Wyświetleń: 2583

Puchar Pierwszego Kanału: "Růžička show" w Pradze. Gol Wolskiego z Koreą (WIDEO)

2017-12-13 20:59:43

Reprezentacja Czech od zwycięstwa rozpoczęła udział w turnieju o Puchar Pierwszego Kanału z cyklu Euro Hockey Tour. Prawdziwy popis w obecności ponad 16 tysięcy widzów w O2 Arenie w Pradze dał Martin Růžička. W drugim meczu turnieju o wymęczonym zwycięstwie Kanady nad Koreą Południową przesądził Wojtek Wolski.

Turniej o Puchar Pierwszego Kanału to rosyjska część cyklu Euro Hockey Tour, ale tradycyjnie już jeden mecz w tych rozgrywkach odbywa się w innym kraju. W tym przypadku w Pradze rozegrane zostało spotkanie Czechów z Finlandią. W hali O2 Arena pojawiło się 16 227 widzów, którzy długo nie mieli powodów do radości. Po golach Sakariego Manninena i Joonasa Kemppainena w pierwszej tercji ekipa "Suomi" prowadziła 2:0. Czesi nie potrafili znaleźć sposobu na fińskiego bramkarza Mikko Koskinena, który spisywał się bezbłędnie. Wynik 2:0 utrzymał się aż do 53. minuty. Wtedy jednak swój popis zaczął czeski doświadczony napastnik Martin Růžička. Wczoraj drużyna Oceláři Trzyniec bez niego awansowała do półfinału Hokejowej Ligi Mistrzów, ale dziś zawodnik, który pojutrze skończy 32 lata był bohaterem wieczoru w Pradze.

To on zaczął i on skończył pościg Czechów. W 53. minucie podczas gry w przewadze po karze dla Anttiego Pihlströma Růžička dostał krążek odbity przez Koskinena i trafił do siatki, zdobywając bramkę kontaktową. A już zaledwie 82 sekundy później był remis. Gracz z Trzyńca dostał podanie zza bramki od Tomáša Mertla i znów uderzył precyzyjnie, zmieniając wynik na 2:2. Taki rezultat utrzymał się do końca trzeciej tercji.

W dogrywce Finowie znów nieco pomogli Czechom. Kemppainen już w 19. sekundzie dostał karę za spowodowanie upadku przeciwnika, a gospodarze ku radości swoich licznych fanów wykorzystali okazję. Oczywiście znów zrobił to Růžička, który jest wybitnym specjalistą od strzelania goli w przewagach. W 2013 i 2014 roku był pod tym względem najlepszy w całej Tipsport Extralidze. Świetne szybkie rozegranie krążka z Martinem Eratem i Ondřejem Němecem pozwoliło dziś bohaterowi wieczoru oddać mocny strzał "z klepy". Koskinen tym razem się nie popisał, bo krążek po jego klatce piersiowej wpadł do siatki i dał zwycięstwo gospodarzom.

Teraz obie reprezentacje przenoszą się już do Moskwy, gdzie w piątek rozegrają kolejne mecze Pucharu Pierwszego Kanału. Czesi zagrają wówczas z Kanadą, a Finowie z Koreą Południową.

Czechy - Finlandia 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 1:0)
0:1 Manninen 05:45
0:2 Kemppainen - Junttila - Koivisto 19:09 (w przewadze)
1:2 Růžička - Nestrašil - Erat 52:15 (w przewadze)
2:2 Růžička - Mertl - Doudera 53:37
3:2 Růžička - Němec - Erat 61:04 (w przewadze)
Strzały: 24-18.
Minuty kar: 10-10.
Widzów:
16 227.

Część zasadnicza Pucharu Pierwszego Kanału odbywa się właśnie w stolicy Rosji, gdzie dziś w pierwszym meczu reprezentacja Kanady po nadspodziewanie trudnej przeprawie pokonała Koreę Południową 4:2. Kanadyjczycy wystawiają oczywiście w turnieju drużynę złożoną z graczy klubów europejskich rywalizujących o miejsce w kadrze na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang. Zwycięskiego gola dla Kanady strzelił dziś były gracz KH Sanok Wojtek Wolski. Urodzony w Zabrzu Kanadyjczyk w 33. minucie trafił na 3:2, niespełna dwie minuty po tym, jak Marc-André Gragnani doprowadził do remisu, bo Koreańczycy niespodziewanie po pierwszej tercji prowadzili 2:1. Ponadto dla zwycięzców bramki zdobywali: Matt Frattin i Quinton Howden. Wszystkie gole Kanady strzelili zawodnicy występujący na co dzień w KHL. Kanadyjczycy w strzałach wygrali aż 45-12, ale w bramce azjatyckiej ekipy dobry mecz rozegrał urodzony w ojczyźnie hokeja naturalizowany Koreańczyk Matt Dalton. Jutro obie drużyny mają dzień przerwy, a w Moskwie odbędzie się mecz Rosji ze Szwecją.

Kanada - Korea Południowa 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
1:0 Frattin 02:57
1:1 S. W. Kim - K. S. Kim 05:01
1:2 S. W. Kim - Testwuide - K. S. Kim 17:44
2:2 Gragnani - Parenteau 30:19 (w przewadze)
3:2 Wolski - Roy - Robinson 32:01
4:2 Howden 59:28 (pusta bramka)
Strzały: 45-12.