan MacKinnon. Raz asystował Cale Makar, co daje mu 60 punktów w tym sezonie, czyli najwięcej ze wszystkich obrońców ligi. Kuemper, który rozpoczął spotkanie między słupkami w drużynie gospodarzy, został zmieniony w 22. minucie po wpuszczeniu 3 goli na 15 strzałów. Zastępujący go Pavel Francouz dał się pokonać dopiero Gaudreau w dogrywce. Był to 22. strzał, który musiał bronić. W drużynie Flames odpoczywającego bramkarza numer 1 Jacoba Markströma zastępował Czech Daniel Vladař. Obronił 33 z 36 strzałów. W drugiej tercji doszło do bójki dwóch czołowych specjalistów w tym elemencie w NHL. Kurtis MacDermid (Avalanche) zmierzył się z Milanem Lucicem. Obaj walczyli ze sobą po raz trzeci w najlepszej lidze świata.

Kurtis MacDermid kontra Milan Lucic:

Drużyna Avalanche po raz pierwszy od 4 miesięcy przegrała 2 mecze z rzędu, ale mając na koncie 85 punktów nadal przewodzi ligowej tabeli. Flames z 73 "oczkami" są na prowadzeniu w dywizji Pacyfiku i na 2. pozycji właśnie za "Lawiną" w konferencji zachodniej.

Skrót meczu:


New York Islanders pokonali u siebie wyżej notowany zespół St. Louis Blues 2:1. Zwycięskiego gola strzelił Brock Nelson, wcześniej trafił Oliver Wahlstrom, a Ilja Sorokin obronił 27 z 28 strzałów gości. Kyle Palmieri dwukrotnie skierował krążek do bramki Blues, ale po meczu nie ma ani jednego gola, bo oba trafienia zostały anulowane po "challenge'ach" rywali. Za pierwszym razem okazało się, że Kieffer Bellows w niedozwolony sposób przeszkadzał w interwencji bramkarzowi Blues Jordanowi Binningtonowi, a za drugim Palmieri zagrał krążek zbyt wysoko uniesionym kijem. Podczas specjalnej przedmeczowej ceremonii klub Islanders uhonorował Zdeno Chárę, który w ubiegłym tygodniu pobił rekord liczby występów w sezonach zasadniczych NHL wśród obrońców. Słowak swojego wyniku śrubować na razie nie może, bo opuścił już 4. mecz z rzędu z powodu kontuzji. Klub wpisał go na listę graczy kontuzjowanych. Nie zagrał także najskuteczniejszy gracz "Wyspiarzy" Mathew Barzal, który wkrótce powinien już być gotowy do powrotu oraz kapitan Anders Lee, który dostał wolne z powodów osobistych. Zespół Blues pozostaje na 2. miejscu w dywizji centralnej. Islanders są na 6. w metropolitalnej.

Philadelphia Flyers w trzeciej tercji odwrócili losy meczu z Chicago Blackhawks. Do 44. minuty przegrywali 2:3, ale gole Dericka Brassarda i Cama Atkinsona pozwoliły im odnieść zwycięstwo. Atkinson strzelił w meczu 2 gole i zaliczył asystę. Trafił też Oskar Lindblom, a trzykrotnie asystował Joel Farabee. Blackhawks przylatując do Filadelfii mogli się spodziewać najgorszego, bo przegrali w tym mieście już 16. z rzędu mecz rozgrywek zasadniczych, a w 15 z tych spotkań nie zdobyli nawet punktu. Po raz ostatni w sezonie zasadniczym wygrali w "Mieście Braterskiej Miłości" 9 listopada 1996 roku. W 2010 r. odnieśli tam jednak zwycięstwo decydujące o zdobyciu Pucharu Stanleya w meczu numer 6 finału play-off. Wczorajszy triumf pozwolił "Lotnikom" opuścić ostatnie miejsce w dywizji metropolitalnej. Teraz zajmują przedostatnią, 7. pozycję, tak jak Blackhawks w dywizji centralnej.

Strzelecki festiwal miał miejsce w Glendale, gdzie miejscowi Arizona Coyotes pokonali 8:5 Ottawa Senators, co nie pozwoliło im jednak opuścić ostatniej pozycji w konferencji zachodniej. Genialny mecz rozegrał Nick Schmaltz. Amerykanin miał udział aż przy 7 z 8 goli "Kojotów". Sam strzelił 2, a 5 razy asystował. Ustanowił rekord kariery i rekord klubu pod względem liczby punktów w jednym meczu. Zdobył najwięcej "oczek" w spotkaniu NHL od lutego 2012 roku, gdy Sam Gagner strzelił 4 gole i zaliczył 4 asysty w meczu Edmonton Oilers z Chicago Blackhawks. Clayton Keller zdobył dla Coyotes 2 bramki i uzyskał 2 asysty, obrońca Shayne Gostisbehere do trafienia dołożył 3 punktowe podania, inny defensor Dysin Mayo uzyskał gola i asystę, Fin Matias Maccelli zdobył debiutancką bramkę w NHL, a trafił też Lawson Crouse, który oprócz tego pobił się z Austinem Watsonem. Gostisbehere i Mayo zanotowali wynik +6 w statystyce +/-. Mecz miał niezwykły przebieg, bo Coyotes do 34. minuty prowadzili 4:0, później stracili 5 goli z rzędu i przegrywali 4:5, by odpowiedzieć kolejnymi 4 trafieniami. Zespół André Tourigny'ego wygrał 2 mecze z rzędu i ma na koncie 36 punktów. Zamyka tabelę dywizji centralnej. "Senatorowie" ponieśli 4. kolejną porażkę i są przedostatni w dywizji atlantyckiej. W XXI wieku oprócz Schmaltza i Gagnera przynajmniej 7 punktów w jednym meczu NHL zdobyli tylko Daniel Alfredsson i Jaromír Jágr.

Florida Panthers odzyskali prowadzenie w dywizji atlantyckiej dzięki zwycięstwu 6:2 u siebie nad Detroit Red Wings. Fin Anton Lundell strzelił 2 gole, jego rodak Aleksander Barkov zaliczył 3 asysty, Sam Bennett raz trafił i raz asystował, a gole dla zwycięzców zdobyli również: Lucas Carlsson, Anthony Duclair i Mason Marchment. Lundell przy swoim pierwszym trafieniu miał sporo szczęścia, bo próbował podawać, ale krążek odbił się od kija obrońcy rywali Gustava Lindströma w taki sposób, że wpadł do siatki. W 32. minucie z bramki "Czerwonych Skrzydeł" zjechał pokonany 5 razy na 23 strzały Thomas Greiss. Zastępujący go Alex Nedeljkovic obronił 15 z 16 uderzeń. Gracze Panthers wykorzystali 2 z 3 gier w przewagach. Ostatnio codziennie wymieniają się z Tampa Bay Lightning na czele swojej dywizji. Tym razem przyszła ich kolej na objęcie prowadzenia. Na koncie mają 79 punktów i wyprzedzają mistrzów NHL o jedno "oczko", ale rozegrali także o jedno spotkanie więcej. Red Wings w tej samej dywizji są na 5. pozycji. Do strefy play-off tracą aż 15 punktów.

Szczęśliwy gol Antona Lundella po rykoszecie od kija rywala:

Dobry czas ma ostatni w konferencji zachodniej zespół Montréal Canadiens, który na wyjeździe pokonał Edmonton Oilers 5:2. Zwycięskiego gola podczas gry w przewadze strzelił Nick Suzuki, który oprócz tego zanotował dwie asysty. Po bramce i asyście zaliczyli Cole Caufield i Brendan Gallagher, a na liście strzelców znaleźli się też Artturi Lehkonen i Mike Hoffman, który ustalił wynik strzałem do pustej bramki w 57. minucie. Drugi najgorzej grający w przewagach zespół NHL (13,5 %) wykorzystał 2 z 4 takich okazji i nie dość, że obronił wszystkie 4 osłabienia, to jeszcze Lehkonen w mniejszym liczebnie składzie zdobył bramkę. Krążek w siatce Oilers lądował tej nocy 6 razy, ale gospodarze doprowadzili "challenge'ami" do anulowania bramek zdobytych przez Suzukiego i Laurenta Dauphina. Canadiens mają 37 punktów i pozostają ostatni w dywizji atlantyckiej oraz konferencji wschodniej, ale wygrali 7 z ostatnich 8 meczów. Od 9 lutego, gdy objął ich debiutujący jako trener Martin St. Louis, zdobyli 14 punktów i w tym okresie mają 8. najlepszy dorobek w NHL. Oilers z 64 punktami zajmują 4. miejsce w dywizji Pacyfiku i 3. w klasyfikacji "dzikiej karty" w konferencji zachodniej. Na dziś nie awansowaliby więc do fazy play-off. Nie punktował tej nocy prowadzący w ligowej klasyfikacji najskuteczniejszych Connor McDavid. Asystujący raz Leon Draisaitl ma 79 "oczek" i zrównał się z nim na czele tego rankingu.

Toronto Maple Leafs przegrali u siebie z Vancouver Canucks 4:6. Po dwóch tercjach prowadzili 4:3, ale w trzeciej rywale zdobyli 3 gole bez odpowiedzi. Brock Boeser, Travis Hamonic, J.T. Miller i Tanner Pearson zdobyli dla zwycięzców po bramce i zaliczyli po asyście, decydujący gol był dziełem Alexa Chiassona, a Tyler Motte ustalił wynik strzałem do pustej bramki na 20 sekund przed końcem. Chiasson, który występuje w Canucks od początku tego sezonu, po raz pierwszy dał drużynie zwycięstwo. W drugiej tercji bramkarz gości Thatcher Demko kapitalną interwencją nogą, leżąc już na brzuchu, zabrał gola w 1 000. meczu w NHL Wayne'owi Simmondsowi. Dwukrotnie pokonał go jednak Auston Matthews, który z 39 trafieniami wyprzedził Draisaitla i został znów liderem klasyfikacji strzelców ligi. Canucks przerwali serię 12 porażek w Toronto i odnieśli w tym mieście pierwsze zwyięstwo od grudnia 2011 roku. W dywizji Pacyfiku zajmują 5., a w klasyfikacji "dzikiej karty" w konferencji zachodniej 4. miejsce. Do pozycji premiowanej prawem gry w fazie play-off tracą 3 punkty. Maple Leafs są na 3. miejscu w dywizji atlantyckiej. Pierwszy raz w tym sezonie nie zdobyli nawet punktu prowadząc po dwóch tercjach.

Fantastyczna interwencja Thatchera Demko po strzale Wayne'a Simmondsa:

Washington Capitals wygrali u siebie z ekipą Seattle Kraken 5:2. Pierwszą gwiazdą meczu wybrany został Aleksandr Owieczkin, który strzelił 279. gola w NHL w przewadze i zaliczył 2 asysty. Rosjanin jest rekordzistą wszech czasów pod względem liczby bramek zdobytych w liczebniejszym składzie. Ogółem ma 764 gole i już tylko 2 dzielą go od zajmującego 3. miejsce w rankingu strzelców w historii ligi Jaromíra Jágra. Conor Sheary trafił dla Capitals 2 razy i obecnie ma na koncie równo 100 goli i 100 asyst w sezonach zasadniczych NHL. Zdobył swoją 4. zwycięską bramkę w tym sezonie. Nigdy nie miał w NHL więcej goli na wagę zwycięstwa w jednych rozgrywkach. Tom Wilson zaliczył tej nocy bramkę i asystę, a listę strzelców uzupełnił Dmitrij Orłow. Drużyna z Waszyngtonu wykorzystała obie gry w przewadze i obroniła wszystkie 3 osłabienia. W dywizji metropolitalnej zajmuje miejsce 4., a w klasyfikacji "dzikiej karty" do play-off pewne 2. w konferencji wschodniej z przewagą aż 10 punktów nad kolejnym zespołem. Kraken to z 39 "oczkami" outsider dywizji Pacyfiku i przedostatnia ekipa konferencji zachodniej.

Wyścigowi po "dzikie karty" na Wschodzie przewodzi zespół Boston Bruins, który na wyjeździe pokonał Columbus Blue Jackets 5:4, a mecz rozstrzygnął w rzutach karnych. Konkretnie zrobił to David Pastrňák, bo Czech jako jedyny wykorzystał karnego. Z gry celnie strzelali wcześniej: kapitan Patrice Bergeron, Jake DeBrusk, Erik Haula i Craig Smith. Pastrňák nie należy do wybitnych specjalistów w dziedzinie karnych, ponieważ wykrozystał w NHL tylko 7 z 29, a dopiero po raz drugi dał swojej drużynie w takiej rozgrywce zwycięstwo. Jakub Voráček uratował dla Blue Jackets punkt golem wyrównującym na 3 sekundy przed końcem trzeciej tercji, ale nie udało mu się wykorzystać ostatniego karnego, który - jak się okazało - zakończył mecz. Drużyna z Columbus zajmuje 5. miejsce w dywizji metropolitalnej i 3. w rankingu "dzikiej karty" ze stratą 10 punktów do pozycji premiowanej awansem do play-off. Bruins w dywizji atlantyckiej są na 4. miejscu. Przed meczem klub z Columbus podczas specjalnej ceremonii zastrzegł numer 61, z którym występował w jego barwach Rick Nash. To pierwszy zastrzeżony numer w historii "Niebieskich Kurtek". Nash w 2018 roku zakończył karierę jako zawodnik Bruins.

Nashville Predators w San Jose rozbili miejscowych Sharks aż 8:0. Michael McCarron strzelił 2 gole i zaliczył 2 asysty, Matt Luff do 2 bramek dołożył jedną asystę, a także dwukrotnie trafił Matt Duchene. O ile w przypadku tego ostatniego nie było to zaskakujące, bo jest ex aequo z Filipem Forsbergiem najlepszym strzelcem zespołu (po 27 goli), to McCarron miał do wczoraj na koncie tylko 2 gole w tym sezonie, a Luff trafił wcześniej zaledwie raz. 4 asysty i +6 w statystyce +/- uzyskał kapitan "Drapieżników" Roman Josi, 3 asysty i +5 Philip Tomasino, a trafiali też Mikael Granlund i Jakow Trienin. Bramkarz Juuse Saros obronił 20 strzałów i po raz 17. w NHL zachował "czyste konto". Po drugiej stronie tafli mecz rozpoczął pozyskany w środę z Edmonton Oilers Alex Stalock, dla którego był to pierwszy mecz w NHL od sierpnia 2020 roku. Stalock przeszedł zapalenie mięśnia sercowego spowodowane przez COVID-19. Powrót do gry był jednak dla niego koszmarny, bo wpuścił 6 z 28 strzałów, a w trzeciej tercji zmienił go Zach Sawchenko, który został pokonany 2 razy na 8 strzałów. W końcówce meczu Jonah Gadjovich (Sharks) pobił się z Benem Harpurem, a jego kolega klubowy Jacob Middleton z Lukiem Kuninem. Gracze Predators stoczyli w tym sezonie już 36 bójek. To najwięcej ze wszystkich zespołów NHL. Podopieczni Johna Hynesa zajmują 4. miejsce w dywizji centralnej i prowadzą w klasyfikacji "dzikiej karty" w konferencji zachodniej. Sharks są na przedostatnim miejscu w dywizji Pacyfiku.

Bójka Jonaha Gadjovicha z Benem Harpurem:

WYNIKI MECZÓW NHL

TABELE DYWIZJI

Liczba komentarzy: 0

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się do swojego konta!
Wypowiedz się o hokeju!
Shoutbox
  • Oświęcimianin_23: Pan Mariusz Sibik od 5 lat robi dobrą robotę:) Kurde, już tyle lat minęło...
  • narut: Luque - dzięki Bogu jest jeszcze co jest ale i tak mocno przetrzebione, żal na to wszystko patrzeć.. na przykładzie siatki, pamiętam ile było świetnych klubów, po których ślad nie pozostał - jedynie graja dziś potomkowie niektórych z zawodników rej wiodących wówczas..dla przykładu - Hutnik Kraków, Stal Stocznia Szczecin, Wifama Łódź czy Płomień Milowice/Sosnowiec, nawet Jastrzębie się nazywało Borynia, zaś Katowice Bildon.. to były czasy.. :)
  • Jamer: Tak Oswiecimianin cała piątka i bramkarz :)
  • Oświęcimianin_23: Jamer, no to czekamy na te strzelby:)
  • Paskal79: Jedna piątka,🇫🇮jedna,🇸🇪to 10 będzie niedźwiedź 🐻....:-)
  • Oświęcimianin_23: Czyli co, 1 SWE, 2 FIN, 3 i 4 mix międzynarodowy?:)
  • Paskal79: 3 piątki będą piekielnie mocne,a i czwarta mocna, namawiające ciotki ,kolegów siostry ,braci .kochanki i kochanków sąsiadów i sąsiadki by kupowali karnety...i wchodzili do klubu 100,.by dołożyć do pieca.....:-)
  • Jamer: 4 piątka ma być także mocna…
  • Oświęcimianin_23: Ja mam wniosek przygotowany do Klubu 100, tylko zeskanować i wysłać:)
  • Paskal79: Jamer będzie mocna, Ale 3 pierwsze będą piekielnie mocne....
  • Oświęcimianin_23: Nie pompujcie balonika:)
  • emeryt: sezon ogórkowy można pompować
  • Luque: Narut popatrz ile klubów hokejowych obecnie praktycznie nie istnieje...
  • Jamer: Paskalu79: to zweryfikuje lód… :) ale na papierze na pewno…
  • emeryt: kocham ten czas,podobnie jak sparingi i nowi grajkowie
  • Jamer: Mam nadzieje że bramkarz numer 2 to będzie wybór Zupy…
  • Paskal79: No wiadomo na papierze... myślę że lód też to potwierdzi.... choć jak zwykłe czasem potrzeba czasu....by to zaskoczyło, choć w tym roku praktycznie od razu musi być dobrze....
  • Paskal79: Jamer przypuszczam że to też mógł być jednen z kilku warunków Zupy.... Ale to moje przypuszczenia
  • Jamer: Eme: Zawsze nowe twarze w drużynie budzą emocje, BARDZO duża praca Zupy przy kontraktowaniu nowych… dlatego na 10 trafiamy 9…
  • Paskal79: No w tamtym roku dostał takich zawodników jakich chciał,w sensie takie profile co chciał ofesywnch obrońców czyli Vatola i Acered plus szybkich i technicznych Finów i dalo to efekt
  • narut: Luque - rozwałka.. a było tego troszkę jak sięgam pamięcią, było..
  • Oświęcimianin_23: In Zupa We Trust i tyle w temacie:) Jeżeli TYLKO i WYŁĄCZNIE Zupa będzie maczał palce w transferach to będzie dobrze:)
  • Jamer: Paskal79: Podpis pod kontraktem to już kwestia Zupy… Mam nadzieje ze w trakcie sezonu Zupa nie będzie musiał „rzucać bidonami” On ma taki styl jaki ma i tego nikt nie zmieni…
  • Jamer: Paskal79: Tak zgoda, dostał jakich chciał… ale nie wszystkich :) Mam nadzieje ze teraz będzie w 100% tak jak on chce… budżet na to pozwoli…
  • Paskal79: Ja wiem jaki ma styl, choć ma jedną słabą stronę, już niee raz tu o tym pisałem, choć robotę w tym kierunku wykonuje nasz kapitan...i majster jest po tylu latach....
  • emeryt: Surykatki tak majo....obserwujo teren bo kochajo swoje potomstwo
  • Jamer: Paskal79: Nic dodać nic ująć… :)
  • Oświęcimianin_23: Jamer, skąd taki budżet? Re-Plast więcej sypnął? Czy nowi się pojawili?
  • Jamer: eme: Byłem na kilku treningach i widziałem jak długo i dużo tłumaczy zawodnikom pewne schematy gry… on jest świetny taktycznie… W boksie się zmienia bo nie lubi się powtarzać… :)
  • Paskal79: Jako warsztat trenerski najwyższa półka, przygotowanie fizycznie też dobre, choć wiadomo na sucho odpowiada p Annia
  • Jamer: Pojawili się nowi oraz obecni dają więcej… Ile dał RE-PLAST nie wiem. Oprócz RE-PLASTU Nasza siłą są Ci mniejsi i lojalni… dlatego kolejny dzień im dziękujemy jednemu po drugim :)
  • Oświęcimianin_23: No i fajnie:) Dzięki nim wszystkim mamy tyle radości:)
  • Arma: Zrzutka się zaraz kończy w takim tempie, całkiem nieźle
  • born-for-unia: Bardzo dobre wiadomości. In Zupa we trust!
  • Paskal79: My kibice też możemy dorzucić do pieca karnety i klub 100 , choć to już jest wydatek ,ale z tego co wiem kilku doszło do klubu 100....:-)
  • emeryt: dla Unii pozostanie Zupy super sprawa natomiast dla rywali z thl niekoniecznie
  • Oświęcimianin_23: Ania stworzy Potwora 2.0 :)
  • emeryt: Zupa ma już rozpracowane kto i jak,wie gdzie drzemio rezerwy i co poprawić
  • Paskal79: Wychodzi na to że nowych twarzy będzie 3-5 zależy od obecnie trwających negocjacji...Jamer jak sądzisz...:-) ?
  • Oświęcimianin_23: Musi być więcej skoro jedna piątka ma być SWE :)
  • hubal: szykujcie się na sensację w MŚ
  • hubal: a o Unii odpocznijcie Zamostowi
  • hubal: od*
  • Paskal79: W sumie może 6 ....:-)
  • Jamer: Paskal79: Zarząd na nowy sezon założył że nowych twarzy będzie dokładnie 4 :) Ale założył także że z każdym którego chce pozostawić w drużynie podpisze kontrakt… a tutaj wypada Jasiek… wiec może być 5 :) Zobaczymy.
  • Oświęcimianin_23: hubalu, to jest miłość na 24/7:)
  • Paskal79: No hubal jake typujesz sensację.....?
  • Paskal79: Tak mi wyszło z analizy....ale życie piszę różne scenariusze,wiem że z niektórymi jest ciężko przedłużyć, choć próbują choć to nie jest łatwe....:-)
  • Jamer: Paskal79: Po weekendzie będę wiedział więcej… ;)
  • Paskal79: Jamer idziesz na grilla do Prezesa....:-)
  • Paskal79: No jutro na4 mecze 3 się super zapowiadają na Elicie....
  • hubal: Panowie sami obaczycie
  • emeryt: hubi utrzymamy sie w elicie?
  • Paskal79: Jutro jak może być sensacja jak grają cze -fin,szwe -usa, Szwa- nor,czy slow- niem czyli jutro bieda z sensacjami...
  • Jamer: Paskal79: Może nie do Prezesa ale coś w tym stylu… ;) Ps. Cały czas męczą mnie wysokości kontraktów w naszej lidze… drążę ten temat… :)
  • Paskal79: Uwierz mi z Tą Unia ,tak jak Ci pisałem przesadziłeś:-) i to ostro...:-) z kontaktami.....
  • Paskal79: Ale jakaś tolerancja błędu jest....., choć niektórzy wiedzą dużo....
  • Jamer: Paskalu79: Wierze ale jeszcze popytam… :) Ciekawe za jaką kasę chcieli u Nas grać Michalski i Krężołek skoro nie usiedliśmy do stołu negocjacji :)
  • emeryt: Radzie popraw sobie prosze 24 asysty Krzemyka,raczej min karne
  • hubal: eme nie odpowiem
    zbyt wiele spadków kadry przeżyłem
  • Paskal79: A Nie pytałem o Pasia,czy w ogóle jest jeszcze temat,jak był....
  • hubal: Paskalu ja o sensacji nie niespodziance
  • Luque: Hubi dla mnie najważniejsze, żeby Nasi tam pojechali grać w hokeja, jaki będzie wynik końcowy to się na lodzie okaże...
  • Paskal79: Sensacja cię masz na myśli ,jaki mecz....?
  • Luque: Paskal każdy wie jaki wynik w pierwszej kolejce będzie sensacją ;)
  • Paskal79: Panowie na utrzymanie jestem jakaś szansa, mamy dobry terminarz z drużynami co możemy powalczyć w tym temacie gramy zawszę po dniu przerwy to duży Plus....
  • hubal: Luqu mają się bawić i uczyć
    ja Rejtana po ewentualnym spadku nie odwalę :)
  • hubal: oj tam Paskalu przestań drążyć , obaczysz
  • Jamer: Paskal79: Temat Pasia rozegra się zapewne po MŚ… Mam nadzieje że Nasz Kapitan sprawdzi się także jako negocjator… ale nic na sile … chociaż atak: Mark - Dziubek - Paś wyglądałby fajnie :)
  • Arma: Zrzutka właśnie przekroczyła 100%. Brawo dla wszystkich
  • Luque: Hubi pierwszy mecz, mamy siły czemu nie powtórzyć meczu z Kazachami czy Białorusinami? Ze Szwedami nikt się nie będzie czepiał jak Nam nie pójdzie
  • unista55: Brawo, zrzutka przekroczyła 5000, teraz wymienić na jednogroszówki i zawieźć do PZHLu
  • Paskal79: Pierwszy mecz to pierwszy mecz... każdemu może nie wyjść.... może właśnie Łotwa nas zlekceważy i słabo zagra bramkarz....
  • Prawdziwy Kibic Unii: Jamer pierwszy ataka kamil dziubek mark wolabym osobiscie
  • Paskal79: unista55 z tymi jednogroszówkiami super pomysł niech liczą.....:-)!!!
  • Paskal79: Dobra kończę pozdro....
  • hubal: Luqu ja już przeżyłem takie wejścia smoka naszych 6-4 z rusami , 2-1 z Czechosłowakami i spadki
  • Jamer: Prawdziwy Kibic Unii: a może Kamil - Dziubek - Paś :) Myśle że będzie cieżko podpisać kontrakt z Kamilem… oczywiście trzymam kciuki, ofertę dostał także czekamy…
  • Arma: Ciekawe czy Kamil ucieszył się że Zupa zostaje... : )
  • Jamer: Arma: W PO Zupa zaufał mu i dał do pierwszej piątku a Kamil super to wykorzystał wiec może nawiązała się dobra chemia… :)
  • narut: Luque - ja śledzę nasz hokej od 86, też pamiętam mecz z Czechosłowacją, 2-1 ale niestety nie pamiętam abyśmy się kiedykolwiek utrzymali a w grupie A, czy elicie.. są tutaj zapewne tacy kibice ale to już sa bardzo bardzo stare dzieje..to byłoby niesamowite..
  • narut: poprawce mnie - kiedy ostatni raz się utrzymaliśmy - 75 r.?
  • narut: jedyne co to regularnie graliśmy na IO do 92 r....
  • Paskal79: Kurde ja nie pamiętam takich czasów, że nasi się utrzymali może teraz...:-)
  • Luque: Ja się interesuję hokejem dzięki Mariuszowi i Krzyśkowi, więc wiecie trzeba kibicować następnemu Krzyśkowi ;)
  • kłapek: Dobrze Narut piszesz jedyny raz utrzymaliśmy się w 75r
  • hubal: w latach 70 XX w przez kilka lat chyba 3/4 byliśmy w elicie , elicie 8 zespołowej
  • narut: nawet chyba i 6 się utrzymywaliśmy ..
  • narut: i jak hubal pisze - przez 3 albo 4 lata z rzędu i to były najlepsze czasy naszego hokeja... niestety czy stety nie pamiętam..
  • Luque: W 72 awansowali, a w 76 spadli, amen ;)
  • hubal: narucie najlepsze lata były przed II wojną , byliśmy w czołówce światowej
  • Zaba: Paradoksalnie... 18 miejsce na świecie w 2023 rok dało nam awans do elity, a 7 miejsce w '76 dało nam spadek po MŚ u siebie
  • Luque: Żaba ale ile drużyn było wtedy, a ile jest teraz...
  • Zaba: no jasne :)
  • Luque: Rozpad ZSRR i Czechosłowacji to już zrobiło swoje... Szwajcarzy, Niemcy, Austriacy zrobili krok naprzód, a Nasi z polityką rozkradania wszystkiego zostali w czarnej...
  • Zaba: w 76 toku ówczesną grupę C stanowiły zespołu, które w tym sezonie albo będą grał w elicie, albo do niej awansowały :)
  • Zaba: Zapomniałes o Duńczykach, Norwegach czy Finach...
  • Zaba: w tamtych latach w MŚ nie brała też udziału Kanada
  • Zaba: wrócili do grania dopiero w 77
  • Luque: A ta "czarcia" RP taka cudowna... chyba w złodziejstwie, bo raczej nie w budowaniu czegokolwiek sensownego
Tylko zalogowani użytkownicy mogą korzystać z Shoutboxa Zaloguj się!
© Copyright 2003 - 2024 Hokej.Net | Realizacja portalu Strony internetowe