Wyświetleń: 5436

"Kubok Odkrytja" w rękach Mistrzów KHL

2009-09-10 22:35:58

AK Bars Kazań wygrało na inaugurację ligi KHL z Lokomotiwem Jarosław 3-2. Stawką meczu był Puchar Otwarcia, wręczany za zwycięstwo w meczu inauguracyjnym. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył nie kto inny jak Aleksiej Morozow, który także zapewnił zwycięstwo Białym Panterom z Kazania w 7 meczu finałowym o Puchar Gagarina.

Zmagania w kazańskiej Tatneft Arenie rozpoczęły się od bramki dla drużyny gości. Zdobył ją, podczas gry w przewadze, Gienadij Czuriłow w asyście Witalija Anikijenki i Siergieja Żukowa. Wynik meczu dwie minuty później wyrównał Aleksiej Morozow i pierwsza tercja zakończyła się wynikiem remisowym. Kapitanowi Panter asystowali Nikulin i Tiereszczenko.

Po nieciekawej drugiej tercji w trzeciej, już na samym początku, prowadzenie objęli Kazańczycy. Bramkę zdobył świeżo zakupiony fiński napastnik Janne Pesonen a asystował mu Giorgij Panin. Wyrównanie padło pięć minut przed końcem, gdy Lokomotiw grał w przewadze. Autorem bramki był Czech Josef Vasicek, który wykorzystał podanie Andrieja Kiriuchina. Wynik remisowy utrzymał się do dogrywki.

W doliczonym czasie gry minutę przed końcem na ławkę kar powędrował czeski nabytek zespoły z Jarosławia Radek Bonk. I tym razem zespół z Kazania wykorzystał w końcu grę w przewadze. Na dziesięć sekund przed końcową syreną Aleksiej Morozow posłał krążek tuż przy słupku bramki Gelaszwilego i zapewnił zespołowi z Kazania zwycięstwo i cenne trofeum. Podawał w tej akcji, zaliczając drugą asystę w meczu, Ilja Nikulin.

AK Bars Kazań - Lokomotiw Jarosław 3-2 OT (1-1, 0-0, 1-1, 1-0)

0-1 09:58 Genadij Czuriłow (Witalij Anikeenko, Siergiej Żukow) PP1
1-1 11:48 Aleksiej Morozow (Ilja Nikulin, Aleksiej Tiereszczenko)
2-1 40:45 Janne Pesonen (Giorgij Panin)
2-2 54:21 Josef Vasicek (Andriej Kiriuchin) PP1
3-2 64:50 Aleksiej Morozow 2 (Ilja Nikulin) PP1
Kary: Ak Bars 7x2, Lokomotiv 5x2

Bars: Stanisław Galimow (Mikael Tellquist) - Ilja Nikulin, Andriej Perwyszyn, Wiaczesław Burawczikow, Giorgij Panin, Aleksiej Emilin, Jewgienij Miedwiediew - Janne Pesonen, Danis Zaripow, Jarkko Immonen, Aleksiej Tiereszczenko, Denis Golubiew, Aleksandr Stepanow, Dmitrij Obuchow, Niko Kapanen, Jewgienij Ketow, Aleksiej Badiukow, Dmitrij Kazionow, Nikita Aleksiejew, Kirył Petrow, Aleksiej Morozow

Lokomotiw: Giorgi Gelaszwili (Sergiej Gajduczenko) - Jewgienij Nurislamow, Walerij Wasiliew, Witalij Wiszniewski, Aleksandr Guskow, Sergiej Żukow, Daniel Tjarnquist, Aleksiej Wasiliew, Witalij Anikijenko - Richard Zednik, Aleksandr Galimow, Radek Bonk, Iwan Tkaczenko, Gienadij Czuriłow, Zbynek Irgl, Aleksander Kalianin, Konstantin Rudenko, Andriej Kiriuchin, Josef Vasicek, Siergiej Konkow, Daniel Sobczenko.