Rozgrywki: Ekstraliga - IV runda - 37 kolejka
Lodowisko: Nowy Targ (Miejska Hala Lodowa)
Sędziowie główni: Paweł Breske - Paweł Pomorzewski
Sędziowie liniowi: Dawid Mazur - Dariusz Pobożniak

Strzały na bramkę przeciwnika: 35 - 26 Liczba wszystkich kar w meczu: 8 - 7
Bramki w osłabieniu: 0 - 0 Liczba widzów na meczu: 1100
Bramki w przewadze: 0 - 2
Łączna długość kar w meczu: 16 - 14 min.

0 : 1 Jussi Makkonen ( Tadej Čimžar - Tuukka Rajamäki ) 5 na 5 02:27
0 : 2 Patryk Krężołek ( Marcin Kolusz - Mateusz Michalski ) 5 na 4 05:43
1 : 2 Alexander Pettersson ( Krystian Dziubiński - Robert Mrugała ) 5 na 5 21:11

59:35 Tadej Čimžar (#92) GKS Katowice 2 min. Nadmierna ostrość w grze

Koniec meczu. Zabrakło nowotarżanom czasu. I... skuteczności. Dobre wyrównane spotkanie, ale to GKS wywozi z Nowego Targu 3 punkty. Dziękujemy za uwagę.
60 min. - Willick osaczony na środku, chyba zbyt długo zwlekał, jeszcze Valentino walczy, o krążek i o skórę. Znów obopólne wykluczenia. 25 sekund do końca.
59 min. - Nattinen huknął ze środka, jeszcze poprawiał z backhandu.
58 min. - Podhale bez bramkarza. Wygrane wznowienie, Suominen do Franka, strzał, łapie do raka Rahm.
58 min. - Czas dla drużyny Podhala. Ostatni moment, żeby coś jeszcze w tym meczu zdziałać.
57 min. - Zamieszanie pod bramką gości, słupek, Nattinen dobija, obok.
56 min. - Wybijają goście Podhalan z rytmu, Kolusz dopadł bezpański krążek przed bramką Odrobnego, ale nie trafił dobrze.
55 min. - Dziubiński nieprzepisowo zaatakowany. Będzie wykluczenie dla gości.
55 min. - Wsół miał wyśmienitą okazję z lewego skrzydła, obronił to Rahm.
54 min. – Najpierw Jencik, potem Seed, dwie potężne bomby, pierwsza trafia w zawodnika gości, druga w bandę za bramką.
54 min. – Franek próbował zwodem minąć obrońcę.
53 min. - Mocny zamach Neupauera, ale nie trafił czysto w krążek.
52 min. - Valentino przedzierał się sprytnie w tercji gości, zostawiał Frankowi, zorientowali się goście.
51 min. - Po rozegraniu krążka po obwodzie Wsół ładnie mierzył w prawe okienko. Niewiele się pomylił.
50 min. - Willick przedzierał się zza bramki, odwracał się z krążkiem, ale skutecznie blokowany.
49 min. – Campbell pociągnął z nadgarstka, ale Rahm spokojnie zatrzymuje krążek.
47 min. – Cimzar strzelał. Przekonująca przewaga gości.
47 min. – Krężołek blisko bramki, strzał zblokowany ląduje nad pleksą.
46 min. – Michalski przed bramką, ale obok słupka, chwilę potem Pasiut.
45 min. – Makkonen zahaczany, będzie kara tym razem dla gospodarzy.
44 min. – GKS rozbija ataki gospodarzy w tercji neutralnej.
43 min. – Pettersson do Neupauera w zamku. Strzał obok prawego słupka, ale bramkarz zdążył się przemieścić.
43 min. - Pettersson zaatakowany bezpardonowo przed bramką. Cimzar powędruje na ławkę kar.
43 min. – Sulka przez dwie linie prostopadle podawał do Petterssona, niewiele zabrakło i byt przeszło.
42 min. – Franek w podobnej sytuacji dwa razy strzelał ze środka, zza obrońców. Podhale z animuszem przystąpiło do III tercji.
41 min. – Sulka sam wjeżdżał środkiem na bramkę Rahma, ale przestrzelił
41 min. – Kolejna szarża Valentino. Pettersson dogrywał do Nattinena. Strzał Fina broni parkanem Rahm.
41 min. – Jeszcze przez 19 sekund ekipy grają 4 na 4.
Rozpoczynamy III tercję.
Koniec II tercji. Wynik na styku. 2:3. Druga przerwa.
40 min. – Sulka do Jencika. Svec dołączył, ale zabraknie Szarotkom czasu.
39 min.- Willick najeżdżał na krążek oddany przez Valentino, ale minął się z nim.
39 min. – Znowu obopólne wykluczenie. 4 na 4. Jaśkiewicz i Suominen odsiadują kary mniejsze.
39 min. – Kocioł przy boksie gości. Niepotrzebna agresja. Sędziowie nie bardzo radzą sobie z tymi sytuacjami.
38 min. - Dziubiński trafia w słupek. Szarotki wracają do gry.
37 min. - Gol dla Podhala! Chaloupka wyszedł z ławki kar i pognał sam na sam. Zachował się jak rasowy napastnik. Od poprzeczki w okienko. Już tylko 2:3.
37 min. - Franssila wyprowadzał kontrę, ale nadążają Podhalanie z powrotem.
36 min. - Willick długo krążył w tercji gości, 4 na 4, rozegrał z Sulką i Valentino. Strzał broni Rahm.
35 min. - Wsół leży na lodzie, sędziowie nie przerywają. Kończy się samosądem. Będzie obopólne wykluczenie.
34 min. - Valentino przedzierał się środkiem, ale zablokowany ciałem przez obrońców.
33 min. – Podhale przycisnęło, ale nadziewa się na kontry.
32 min. – Svec ładnie do środka do Willicka, wjechali gospodarze do tercji gości, Sulka wystawił się na strzał i uderzył, po rykoszecie krążek nad pleksą.
32 min. – Bombę Chaloupki przyjął na ciało Michalski. Jeszcze zamieszanie pod bramką, Campbell osaczony przez obrońców.
31 min. - Strzał Suominena poprawiał Franek. Uwolnienie.
31 min. - Goście wychodzili z kontrą, ale spalili. Finowie w szeregach katowiczan sieją najwięcej spustoszenia jak na razie.
30 min. – Wrzutkę Sulki próbował dobijać Dziubiński. Blokowany przez obrońcę.
29 min. – Strzał Sulki parkanami broni Rahm.
28 min. – Makkonen na prawe skrzydło do Paszka. Strzał w górny róg. Wiedźmin dostał w maskę. Pusta bramka. Gwizdek przerywa grę. Odrobny podnosi się z lodu.
27 min. - Gol dla GKS! Lahde najprzytomniej zachował się pod bramką przy lekkim zamieszaniu. 3:1 dla gości.
26 min. – Długi zamek w wykonaniu GKS. Najaktywniejsi Kolusz, Pasiut i Krężołek.
26 min. - Pettersson wędruje na ławkę kar.
25 min. - Makkonen zahaczany, sygnalizacja kary. GKS bez bramkarza.
24 min. – Campbell dogrywał na środek do Willicka, ale krążek zamotany między nogami napastników Podhala i obrońców GKS.
23 min. – Cimzar z lewego skrzydła przekładał krążek i uderzył. Wcześniej nowotarżanie próbowali pójść za ciosem.
22 min. - Gol dla Podhala! Pettersson dobija do pustej bramki po lodzie. Rahm pokonany. 2:1. Szarotki zmniejszają rozmiary prowadzenia GKS.
21 min. - Starzyński zakręcił za bramką, ale nowotarżanie nie pozwolili na wiele w tej akcji gości.
Zaczynamy II tercję.
Koniec I tercji. Podhale jakby nieobecne, goście punktują. 0:2. Pierwsza przerwa.
20 min. - Dziubiński jeszcze próbował wjechać w tercję GKS, ale za długo holował krążek i spalił.
19 min. - Próbka umiejętności technicznych Pasiuta za bramką, strzela Tomasik, ale strzał grzęźnie w nogach obrońcy.
18 min. - Kara dla Starzyńskiego. Nieprawidłowo powstrzymywał Neupauera. Przewaga gospodarzy. Jednak nie. Neupauer też odpocznie.
18 min. - Pasiut próbował sam w okienko. Odrobny zasłonił ten róg bramki.
17 min. - Franssila do Rajamakiego ten do środka na strącenie do Makkonena, było blisko trzeciego gola.
16 min. - Jaśkiewicz ze środka z niebieskiej. Łapie Odrobny.
15 min. - Pettersson zakręcił w tercji gości, wycofał do Seeda strzał Kanadyjczyka złapał Rahm. Dziubiński próbował dobijać zamrożony krążek. Będzie kara.
15 min. - Suominen po lodzie, zasłonięty był Rahm, ale obronił.
14 min. - Willick do Sveca na skrzydło w kontrze, ale nie dostał tego krążka z powrotem.
13 min. - Podhale napiera. Szanse mieli Naupauer, Suominen i Franek. Chwilę później ładna dwójkowa akcja, Jencik dogrywał do Willicka, ale strzał po lodzie nakrył rakiem Rahm.
12 min. - Nattinen zagrażał bramce Rahma, ale bramkarz GKS jak na razie pewny.
11 min. - Mularczyk do Michalskiego, ale wychowanek Podhala w barwach gości nie zabrał się z krążkiem przed bramką, aby oddać skuteczny strzał.
10 min. - Svec spod niebieskiej, ale Starzyński w porę zablokował ten strzał.
9 min. - Dziubiński przed bramką po podaniu Jencika zza bramki. Obronił Rahm.
9 min. - Svec próbował kiwać przed bramką, przełożył na backhand. Niewiele się pomylił.
8 min. – Będzie wykluczenie dla gości. Oskar Jaśkiewicz odpocznie.
7 min. – Willick z prawego bulika uderzał po lodzie, Rahm sparował parkanem.
6 min. - Gol dla GKS! Kolusz uderzał z niebieskiej. Krężołek dobił odbity krążek obok bezradnego Odrobnego. 2:0 dla gości.
6 min. - Zamek w wykonaniu gości, Franssila zjechał do środka i próbował kończyć sam.
5 min. - Mrugała stracił za własną bramką i musiał ratować się faulem. Będzie wykluczenie.
3 min. - Gol dla GKS! Rajamaki uderzał, krążek po lodzie wtoczył do bramki Makkonen. 1:0 dla gości. Makkonen jednak nie dotknął krążka.
2 min. - Dziubiński przedarł się do tercji gości, podawał do Petterssona, ale podanie nie doszło.
1 min. - Katowiczanie agresywnie ruszyli, Krężołek miał szansę pod bramką, dwukrotnie uderzał Krawczyk.
W bramce GKS Robin Rahm. W bramce Podhala Przemysław Odrobny.