Hokej.net Logo

Polacy za granicą - Historia klubowa


Polacy za granicą - Historia klubowa

 

Historia występów polskich zawodników w ligach zagranicznych.

 

Austria:

Jakub Batkiewicz - (austriackie kluby niższej ligi)

Józef Batkiewicz - HC Dornbirn (1980-81), EV Krems (1988-89)

Noureddine Bettahar - EC Salzburg U18 (2011-12), EC Salzburg II (2011-12, 2012-13)

Ryszard Chlebda - EHC Leopoldstadt (1992-93)

Krzysztof Chowaniec - EC STAW-Flowers (1990-08)

Bogdan Dziubiński - EV Krems (1988-90)

Antoni Frandofert - Mödling (1988-89)

Andrzej Iskrzycki - EK Zell am See (1981-82)

Kordian Jajszczok - HC Kitzbühel (1982)

Henryk Janiszewski - EK Zell am See (1981-84), HC Kitzbühel (1987-89)

Mieczysław Jaskierski - EK Zell am See (1982-86, 1987-88), HC Kitzbühel (1988-89)

Wojciech Kaczorek - EHC Lustenau (1978-79), EV Zeltweg (1979-81), Weles (1981-82)

Marian Kajzerek - Vorwärts Steyr (1979-82)

Franciszek Klocek - EK Zell am See (1978-80)

Roman Kocemba - EHC Leopoldstadt (1991-92)

Leszek Kokoszka - Innsbrucker EV (1981-82)

Włodzimierz Komorski - EV Zeltweg (1979-81)

Walery Kosyl - EV Zeltweg (1983-84)

Olaf Koślicki - Vienna Tigers U16 (2015-16, 2016-17), Vienna Capitals U18 (2017-18)

Marek Marcińczak - Vorwärts Steyr (1983-84), EC Eisenstadt (1984-87)

Jan Mrugała - Zell am See (1978-80)

Ryszard Nowiński - EV Zeltweg (1981-84)

Tadeusz Obłój - Vorwärts Steyr (1983-84)

Czesław Ruchała - Zell am See, EV Zeltweg (..-1979)

Włodzimierz Rusinowicz - EV Krems (1975-79), VEU Feldkirch

Tadeusz Ryłko - EV Krems (1988-90)

Józef Sięka - EV Krems (1975-76)

Franciszek Skwira - STAW Wien (1990-91)

Józef Słowakiewicz - EV Krems (1977-79), EHC Lustenau (1979-80), HC Dorbirn (1980-81), Mödling (1981-84), Eisenstadt (1985-88)

Józef Stefaniak - EHC Lustenau (1977-80)

Jan Szeja - Vorwärts Steyr (1981-83)

Andrzej Tkacz - VEU Feldkirch (1979-80), EC Kitzbühl (1981-82)

Leszek Tokarz - Leoben (1981-82)

Eugeniusz Walczak - EV Zeltweg (1981-85)

Zdzisław Włodarczyk - (1981-82)

Walenty Ziętara - ATSE Graz (1979)

 

Belgia:

Mateusz Bober - Phantoms Antwerp (2011-16), Turnhout Tigers (2016-17)

Andrzej Chodakowski - Olympia Heist op den Berg (1986-87, 1991-92)

Tomasz Cieślicki - Bulldogs Liege (2015-16)

Arkadiusz Grajkowski - Phantoms Deurne

Adam Kopczyński - Olympia Antwerp (1980-94)

Sławomir Krzak - Bulldogs Liege (2013-16)

Piotr Rybowski - Olympia Heist op den Berg (1991-93)

Sławomir Siódemski - Olympia Heist op den Berg (1992-93)

Jan Stopczyk - Olympia Heist op den Berg (1992-95, 1996-97), Olympia Heist op den Berg II (1992-93)

Zdzisław Włodarczyk - Olympia Heist op den Berg (1985-86)

 

Białoruś:

Paweł Jasicki - HK Brześć (2007) Rozegrał 3 spotkania w Pucharze Białorusi

Grzegorz Pasiut - Nioman Grodno (2016-17)

Patryk Wysocki - HK Brześć - rocznik 1998 (2013-14), HK Brześć U16 (2014-15), DYUSSH Brześć U18 (2014-15), HK Brześć (2016-17)

 

Czechosłowacja:

Mieczysław Kasprzycki - Vitkovice (1933-35), Slavia Praga (1936)

Leopold Warzecha - Slovan Bratysława (1976-77)

 

Czechy:

Wojciech Baca - Karwina

Dawid Bąk - drużyny młodzieżowe SC Kolín

Szymon Bieniek - drużyny młodzieżowe HC Slezan Opawa, HC Vitkovice U16 (2015-16), HC Vitkovice U18 (2015-16), HC Hradec Králové U16 (2016-17), HC Hradec Králové U18 (2016-17)

Ernest Bochnak - HC Poruba U16 (2014-15), HC Poruba U18 (2015-16), AZ Hawierzów U16 (2015-16), HC Vitkovice U18 (2016-17)

Wiktor Bochnak - HC Poruba U16 (2015-17)

Filip Borowiak - SK Karwina U16 (2013-15), SK Karwina U18 (2014-15), AZ Hawierzów U18 (2015-16)

Oskar Borowiak - drużyny młodzieżowe HC Trzyniec

Felix Buszta - grupy młodzieżowe SK Karwina (2007-2016), pierwszy zespół SK Karwina (2013-14)

Aron Chmielewski - HC AZ Hawierzów 2010 (2014-15), HC Oceláři Trzyniec (2014-17), HC Frydek-Mistek (2015-17)

Marek Cholewa - Karwina (1995-96)

Dariusz Damps - AZ Hawierzów U16 (2015-16)

Eryk Derkowski - HC Trzyniec U16 (2009-10), SK Karwina U16 (2009-10), HC Trzyniec U18 (2010-12), SK Karwina U18 (2010-11)

Patryk Dobrzyński - HC Orłowa U16 (2012-13), SK Karwina U18 (2013-15), SK Karwina U20 (2014-15), AZ Hawierzów U20 (2015-17)

Krzysztof Dudkiewicz - SK Karwina U18 (2012-14), SK Karwina U20 (2012-13)

Artur Dżoń - HC Hawierzów U20 (2003-04)

Maciej Fabiańczyk - drużyny młodzieżowe HC Slezan Opawa (do sezonu 2015-16) oraz HC Poruba (2016-17)

Konrad Jastrzębski - SK Karwina U16 (2009-10)

Damian Kapica - HC Trzyniec U20 (2011-12)

Waldemar Klisiak - TJ Vitkovice (1995-96)

Kamil Klocek - HC Trzyniec U16 (2013-15), HC Trzyniec U18 (2015-17)

Krzysztof Klocek - HC Trzyniec U14 (2012-13)

Dominik Kolat -  drużyny młodzieżowe SK Karwina oraz AZ Hawierzów

Marcin Kolusz - HC Oceláři Trzyniec (2005-08), HC Hawierzów Panthers (2005-06), LHK Jestřábi Prościejów (2005-06)

Piotr Koseda - Sereza Ostrawa U20 (2004-05)

Michał Kusak - drużyny młodzieżowe AZ Hawierzów

Patryk Kusak - drużyny młodzieżowe AZ Hawierzów

Paweł Kuszaj - Karwina

Leszek Laszkiewicz - TJ Vitkovice (1996-97), HC Hawierzów Panthers (1996-97), HC Vitkovice (2002-03), HC Hawierzów Panthers (2002-03)

Jakub Lewandowski - HC Vitkovice U16 (2016-17), HC Vitkovice U18 (2016-17)

Jarosław Lorek - HC Frydek-Mistek U16 (2010-11), HC Trzyniec U16 (2011-12), HC Trzyniec U18 (2012-14), SK Karwina U18 (2012-13), HC Frydek-Mistek U20 (2014-15), HC Frydek-Mistek (2014-15), HC Trzyniec U20 (2015-16)

Mikołaj Łopuski - HC Ytong Brno U20 (2004-05), Slovan Usti n/Łabą (2005-06), Slovan Usti n/Łabą U20 (2005-06)

Alan Łyszczarczyk - KLH Chomutov U16 (2012-14), KLH Chomutov U18 (2012-15)

Kacper Maciaś - drużyny młodzieżowe HC Poruba

Krzysztof Maciaś - drużyny młodzieżowe HC Poruba

Igor Magner - drużyny młodzieżowe SK Karwina

Oskar Magner - drużyny młodzieżowe SK Karwina

Arkadiusz Marmurowicz - Slovan Usti n/Łabą U20 (2003-04)

Mateusz Pawlas - AZ Hawierzów U16 (2013-14, 2014-15), SK Karwina U16 (2013-14), HC Frýdek-Místek U16 (2014-15)

Dariusz Płatek - Karwina, HC Orłowa (1996-98)

Bartłomiej Pociecha - HC Vitkovice U20 (2010-12), HC Poruba (2011-12)

Oskar Prokop - HC Trzyniec U16 (2012-15), SK Karwina U16 (2013-14), HC Trzyniec U18 (2014-15)

Grzegorz Radzieńciak - HC Trzyniec U16 (2011-14), HC Trzyniec U18 (2014-16), HC Trzyniec U20 (2016-17)

Szymon Radzieńciak - HC Trzyniec U16 (2014-16), HC Trzyniec U18 (2016-17)

Oskar Rzekanowski - AZ Hawierzów U16 (2013-14), AZ Hawierzów U18 (2013-14, 2015-16), SK Karwina U18 (2014-15), SK Karwina U20 (2014-15), AZ Hawierzów U20 (2015-16)

Piotr Sadłocha - HC Orłowa (1997-98)

Mirosław Sakmierda - HC Milevsko (1999-2000)

Jarosław Sap - HC Orłowa U16 (2010-11), HC Orłowa U18 (2011-12), SK Karwina U18 (2012-13), AZ Hawierzów U18 (2013-14), AZ Hawierzów U20 (2014-15)

Mateusz Siekierka - drużyny młodzieżowe AZ Hawierzów

Kamil Sikora - HC Orłowa U16 (2010-11), HC Trzyniec U16 (2011-12), SK Karwina U18 (2012-13), HC Trzyniec U18 (2013-14)

Adrian Paweł Słowakiewicz -HC Sparta Praga U14 (2012-13)

Łukasz Sokół - HC Pardubice (2011) Rozegrał 2 spotkania w rozgrywkach European Trophy

Maciej Szewczyk - HC Slezan Opawa U18 (2003-06), HC Hawierzów U20 (2006-07)

Eryk Sztwiertnia - HC Frydek-Mistek U16 (2011-13), HC Frydek-Mistek U18 (2012-13), HC Trzyniec U16 (2012-13), HC Trzyniec U18 (2013-15), SK Karwina U18 (2013-14), HC Trzyniec U20 (2015-16), HC Frydek-Mistek U20 (2016-17)

Andrzej Truty - HC Hradec Králové (1995-96)

Szymon Urbańczyk - HC Hawierzów U20 (2008-09)

Martin Voznik - HC Hawierzów (1994-95, 1996-97), HC Vítkovice (1995-96), SK Karwina (1996-97)

Dawid Wawrzkiewicz - drużyny młodzieżowe HC Poruba oraz AZ Hawierzów

Mateusz Wawrzkiewicz - drużyny młodzieżowe HC Poruba, AZ Hawierzów U16 (2016-17), AZ Hawierzów U18 (2016-17)

Adam Witek - Karwina

Olaf Włodara - drużyny młodzieżowe AZ Hawierzów

Patryk Wronka - Orli Znojmo (2016-17)

Kamil Wróbel - SK Karwina, AZ Hawierzów U16 (2012-13), AZ Hawierzów U18 (2012-15), AZ Hawierzów U20 (2014-15), HC Vitkovice U20 (2015-16)

Wojciech Wróblewski - HC Trzyniec U16 (2009-10)

 

Od 2009 roku na podstawie porozumienia pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a SK Karwina w czeskiej drużynie w rozgrywkach młodzieżowych występowali: Mateusz Barszczewski, Krzysztof Bryk, Kamil Cieśla, Kornel Czarnecki, Dominik Jarosz, Antoni Kot, Przemysław Ludwiczak, Adam Mańczak, Patryk Matusik, Jakub Michałowski, Dominik Paś, Patryk Pelaczyk, Paweł Rafalik, Kacper Szadkowski, Kacper Szostakow, Jakub Szubert oraz Mateusz Zawiła.

 

Dania:

Piotr Chudyszewicz - Kjøbenhavns Skøjteløberforening (2014-15)

Piotr Paweł Ciechanowski - Herning IK U20 (2016-17), Herning IK 2 (2016-17)

Władysław Droździewicz - Rungsted IK (1967-69), Hellerup IK (1969-77)

Wiktor Kopyciński - Jutland Vikings (2016-17)

Tymoteusz Lewy - Silkeborg U20 (2015-16)

Szymon Niedlich - Rødovre SIK (2016-17), Rødovre U20 (2016-17)

Szymon Palichleb - Copenhagen Lions (2015-16)

Artur Połaniecki - IF Broendby (1991-92)

Jakub Rafiński - Rødovre SIK (2016-17), Rødovre U20 (2016-17)

Sławomir Siewert - IK Aarhus (2009-11)

 

Finlandia:

Dariusz Bryniarski - Eurajoen Lätkä (2010-12), Kollan Urheilijat Tigers Rauma (2012-14, 2015-16)

Mariusz Czerkawski - Kiekko-Espoo (1994)

Czesław Drozd - SaPKo Savonlinna (1985-86), Jukurit Mikkeli (1986-91), HJK Helsinki (1991-93), Ahmat Hyvinkää (1993-94)

Waldemar Klisiak - Vaasa Sport (1990-91)

 

Francja:

Grzegorz Chlipała - Toulouse (1998-99), Lyon (2001-02)

Ryszard Czubernat - Caen, HC Cherbourg

Łukasz Garb - Aigles de Nice II (2014-17)

Michał Garbocz - Anglet Hormadi (2001-07, 2011-13)

Sławomir Grendka - Caen (1988-90, 1991-97, 2001-02), Bordeaux (1990-91), Albatros de Brest (1998-99)

Kazimierz Jurek - Hockey Club de Caen (1984-85), Nantes Atlantique hockey glace (1985-86), Gap Hockey Club (1986-89), Bordeaux Gironde (1989-92), Flammes Bleues de Reims (1992-94), Albatros de Brest (1994-2000)

Sławomir Krzak - Phenix de Reims (2006-07, 2007-08), Aigles de Nice (2007-08)

Jarosław Morawiecki - Caen (1994-97)

Krzysztof Niedziółka - Gap Hockey Club (1990-92), Ours de Villard-de-Lans (1992-94), Albatros de Brest (1994-03)

Przemysław Odrobny - Morzine-Avoriaz-Les Gets (2015-16)

Michał Piotrowski - Ducs d'Angers (2004-05)

Kamil Puławski - Chevaliers du Lac d'Annecy (2004-05), Chambéry U22 (2004-05)

Marek Puławski - Annecy U18 (2006-07), OK 74 - Pays du mont blanc U20 (2006-07)

Tadeusz Puławski - Albatros de Brest (2002-04), Chevaliers du Lac d'Annecy (2004-10)

Marek Rączka - Lyon HC (2001-03), Reims Champagne hockey (2004-08)

Jarosław Rzeszutko - Gothiques d'Amiens (2011-12)

Roman Steblecki - Hockey Club de Reims (1990-92)

Jacek Szopiński - HC Morzine Avoriaz (1991-93)

Robert Szopiński - Bordeaux Gironde (1990-93), Vikings de Cherbourg (1993-2000)

Andrzej Świstak - Orques d'Anglet (1985-87), Aigles Bleus de Gap (1987-89), Girondins de Bordeaux (1989-92), Flammes Bleues de Reims (1992-93), Aquitains de Bordeaux (1993-95), Dogues de Bordeaux (1995-97), Bélougas de Toulouse (1997-2000), Lions de Lyon (2000-03), Docks du Havre (2003-04)

Sebastian Wachowski - Remparts de Tours (2009-10)

Jakub Wanacki - Anglet Hormadi (2015-16)

 

Grecja:

Dariusz Niemiec - Albatros (2011-2012)

Kamil Niemiec - Albatros (2011-2012)

Dariusz Twardy - Tarandos (2011-2013)

 

Hiszpania:

Stanisław Cyrwus - CH Vitoria-Gasteiz (1992-93)

Leszek Jachna - Txuri Urdin San Sebastián (1989-93, 1994-95)

Marek Kasprzak - Jaca (1990-91), FC Barcelona (1991-93)

Wiesław Kozłowski - Txuri Urdin San Sebastián (1990-92)

Zdzisław Kozłowski -

Zbigniew Książkiewicz - Jaca (1991-92)

Marcin Malacz - Majadahonda (2005-06), CH Steel Acorns Valdemoro (2015-16)

Bogdan Pawlik - Jaca (1990-96)

Dominik Pawlik - Jaca (2005-06)

Tadeusz Puławski - CH Vitoria-Gasteiz (2000)

Tadeusz Ryłko - CH Vitoria-Gasteiz (1991-92)

Dariusz Sikora - Txuri Urdin San Sebastián (1993-95)

Andrzej Świstak - Txuri Urdin San Sebastián (1983-85)

Mirosław Tomasik - (2000-01)

Adam Wronka - CH Vitoria-Gasteiz (1990-95)

 

Holandia:

Piotr Gorczyca - Zoetermeer Panters Storks (2014-17)

Maciej Huczko -Eindhoven Kemphanen 4 (2011-12, 2012-13, 2015-16), Eindhoven IJsbrekers 2 (2012-13)

Janusz Janikowski - Hijs Hokij The Old Flames Den Haag (2004-05, 2011-13), Hijs Hokij Butchers Den Haag (2011-12), Hijs Hokij Den Haag 2 (2012-13)

Eugeniusz Kanabus - Zoetermeer (1990-91)

Marcin Kozłowski - Dolphin Eindhoven Kemphanen 2 (2013-14)

Sławomir Krzak - Laco Limburg Eaters Geleen (2016-17)

Bartosz Krzyżanowski - Amstel Tijgers HCA Amsterdam (2014-17)

Martin Kulczyk - IJshockey Club Dragons Utrecht (2012-13)

Oktawiusz Marcińczak - Pelgrim Flyers Heerenveen (1998-99)

Piotr Rarok - Zoetermeer Panters Storks (2015-17)

Łukasz Zachariasz - Dolphin Eindhoven Kemphanen 2 (2013-14)

 

Irlandia:

Robert Grochowicz - Dundalk Bulls (2007-08)

Miłosz Labudda - Dundalk Bulls (2007-09)

Kamil Pietruszyński - Flyers IHC (2007-08)

Łukasz Pniewski - Dundalk Bulls (2007-08)

Sebastian Wachowski - Dundalk Bulls (2007-09)

 

Jugosławia:

Marek Bialik - Cinkarna Celje (1987-88)

Ryszard Bialik - Cinkarna Celje (1986-87)

Andrzej Chowaniec - Mladost Zagrzeb (1989-90)

Józef Chrząstek - Cinkarna Celje (1985-86)

Leszek Kuczyński - Cinkarna Celje (1985-88)

Franciszek Kukla - Crvena Zvezda Belgrad (1988-89)

Paweł Michno - Cinkarna Celje (1985-86)

Witold Pułka - Cinkarna Celje (1987-88)

Ryszard Ruchała - Mladost Zagrzeb (1989-90)

 

Kanada i USA:

Mateusz Bober - Powassan Dragons (2010-11)

Krzysztof Bojanowski - Powassan Dragons (2010-11)

Adam Borzęcki - Rimouski Océanic (1997-99), Jackson Bandits (1999-2000), Idaho Steelheads (2000-01), Chicago Wolves (2000-01), Utah Grizzlies (2000-01), Syracuse Crunch (2000-03), Elmira Jackals (2002-03), Manchester Monarchs (2004-05), Reading Royals (2004-05)

Kasper Bryniczka - Orchard Lake St. Mary's (2005-07)

Bartłomiej Bychawski - Powassan Dragons (2010-11)

Michael Cichy - Boston Jr. Bruins (2004-06), U.S. National U17 Team (2006-07), U.S. National U18 Team (2006-07), Tri-City Storm (2007-09), Indiana Ice (2008-09), Univ. of North Dakota (2009-11), Western Michigan Univ. (2011-14)

Marian Csorich (ur.1979) - Neepawa Natives (1998-99), Bismarck Bobcats (1999-2000), San Antonio Iguanas (2000-01), Border City Bandits (2000-01)

Mariusz Czerkawski - Boston Bruins (1994-96, 2006), Edmonton Oilers (1996-97), New York Islanders (1997-02, 2003-04), Montréal Canadiens (2002-03), Hamilton Bulldogs (2002-03), Toronto Maple Leafs (2005-06)

Konrad Ćwikła - Hampton Roads Whalers (2015-16)

Marcin Ćwikła - Falcons St. Catharines (1993-94), Chesapeake Icebreakers (1998-99)

Krystian Dziubiński - Orchard Lake St. Mary's (2004-06), Alaska Avalanche (2006-07), North Iowa Outlaws (2007-08)

Marian Feter - Richmond Rifles (1979-80)

Arkadiusz Fryźlewicz - New Jersey Slayers (2005), New Jersey Predators (2005-06), New Jersey Ice Hoppers (2006-07)

Sławomir Furca - Henry Carr Crusaders (1990-91), Oakville Blades (1991-92), Pickering Panthers (1991-92)

Jakub Gołaszewski - Orangeville Ice Crushers (2016-17), Parry Sound Islanders (2016-17)

Dariusz Gruszka - Topeka Roadrunners (2007)

Robert Gubała - Milton Merchants (1994-96), North Iowa Huskies (1995-96), Danville Wings (1996-97), Ohio State University (1997-2000)

Mariusz Gurazda - Powassan Dragons (2010-11)

Kacper Guzik - Honeybaked Bantam Minor AAA (2006-07), Little Caesars Bantam Major AAA (2007-08), Little Caesars U16 (2008-09), Little Caesars U18 (2009-10), Michigan Warriors (2011-12)

Ryszard Jarocki - Richmond Rifles (1979-80)

Krzysztof Kantor - Powassan Dragons (2010-11)

Piotr Kmiecik - Orchard Lake St. Mary's (2005-06)

Marcin Kolusz - Vancouver Giants (2003-04)

Filip Komorski - Powassan Dragons (2010-11)

Artur Kret - Orchard Lake St. Mary's (2004-05), Boston Harbor Wolves (2005), Alpena IceDiggers (2005-06)

Sławomir Krzak - Central-Texas Stampede (1998-99), Flint Generals (1999-2000, 2000-01), Memphis RiverKings (2000-01)

Alan Łyszczarczyk - Sudbury Wolves (2015-17)

Maciej Michalik - Ctlazers Jr Hockey (2003-04), Dallas Titans (2004-05), San Diego Surf (2004-05), Puget Sound Tomahawks (2004-05), Utah State University (2005-10), Rome Frenzy (2010-11), Danville Dashers (2011-12)

Szymon Niedlich - Bradford Rattlers (2015-16)

Bartłomiej Niesłuchowski - Powassan Dragons (2010-11)

Krzysztof Oliwa - Welland Flames (1992-93), Albany River Rats (1993-97), Raleigh IceCaps (1993-96), Saint John Flames (1994-95), Detroit Vipers (1994-95), New Jersey Devils (1997-2000, 2005), Columbus Blue Jackets (2000-01), Pittsburgh Penguins (2001-02), New York Rangers (2002), Hartford Wolf Pack (2002-03), Boston Bruins (2003), Calgary Flames (2003-04)

Dominik Olszewski - Springfield Jr. Pics 16U (2015-16), Springfield Jr. Pics 18U (2015-17), Springfield Jr. Pics (2016-17)

Sebastian Pajerski - Indianapolis Ice (1999-01),Macon Whoopee (2000-01)

Adam Piorun - Powassan Dragons (2010-11)

Michał Piotrowski - Peoria Mustangs (2000-01), Springfield Jr. Blues (2001-02),Capital Centre Pride (2001-02), El Paso Buzzards (2002-03)

Rafał Płoński - Rocky Mountain Wranglers Midget Major (2006-07), Puget Sound Tomahawks (2007-08, 2008-09), Helena Bighorns (2007-08), Morrisville State College (2009-13)

Patryk Pysz - Columbus Chill (1996-97)

Michał Radwański - Pembroke Lumber Kings (1998-01)

Rafał Radzki - około 1990 roku występował w drużynie juniorów

Wojciech Rocki - Dauphins Deux Rives

Jan Rodziewicz - Boston Jr. Blackhawks (2009-10), Sarnia Legionnaires (2010-11)

Maciej Rompkowski - Powassan Dragons (2010-11), Sturgeon Falls Lumberjacks (2011-12)

Tomasz Rysz - Rockford IceHogs (2000)

Oskar Rzekanowski - Bradford Rattlers (2016-17)

Radosław Sawicki - Hampton Roads Whalers (2015-16)

Krzysztof Secemski - Sudbury Wolves (1994-95)

Tomasz Skokan - Kalkaska Rhinos (2016-17)

Roland Sołtys - New Jersey Ice Hoppers (2005-06)

Filip Starzyński - Okanagan Hockey Academy White Prep (2009-10), Okanagan Hockey Academy Red Prep (2009-10), Los Angeles Jr. Kings U18 (2010-11), Aberdeen Wings (2010-11), Bismarck Bobcats (2011-14), Northern Michigan Univ. (2015-17)

Maciej Sulka - Orchard Lake St. Mary's (2004-05)

Nikifor Szczerba - Albert Lea Thunder (2009-10), Amarillo Bulls (2010-11)

Bryan Świderski - Fox Cities Ice Dogs Appleton (2016-17)

Adrian Turos - Sturgeon Falls Lumberjacks (2011-12)

Filip Uherek - Hudson Crusaders (2013-15)

Paweł Wądra - Powassan Dragons (2010-11)

Marcin Wiśniewski - Hartford Jr. Wolfpack (2011-12)

Michał Wojciechowski - Winnipeg Hawks City Midget (2015-16), Winnipeg Sharks City Midget (2016-17)

Bartłomiej Wróbel - Chicago Freeze (1997-98), Mohawk Valley Prowlers (1998-99)

Marek Wróbel - Boston Bulldogs (2008-09)

Dariusz Zabawa - Detroit Vipers (1999-2000), Flint Generals (1999-01), Memphis RiverKings (2001-02), Wichita Thunder (2001-02)

Paweł Żurek - Appleby College (2005-06), North Iowa Outlaws (2006-07), Alexandria Blizzard (2006-08)

 

Kazachstan:

Kamil Kosowski - Arłan Kokczetaw (2013)

 

Litwa:

Nikifor Szczerba - Baltica Wilno (2011-12)

 

Niemcy:

Marek Adamek - Herner EV (1990-95)

Damian Adamus - EHC Freiburg (1989-93), Mannheimer ERC (1993-94), Adler Mannheim (1994-96), Krefeld Pinguine (1996-97), EC Bad Tölz (1996-97), GEC Nordhorn (1997-98), Crocodiles Hamburg (1997-98), Revier Löwen Oberhausen (1998-99), EHC Neuwied (1998-99), EV Landshut (1999-2000), ERC Selb (2000-01)

Robert Adaszyński - Bad Reichenhaller EG (1983-84), Hamburger SV (1985-86), EC in Hannover (1986-88)

Waldemar Banaszak - EC Lünen (2000-01), Königsborner JEC Die Bulldogs (2002-04), Iserlohner EC 1b (2006-07)

Jan Baron - Düsseldorfer EG U20 (1989-90), EC Ratingen (1990-91), EC Kassel (1991-93), SC Riessersee (1992-93), EC Wilhelmshaven-Stickhausen (1993-95), Herner EV (1995-96), Herner Miners (1996-97, 1999-2000, 2000-01), Gelsenkirchener EC (1998-99, 2000-01), Dinslakener EV (2000-01), Herner Blizzards (2001-03), Revier Löwen Oberhausen (2003-05), EHC Dortmund (2005-08), Dinslaken Kobras (2008-11, 2012-14), Herner EV 2007 (2011-12)

Józef Batkiewicz - EHC Stuttgart (1981-82, 1983-84), EA Schongau (1982-83), EV Pegnitz (1984-85), ESG Esslingen (1985-87), ERSC Karben (1987-88), SV Netphen (1989), EC Dillingen (1989-90)

Patryk Bazanowski - SG OSC Berlin/Fass Berlin U16 (2012-13), FASS Berlin U16 (2013-14), FASS Berlin U18 (2013-15)

Noureddine Bettahar - MERC-Jungadler Mannheim U16 (2008-09), RT Bad Nauheim U18 (2009-10, 2010-11), Heilbronner EC/Jungadler Mannheim U18 (2010-11), Löwen Frankfurt 1b e.V. (2013-14), Löwen Frankfurt (2013-14), Füchse Duisburg (2014-16), Iserlohn Roosters (2016-17), SC Riessersee (2016-17), EC Bad Nauheim (2017-18)

Marek Bialik - Aachener EC (1990-91)

Andrzej Bieleninik - EV Pfronten (1985-86), EA Kempten (1985-86), EC Bad Nauheim (1986-87, 1988-89), ECD Sauerland (1988-89), ESC Wolfsburg (1989-90), ETC Timmendorfer Strand (1989-95), EC Timmendorfer Strand (1997-98)

Krzysztof Bielski - EV Wiesbaden (2003-10, 2011-12)

Andrzej Bober - EC Pfaffenhofen (1988-89)

Adam Borzęcki - Tölzer Löwen (2005-09), SERC Schwenninger Wild Wings (2009-14), Bietigheim Steelers (2014-17)

Daniel Bozinis - ECC Preussen Berlin U16 (2013-15), ECC Preussen Berlin U18 (2014-17)

Henryk Buk - ECD Iserlohn (1983-86), ERC Ingolstadt (1986-89, 1990-91, 1993-94)

Bartosz Caputa - ES Weißwasser U16 (2016-17)

Aron Chmielewski - EC Hannover Indians U18 (2007-09)

Andrzej Chowaniec - Deggendorf SC (1987-89), ESV Bittburg (1990-92)

Stefan Chowaniec - Augsburger EV (1982-83), EV Landsberg (1983-85), Dinslakener EC (1985-88), Deggendorfer EC (1988-89)

Jerzy Christ - ECD Sauerland (1989-94), ERC Westfalen Dortmund 1990 (1994-95), Iserlohner EC (1995-97)

Zygmunt Chrobok - Hamburger SV (1978-83), 1. EHC Hamburg (1985-87, 1989-90)

Józef Chrząstek - ERC Rödermark (1986-87), Pfronten (1986-87), EHV Wesel (1987-88), EC Eschweiler (1988-90), Aachener EC (1990-93)

Piotr Paweł Ciechanowski - ES Weißwasser U16 (2014-15), ES Weißwasser U18 (2015-16)

Mariusz Cissewski - Kölner EC (1990-91, 1992-94), Herforder EG (1991-92), EHC Neuwied (1994-99), Crocodiles Hamburg (1999-01, 2004-05), ERSC Amberg (2001-02), Dresdner Eislöwen (2002-03), Revier Löwen Oberhausen (2003-04)

Bogdan Csorich - Bremer ERG (1982-85), Wilhelmshaven (1985-86), Stickhausen (1988-89)

Marian Csorich (ur. 1951) - Bremer ERG (1982-86), Wilhelmshaven (1985-86), ERB Bremen (1986-87), Stickhausen (1988-89)

Rudolf Czech - KTSV Preussen 1855 Krefeld (1959-69)

Dariusz Czerwiec - ESC Moskitos Essen (1995-99), Gelsenkirchener EC (1999-2000), Herne Twister (2000-01), Herner Blizzards (2001-2007), Herner EV 2007 (2007-08), Dinslaken Kobras (2009-10)

Jacek Darowski - Hamburger SV (1990-97, 2001-02), Rostocker EC (1998-2002, 2002-03), Adendorfer EC Die Heidschnucken (2003-04), Crocodiles Hamburg (2004-09)

Damian Dąbrowski - Eifel-Mosel Bären Bitburg (2013-14)

Justyn Denisiuk - EV Füssen (1983-84), Kölner EC (1984-87), Eintracht Frankfurt (1987-89), EC Hedos München (1989-93), Schwenninger ERC (1992-93), EHC Essen West (1993-94), ESC Wedemark (1994-95), EC Wolfsburg (1994-96), EC Wilhelmshaven-Stickhausen (1995-97), ETC Timmendorfer Strand (1996-97), ESV Bergisch Gladbach (1999-2000)

Adam Domogała - Kölner EC Die Haie U18 (2009-10), Heilbronner EC/Jungadler Mannheim U18 (2010-11), Krefelder EV U18 (2011-12), EHC Preussen Krefeld (2011-12), Löwen Frankfurt (2012-13), Lausitzer Füchse (2013-15)

Marian Drasyk - Schalker Haie 87 (1989-91), ESC Wolfsburg (1991-94), EC Wolfsburg (1994-96), EHC Salzgitter (1995-97)

Paweł Dronia - Schwenninger Wild Wings (2013-14), Fischtown Pinguins Bremerhaven (2014-16), Löwen Frankfurt (2016-17)

Andrzej Frysztacki - EHC Essen West (1988-89), Dinslakener EC (1989-90), EC Bad Tölz (1990-92), EV Ravensburg (1992-93), 1. EV Weiden (1993-95)

Stanisław Fryźlewicz - EV Landsberg (1983-85), VfL Waldkraiburg (1985-86)

Tomasz Gajda - EC Diez Limburg (1991-92), 1. Hennefer EC Bonn (1991-93), Hennefer EC Rhein-Sieg (1994-96, 1999-03), EHC Troisdorf 1b (2003-05)

Marek Gajewski - EC Harz Braunlage (1990-95), Braunlager EHC/Harz (1995-2000), Braunlager SC/Harz (2000-04)

Mieczysław Garbacz - Deggendorfer EC (1989-90), EHC Weilheim (1990-91)

Stanisław Gawęcki - Aachener EC (1989-90)

Piotr Glinka - Kölner EC (1979-80), Herner EV (1980-88, 1990-93), EC Ratingen (1988-89)

Marek Gołąbek - EHC Neuwied (1989-96), Limburger EG (1996-97), SC Mittelrhein - Neuwied (2000-01), SC Mittelrhein - Neuwied 1b (2001-02)

Henryk Gruth - Eintracht Braunschweig (1996-97)

Andrzej Grzesica - EC Kassel (1988-89)

Marian Grzybek - Berliner SC (1984-87)

Krzysztof Gutkowski - ETC Crimmitschau U18 (2013-14)

Witold Guzowski - WSV/EC Braunlage (1983-84), EC Braunlage (1984-86), ESC Wolfsburg (1986-88)

Marian Guzy - ESV Bitburg

Jacek Gwóźdź - Gelsenkirchener EC 1b (1999-01), EHC Gelsenkirchen (2001-03, 2006-07), Revier Löwen Oberhausen 1b (2003-06)

Andrzej Hachuła - REV Bremerhaven (1990-97)

Andrzej Hanisz - EHC Essen West (1991-94), Ratinger Löwen (1994-95), ESC Wedemark (1995-96), EC in Hannover (1995-96), EC Hannover Turtles (1996-97), GEC Nordhorn (1997-99, 1999-2000), KEV Hannover Indians (1999-2000), Neusser EV (2000-03), EC Euregio Nordhorn (2004-05)

Marian Herda - KTSV Preussen 1855 Krefeld (1957-71), Grefrather EC 1969 (1971-75)

Marcin Hornik - ES Weißwasser U16 (2016-17)

Kordian Jajszczok - ESG Esslingen (1985-87)

Janusz Janikowski - Krefelder EV 1981 (1990-92), ECD Sauerland (1992-94), ESG Füchse Sachsen (1994-96), EV Duisburg (1996-97), Gelsenkirchener EC (1999-2000)

Sebastian Jaroch - SG Crimmitschau/Chemnitz/Leipzig (2016-17), ESV 03 Chemnitz Young Crashers U18 (2016-17)

Ryszard Jarocki - ERC Freiburg (1981-82), RSC Bremerhaven (1982-83), ESG Kassel (1983-85), SV Bayreuth (1985-86), EC Bad Nauheim (1986-89, 1990-92, 1993-94), EC Bad Tölz (1989-90), Berliner SC (1992-93), Limburger EG (1994-95)

Erwin Jaworowski - Berliner FC Preussen (1982-83), Berliner SC Preussen (1983-84, 1985-88), EC Braunlage (1984-86), EHC 80 Nürnberg (1988-89)

Henryk Jaworowski - Mannheimer ERC (1974-76), Kölner EC (1976-79), Berliner SC (1979-82), Berliner FC Preussen (1982-83), Berliner SC Preussen (1983-84), EC Braunlage (1984-86), ESC Wolfsburg (1986-88)

Adrian Jaworski - Krefelder EV U18 (2013-14)

Piotr Jędruś - Krefelder EV 1981 (1987-94), EV Stuttgart (1990-91)

Michael Jobczyk - Ratinger Young Aliens U20 (2008-09)

Wiesław Jobczyk - Duisburger SC (1985-87), EC Ratingen (1987-89), Wesel (1989), GSC Moers (1989-90), Duisburger SV (1990-91)

Werner Kadow - KTSV Preussen 1855 Krefeld (1958-71), Duisburger SC (1971-74), Grefrather EC 1969 (1974-76)

Henryk Kajzerek - EC Pfaffenhofen (1988-89)

Wiesław Karłowski - ESC Wolfsburg (1986-87), Eintracht Braunschweig (1992-94), EHC Wolfsburg (1996-97)

Jędrzej Kasperczyk - ECD Sauerland (1989-91), EC Hedos München (1990-92), EC in Hannover (1992-93), EC Kassel (1993-94), EC Kassel Huskies (1994-96), Wedemark Scorpions (1996-97), EHC Neuwied (1996-97), GEC Nordhorn (1997-99), Crocodiles Hamburg (1999-2000), REV Bremerhaven (2000-02), Tölzer Löwen (2002-03), Dresdner Eislöwen (2003-05), ESC Halle 04 (2005-08), Saale Bulls Halle (2008-11), Icefighters Leipzig (2011-15)

Jacek Kawka - Dinslakener EC (1985-86), EC in Hannover (1986-87), ERB Bremen (1987-88)

Marek Kępiński - Weserstars Bremen 1b, Weserstars Bremen 1c (2012-16)

Adam Kiedewicz - Kölner EC Die Haie U14 (2012-14), Kölner EC Die Haie U16 (2014-16), Kölner EC Die Haie U18 (2016-17)

Sławomir Kiedewicz - Kölner EC 1b (2000-01), EHC Troisdorf (2006-11), EHC Die Bären Neuwied 2007 (2011-12)

Eugeniusz Kiełbicki - EC Peiting (1984), REV Heilbronn (1984-86)

Franciszek Klocek - Bad Reichenhaller EG (1983-84), EC Dillingen

Stanisław Klocek - Duisburger SC (1985-86), ESC Wolfsburg (1986-87), EC Braunlage (1987-89), EC Harz Braunlage (1989-90), EC Dillingen (1990-95)

Piotr Kmiecik - SC Riessersee U18 (2007-08)

Leszek Kokoszka - EV Landsberg (1983-85), Dinslakener EC (1985-87), Duisburger SV (1987-88)

Marek Kołoch - ECD Sauerland (1989-91), EHC Essen West (1991-92), TSV Peißenberg (1992-93), EV Pfronten (1992-93), ASV Hamm (1993-96, 1996-98), Limburger EG (1996-97), EC Lünen (1998-1999), ESC Hamm (1999-01), Königsborner JEC Die Bulldogs (2003-04), Lippe Hockey Hamm (2007-08)

Józef Kompała - KTSV Preussen 1855 Krefeld (1958-69)

Bogdan Kondziołka - EHC Stuttgart (1980-81)

Dominik Konieczny - ES Weißwasser U18 (2010-11)

Wiktor Kopyciński - ES Weißwasser U16 (2010-11)

Mikołaj Krasakiewicz - ES Weißwasser U16 (2010-11)

Bogdan Krawczyk - EV Ravensburg (1986-88, 1989-97)

Grzegorz Krawiec - ESV Hügelsheim (1991-92)

Jacek Krawiec - ESV Hügelsheim (1991-92)

Krzysztof Kruczek - ESG Kassel (1983-85), EC Braunlage (1984-85), EHC Freiburg (1985-86), EA Kempten (1986-87), EC Hedos München (1987-89), Augsburger EV (1988-89), SC Memmingen (1989-90), TSV Erding (1989-91)

Sławomir Krzak - ERC Haßfurt (2001-02)

Jerzy Kubina - Schalker Haie 87 (1989-91), EA Kempten

Marek Kurowski - Heilbronner EC (1990-92), EV Ravensburg (1991-92), ERC Selb (1992-98), EC Erkersreuth (1999-2000)

Paweł Kuszka - ECC Preussen Berlin U16 (2009-12), ES Weißwasser U18 (2012-15), Adendorfer EC Die Heidschnucken (2015-16), ESV Bergisch Gladbach RealStars (2016-17)

Miłosz Kuszyński - ECC Preussen Berlin U16 (2015-16), ECC Preussen Berlin U18 (2016-17)

Bogusław Kuta - EHC Neuwied (1989-95), Limburger EG (1996-97)

Waldemar Kutsch - EHC Krefeld (1979-80)

Piotr Kwasigroch - Kölner EC (1989-92, 1992-94), EV Füssen (1991-92), EC Kassel Huskies (1994-97), GEC Nordhorn (1997-99), EV Landsberg (1999-2000), EC Euregio Nordhorn (2000-01), Neusser EV (2001-03), ECE Bully-Dogs Nordhorn (2005-06, 2009-10)

Robert Kwiatkowski - EC Wilhelmshaven-Stickhausen (2000-01), SC Mittelrhein-Neuwied (2001-03)

Leszek Laszkiewicz - Nürnberg Ice Tigers (1997-99)

Marek Latasiewicz - ESV Schalker Haie (1985-86), EC Nordhorn (1985-88)

Henryk Lebek - Grefrather EC 1969 (1988-89)

Janusz Liber - Heilbronner EC (1990-91), EV Ravensburg (1991-92)

Aleksander Licau - ESC Young Moskitos Essen U14 (2007-11), ESC Young Moskitos Essen U16 (2009-13), ESC Young Moskitos Essen U18 (2011-16), ESC Moskitos Essen U20 (2013-14)

Robert Licau - ESC Young Moskitos Essen U18 (2009-11), ESC Moskitos Essen U20 (2009-12), EHC Dortmund Westfalen Elche (2012-13), Ratinger Ice Aliens 1b (2013-14), Ratinger Ice Aliens (2013-16), Ratinger Ice Aliens U22 (2015-16)

Sebastian Licau - ESC Moskitos Essen U14 1b (2000-02), ESC Young Moskitos Essen U18 (2007-08), Krefelder EV U18 (2007-09), ESC Moskitos Essen U20 (2009-11), ESC Moskitos Essen (2009-11, 2012-14), Hammer Eisbären (2011-12, 2014-15), Eisadler Dortmund (2015-17)

Jakub Listewnik - Hamburger SV (2000-02, 2006-07, 2008-10), Rostocker EC (2002-03), Adendorfer EC Die Heidschnucken (2003-04, 2007-08), SG Adendorf (2004-05), Crocodiles Hamburg (2005-06, 2010-11, 2012-13)

Sebastian Łada - ESV Balingen (2005-06)

Mieczysław Łaś - ESG Esslingen (1992-94)

Dariusz Ławny - EHC 80 Nürnberg (1990-91), Deggendorfer EC (1990-92), EV Pfronten (1992-94), EV Pegnitz (1994-2000)

Bogusław Maj - EV Füssen (1983-84), Kölner EC (1984-87), Düsseldorfer EG (1987-88), Eintracht Frankfurt (1988-90), EC Hedos München (1989-92), ETC Timmendorfer Strand (1993-96), SV Bayreuth (1993-94), REV Bremerhaven (1996-97)

Łukasz Malcher - SG Weißwasser / Niesky U14 (2014-15), ES Weißwasser U16 (2015-17)

Bogusław Malinowski - Mannheimer ERC (1978-81), ERC Freiburg (1981-82), REV Heilbronn (1983-85)

Andrzej Małysiak - ECD Iserlohn (1983-85), Duisburger SC (1985-86), ERC Ingolstadt (1985-88, 1990-95), EC Pfaffenhofen (1995-98)

Maciej Małż - ESC Young Moskitos Essen U14 (2014-17), ESC Young Moskitos Essen U16 (2015-16)

Krystian Michna - REV Bremerhaven (1989-93)

Tomasz Mieszkowski - EC Harz Braunlage (1991-92), EC Kassel (1991-92), EC Wilhelmshaven-Stickhausen (1992-95), Herner EV (1995-96), Herner Miners (1996-97), SC Bietigheim-Bissingen (1997-2000), ES Weißwasser 1996 (2000-01), Lausitzer Füchse (2001-02), SC Riessersee (2002-03), ETC Crimmitschau (2003-05)

Krzysztof Morawiecki - ESG Esslingen (1990-92)

Adam Mrowca - TEV Miesbach (1983-85), TSV Schliersee (1986-87)

Wiesław Mrowca - TEV Miesbach (1983-85), TSV Schliersee (1986-87)

Mateusz Muszyński - ES Weißwasser U18 (2010-12), Bad Muskau Bombers (2012-17)

Roman Niedzielski - TV Jahn Wolfsburg (1983-84, 1984-85), RSC Bremerhaven (1983-84)

Eugeniusz Nieszporek - ERC Freiburg (1980-82), WSV/EC Braunlage (1982-84), EC Braunlage (1984-85), ERC Ingolstadt (1985-87), EC Pfaffenhofen (1988-93)

Andrzej Nowak - EV Ravensburg (1985-86), Deggendorfer EC (1986-87), ESG Esslingen (1988-93), ESC Bad Liebenzell (1993-96)

Tadeusz Obłój - EC Peiting (1984-86), EV Pfronten (1985-87), EV Fürstenfeldbruck (1987-88)

Krzysztof Ogiński - Krefelder EV (1989-90), EV Stuttgart (1990-91), EV Ravensburg (1990-91), Grefrather EC 1969 (1991-92), EHC Neuwied (1992-94), Limburger EG (1995-96)

Jacek Olender - EC Kassel (1990-91), EC Harz Braunlage (1991-92), REV Bremerhaven (1992-97)

Dominik Olszewski - ES Weißwasser U16 (2012-14), ES Weißwasser U18 (2013-14), Kölner EC Die Haie U16 (2014-15), Kölner EC Die Haie U18 (2014-15)

Sławomir Osiński - EC in Hannover (1989-90), ESC Wedemark (1990-93, 1994-95), EHC Salzgitter (1993-94), ESC Wedemark 1b (1994-95), Eintracht Braunschweig (1995-97)

Ireneusz Pacula - ECD Sauerland (1989-90, 1990-91), ESC Wolfsburg (1990-91, 1991-92), Mannheimer ERC (1991-93), EC Kassel (1993-94), EC Kassel Huskies (1994-96), EV Ravensburg (1996-97), GEC Nordhorn (1997-99), EHC Straubing (1999-02), Neusser EV (2002-03), EC Euregio Nordhorn (2004-05), ECE Bully-Dogs Nordhorn (2009-10)

Czesław Panek - Düsseldorfer EG (1982-83), Berliner SC Preussen (1983-90)

Adam Pawełczyk - EHC Freiburg (1993-94), ESG Wernau/Esslingen (1995-96)

Marian Pawełczyk - KTSV Preussen 1855 Krefeld (1958-71), Krefelder EV (1971-72), ERV Essen (1972-74), EHC Krefeld (1978-80)

Mariusz Piasecki - SC Bietigheim-Bissingen (1989-97)

Jacek Piechutta - Schwenninger ERC U16 (1983-84), EHC Bad Liebenzell (1986-87), SV Bayreuth (1987-88), Schwenninger ERC (1988-89, 1989-90, 1990-91, 1992-93), EHC Essen West (1989-90), EV Ravensburg (1991-92), SC Riessersee (1992-93, 1993-94), Herner EV (1994-95), EC Wilhelmshaven-Stickhausen (1994-95, 1995-97), ERC Selb (1999-2000, 2001-02), Adendorfer EC Die Heidschnucken (2000-01, 2007-10, 2015-16), ERC Haßfurt (2001-02), SG Adendorf (2003-06)

Jan Piecko - EV Ravensburg (1985-98)

Jacek Płachta - EHC Freiburg (1990-93), EV Landshut (1993-98), Revier Löwen Oberhausen (1998-2000), Schwenninger Wild Wings (2000-01), Nürnberg Ice Tigers (2001-02), Hamburg Freezers (2002-07), EC Kassel Huskies (2007-09)

Roman Podsiadło - EA Kempten (1986-87), EHV Wesel (1987-88), EC Dorsten (1989-91), Aachener EC (1992-93), EC Eschweiler (1994-95)

Krystian Polok - Duisburger SC (1983-84), ESV Schalker Haie (1985-86), EC Nordhorn (1986-87), Dinslakener EC (1987-88), Schalker Haie 87 (1988-89)

Jerzy Potz - Eintracht Frankfurt (1982-89), EC Bad Nauheim (1989-91)

Manfred Prudło - Hamburger SV (1974-76, 1979-81), RSC Bremerhaven (1976-80), EHC Bremerhaven (1983-84)

Oskar Pulaczewski - Young Weserstars Bremen U16 (2012-14), REV Bremerhaven U18 (2014-16), Young Weserstars Bremen U18 (2016-17), Weserstars Bremen 1b (2016-17)

Witold Pułka - Schalker Haie 87 (1990-91)

Patryk Pysz - Stuttgart, Augsburger EV (1992-94), Augsburger Panther (1994-95), Adler Mannheim (1995-96), Crocodiles Hamburg (1997-2000), REV Bremerhaven (2000- 02), Fischtown Pinguins (2002-04)

Henryk Pytel - EV Landshut (1983-86), ESC Wolfsburg (1986-87), EV Pfronten (1987-91)

Arkadiusz Raszke - Dinslakener EC (1989-90), Schalker Haie 87 (1990-91), Dinslaken Kobras (2002-03)

Krzysztof Regner - ES Weißwasser U18 (2010-12), Augsburger EV U20 (2012-14), Wild Boys Chemnitz (2013-14), Black Dragons Erfurt (2014-15)

Jakub Ruszkiewicz - SG TuS Harsefeld/EC Hannover U16 (2012-13), EC Hannover Indians U16 (2012-13)

Maciej Rutkowski - Krefelder EV 1981 U16 (2015-17)

Andrzej Rybski - RSC Bremerhaven (1983-84), TV Jahn Wolfsburg (1983-86), ESV Trier (1986-89)

Mirosław Sakmierda - ESC Wolfsburg (1990-91), EC Harz Braunlage (1992-95), Braunlager EHC/Harz (1995-97), TuS Harsefeld Tigers (1999-02, 2003-04)

Andrzej Schubert - EHC Unna (1983-84, 1986-88), Schwenninger ERC (1987-91), EC Hedos München (1991-93), Berliner SC Preussen (1993-95), Preussen Devils Berlin (1995-96), Wedemark Scorpions (1996-97), GEC Nordhorn (1997-99), Braunlager EHC/Harz (1999-2000), REV Bremerhaven (2000-01)

Piotr Schuster - Herner EV (1983-84, 1984-85), EHC Essen West (1984-85), EHC Freiburg (1985-86), EHC Bad Liebenzell (1986-87), EV Regensburg (1987-88), EC Kassel (1988-89)

Dariusz Sikora - TSV Peissenberg (1989-91)

Mirosław Sikora - Kölner EC (1978-94)

Krystian Sikorski - Herner EV (1990-94, 1995-96), Herner Miners (1996-97), Herne Twister (1999-2000)

Andrzej Słowakiewicz - Augsburger EV (1982-83), EV Pegnitz (1984-85), EV Moosburg (1985-87)

Paweł Słowakiewicz - EV Landshut U18 (1995-96)

Jacek Soliński - Dinslakener EC 1990 (1993-94)

Wojciech Stachowiak - ES Weißwasser U16 (2012-14), Krefelder EV U16 (2014-15), Krefelder EV U18 (2014-16), Jungadler Mannheim U18 (2016-17)

Mateusz Staniszewski - drużyny młodzieżowe ES Weißwasser

Marek Stebnicki - Krefelder EV 1981 (1991-95), Krefeld Pinguine (1995-2000), Revier Löwen Oberhausen (2000-01)

Bartosz Stepokura - ECC Preussen Juniors Berlin (2005-06)

Filip Stopiński - Füchse Duisburg (2013-14)

Robert Suchomski - EC Hannover Indians (2007-08), EHF Passau Black Hawks (2007-08), ESV Waldkirchen Karoli Crocodiles (2008-12), EV Dingolfing (2009-10), ERC Red Dragons Regen (2012-13), ESC Vilshofener Wölfe (2013-18)

Patryk Sujka - ES Weißwasser U16 (2010-11), ES Weißwasser U18 (2011-12)

Henryk Synowiec - EC Harz Braunlage (1990-92), EV Füssen (1991-92), ESC Wedemark (1992-96), Wedemark Scorpions (1996-97), EC Hannover Turtles (1996-97), GEC Nordhorn (1997-98, 1999-2000), EC Euregio Nordhorn (2000-02, 2004-05)

Ludwik Synowiec - Aachener EC (1989-90, 2009-10), Dinslakener EC (1989-90), EC Kassel (1990-92), EHC Essen West (1992-93), ERC Selb (1992-93), EHC Trier (1993-94), ESV Bitburg (1994-95), ECE Bully-Dogs Nordhorn (2007-08, 2009-10)

Zbigniew Synowiec - EC Ratingen (1990-91), EC Harz Braunlage (1991-92), ESC Wedemark (1992-96), Wedemark Scorpions (1996-97), EC Hannover Turtles (1996-97), GEC Nordhorn (1997-2000), ESC Hamm (1999-2000), EC Euregio Nordhorn (2000-05)

Janusz Syposz - Krefelder EV (1990-91)

Jan Szeja - EV Lindau (1987-92)

Andrzej Tkacz - HC Hoheeneus (1977-78), EHC Stuttgart (1978-79)

Wojciech Tkacz - ESC Dorfen (1998-99)

Leszek Tokarz - EHC Stuttgart (1982-83), EA Schongau (1983-84), TSV Peißenberg (1984-87, 1989-90)

Wiesław Tokarz - EHC Stuttgart (1981-82), EA Schongau (1982-84), TSV Peißenberg (1984-87)

Andrzej Truty - EV Moosburg (1994-95)

Marcin Trybuś - TSG Black Eagles Reutlingen (2013-17)

Filip Uherek - ECC Preussen Juniors Berlin U18 (2010-11)

Stefan Wadas - EC in Hannover (1986-91), ESC Wedemark (1990-92, 1993-94), Eintracht Braunschweig (1994-96)

Jarosław Wajda - Mellendorf (1992-95)

Jarosław Wesołowski - EC Ratingen (1991-92), EHC Bad Reichenhall (1991-97), SVG Burgkirchen (2001-04), EAC Bad Reichenhall (2004-06)

Roman Widera - EC Bad Nauheim (1991-92)

Jakub Wiecki - EHC 80 Nürnberg Young Ice Tigers U18 (2003-04), EHC 80 Nürnberg 1b (2005-08), Blue Lions Leipzig (2008-09), EHC Jonsdorfer Falken (2009-11), Lausitzer Füchse (2009-11), EHF Passau Black Hawks (2011-2012), EC Kassel Huskies (2012-13), Wölfe Freiburg (2013-15), Blue Devils Weiden (2015-16), Saale Bulls Halle (2016-17), Füchse Duisburg (2016-17), TecArt Black Dragons Erfurt (2017-18)

Dariusz Wieczorek - SC Memmingen (1990-93), ERC Sonthofen (1993-95), EHC Salzgitter (1995-97)

Janusz Wielgus - Schalker Haie 87 (1990-91), ESC Wolfsburg (1991-94), EC Wolfsburg (1994-95), EHC Wolfsburg (1996-97)

Janusz Wilczek - HCT Hemer Iserlohn (1991-93)

Tomasz Wilczek - ERC Westfalen Dortmund 1990 (1993-94), EC Devils Königsborn (1996-97), Iserlohner EC (1996-97), GEC Nordhorn (1997-98), Ratinger Ice Aliens (1998-99), Gelsenkirchener EC (1999-2000), EHC Dortmund (2000-01), Herner Blizzards (2001-03)

Grzegorz Wilk - Schalker Haie 87 (1990-91, 1993-95), ESC Moskitos Essen (1995-97)

Mateusz Wiśniewski - Königsborner JEC Die Bulldogs (2007-08), Lippe Hockey Hamm (2007-08)

Zdzisław Włodarczyk - HC Zweibrücken (1984-85), ERC Ingolstadt (1985-86, 1987-89)

Henryk Wojtynek - WSV/EC Braunlage (1982-84), EC Braunlage (1984-85)

Marian Wróbel - ERSC Amberg (1985-86), ESG Esslingen (1992-93), EVM Wernau (1993-94), ESG Wernau/Esslingen (1994-97)

Andrzej Zabawa - Berliner SC Preussen (1986-88), Berliner SC Preussen 1b (1986-87), EV Pfronten (1988-89), TSV Peißenberg (1989-90), EHC Weilheim (1991-93)

Roman Zaborowski - EHV Wesel (1989-90), SV Bayreuth (1990-91), SC Memmingen (1991-93), TSV Erding (1993-95)

Zdzisław Zaręba - EV Ravensburg (1997-98), EV Landshut (2001-02), Landshut Cannibals (2002-07)

Damian Złotnik - Iserlohner EC Young Roosters 1b U14 (2014-15), Iserlohner EC Young Roosters U14 (2014-2015), Iserlohner EC Young Roosters 1b U16 (2015-16)

Paweł Tomasz Zygmunt - ES Weißwasser U16 (2014-15)

Władysław Żołnowski - ERC Rödermark (1984-85, 1986-87), EC Peiting (1985-86), EHV Wesel (1987-88)

Karol Żurek - ERC Freiburg (1979-82), SV Bayreuth (1982-86), Kulmbacher EC (1986-88)

 

Norwegia:

Adam Bluma - Skien IHK (2010-12)

Mirosław Copija - Skien IHK (2010-12)

Piotr Koseda - Nes Ishockeyklubb (2013-15)

Dawid Maciejewski - Nes Ishockeyklubb (2012-13, 2014)

Łukasz Miśków - Rosenhoff IL (2015-16)

Szymon Oberc - Frisk Asker U14 (2011-12), Frisk Asker U15 (2012-13), Frisk Asker U16 (2013-14), Frisk Asker U18 (2015-16), IL Jutul (2016-17)

Mariusz Przewoźny - Skien IHK (2010-12)

Tomasz Rostkowski - Hafrsfjord Kings (2015-16)

Sebastian Stańczyk - Furuset Ishockey IF (2013-14)

Michał Stokłosa - Grüner IL 2 (2012-13)

Tomasz Witkowski - Nes Ishockeyklubb (2012-13, 2014-15)

Patryk Wysocki - Sparta Warriors Sarpsborg - rocznik 1998 (2012)

 

Rumunia:

Grzyświński - HC Rapid Bukareszt (1939-40)

Smreczyński - Sportul Studentesc Bukareszt (1939-40)

Zgorajski - HC Venus Bukareszt (1939-40)

 

Słowacja:

Marcin Biały - HK 32 Liptowski Mikułasz U20 (2007-08)

Maciej Bielec - HK SKP Poprad U20 (2013-15)

Tobiasz Bigos - HK 91 Senica U20 (2005-06), HC Dukla Senica (2005-06)

Bartłomiej Bomba - HK 32 Liptowski Mikułasz U20 (2006-07), MHK Rużomberk (2006-07)

Krystian Dziubiński - MHK Kežmarok

Patryk Gosztyła - HK Spiska Nowa Wieś U16 (2015-16), HK Spiska Nowa Wieś U18 (2015-17)

Jauhien Kamienieu - HKM Zwoleń U20 (2015-17), HC Detva (2016-17)

Marcin Kolusz - HK SKP Poprad (2008-09)

Kamil Kosowski - MsHK Żylina (2014)

Mikołaj Łopuski - HK 32 Liptowski Mikułasz (2006-08), MHK Rużomberk (2006-07)

Michał Łuba - HK SKP Poprad U20 (2013-15)

Arkadiusz Marmurowicz - MŠHK Prievidza (2004-05), MŠHK Prievidza U20 (2004-05)

Martin Pawelski - HK 32 Liptowski Mikułasz U18 (2009-11), HK 32 Liptowski Mikułasz U20 (2011-14), HK 32 Liptowski Mikułasz (2012-13), HK 32 Liptowski Mikułasz B (2016-17)

Grzegorz Piekarski - MsHK Żylina (2003-04)

Piotr Podlipni - Iskra Bańska Bystrzyca (1996-97)

Radosław Sawicki - HK SKP Poprad U20 (2013-14)

Tomasz Skokan - HK SKP Poprad U18 (2014-15)

Adrian Paweł Słowakiewicz - HK SKP Poprad U14 (2013-14), HK SKP Poprad U16 (2013-15), HK SKP Poprad U18 (2015-17)

Rafał Sroka - Iskra Bańska Bystrzyca (1996-97)

Bartosz Stepokura - MHC Prievidza U20 (2004-05), MHC Prievidza (2004-05)

Damian Tyczyński - HK Spiska Nowa Wieś U16 (2015-16), HK Spiska Nowa Wieś U18 (2015-17), HK Spiska Nowa Wieś U20 (2016-17)

Bartłomiej Wsół - HK Spiska Nowa Wieś U16 (2015-16), HK Spiska Nowa Wieś U18 (2015-16), HK SKP Poprad U18 (2016-17)

Jacek Zamojski - Dukla Trenczyn (1995-96)

 

Szwajcaria:

Krzysztof Bukowski - Club des Patineurs de Meyrin U17 (2017-18)

Jerzy Christ - Zürcher SC (1988-89)

Stefan Csorich - EHC Chur (1942), Neuchâtel (1943-44)

Mariusz Czerkawski - Rapperswil-Jona Lakers (2006-08)

Henryk Gruth - Zürcher SC (1985-86, 1988-90)

Jacek Gwóźdź - HC Wohlen/Freiamt (2008-10, 2011-12), HC Limmattal Wings (2012-15), HC Limmattal Wings II (2013-14)

Mieczysław Kasprzycki - Zürcher SC (1943-45)

Grzegorz Pidło - HC Portes du Soleil (2011-14, 2016-17), HC Château d'Oex (2014-15, 2016-17), HC Monthey-Chablais (2015-16)

Ryszard Piechuta - HC Ambrì-Piotta (1978-79)

Tadeusz Sachs - Rossey Gstaad oraz Akademischer Hockey Club Zurich (1917-19)

Andrzej Szczepaniec - HC Ambrì-Piotta

Oskar Szczepaniec - HC Ambrì-Piotta (1994-97, 2004-06), HC Fribourg-Gottéron (1997-98), SC Langnau (1998-99), EHC Kloten (1999-2000), Kloten Flyers (2000-04), Giovani Discatori Turrita Bellinzona (2006-08)

Andrzej Tkacz - Zürcher SC (1980-81)

Herbert Ursoń - Zürcher SC (1943-45, 1947-49)

Walenty Ziętara - EHC Dübendorf (1980-81)

 

Szwecja:

Sylwester Bagiński - 

Piotr Baryła - Helsingborgs HC (2000-01)

Paweł Benasiewicz - Sörhaga/Alingsås HK (2004-05)

Remigiusz Biedrzycki - Avesta BK J18 (2007-08), Avesta BK J20 (2007-08), Avesta BK (2007-08), IFK Ore J18 (2008-09), Borlänge HF J20 (2009-10), Falu IF J20 (2010-11), Falu IF (2010-11), Smedjebacken HC (2011-12), Skedvi/Säter (2012-13), Kvarnsvedens GoIF (2016-17)

Adam Borzęcki - MODO Hockey J20 (1994-95), Hammarby IF (2003-04)

Mariusz Czerkawski - Djurgårdens IF Sztokholm (1991-92, 1993-94, 2004-05), Hammarby IF (1992-93)

Rafał Ćwikła - Almtuna IS J18 (2006-07), Almtuna IS J20 (2007-09), Tierps HK (2009-11), Gimo IF (2010-11)

Dariusz Garbocz - Västerås IK (1993-94)

Michał Garbocz - IK Westmannia-Köping (1991-92), Mariestad BoIS (1992-93), IFK Kumla (1993-94)

Wojciech Heltman - Västerviks IK (2004-05)

Janusz Imiołczyk - Trelleborgs IF (1990-91)

Patryk Kaczmarek - IFK Täby J18 (2008-09), IFK Ore J18 (2009-10), Arlanda J18 (2010-11), Arlanda J20 (2010-11), Falu IF J18 2 (2011-12), Falu IF J18 (2011-13), Falu IF J20 (2011-15), Falu IF (2012-15), Surahammars IF J20 (2015-16), Surahammars IF (2015-16), Hallstahammars HK (2016-17)

Łukasz Korzestański - Märsta Wings HC J18 (2013-14), Märsta Wings HC J20 2 (2013-14), Märsta Wings HC J20 (2013-15), Rimbo IF (2015), Rimbo IF 2 (2015), Norrtälje IK (2015-16)

Kuba Kresimon - Tullinge TP J18 (2012-13)

Zbigniew Kurczewski - Brinkens IF Sztokholm (1988-90)

Robert Kwiatkowski - Team Gävle (1993-96), IK Nyköpings NH 90 (1996-97)

Dawid Maciejewski - Avesta BK (2007-08), Avesta BK J20 (2007-08), IFK Ore J18 (2008-09), IFK Ore (2008-09)

Damian Matla - Osby IK (2010-11)

Jarosław Morawiecki - Olofströms IK (1993-94)

Szymon Oberc - Bålsta HC U16 (2014-15)

Paweł Obłoński - IFK Ore J18 (2015-16), Borlänge HF J18 (2016-17), Borlänge HF J20 (2016-17)

Bartosz Orzeł - IK Pantern Malmö (1999-2000)

Przemysław Piekarz - Rönnängs IK (2007-08)

Krzysztof Podsiadło - Antjärns IK Härnösand (1990-93)

Dominik Sikorski - Olofströms IK (1999-2000), Osby IK (2001-04)

Dawid Słowakiewicz - Rönnängs IK (2007-09, 2011-13)

Igor Smal - IFK Täby U16 (2015-16), IFK Täby J18 2 (2015-16), IFK Täby J18 (2016-17)

Michał Sowa - Karlskrona HK J20 (2010-11), Karlskrona HK (2010-11)

Roman Steblecki - Nittorps IK (1992-93), Kristianstads IK (1994-96)

Andrzej Świątek - IFK Arboga (1990-91)

Wojciech Tkacz - Mora IK (1991-93)

Mirosław Tomasik - Kristianstads IK (1994-95)

Mariusz Trzópek - IK Pantern Malmö (1999-2000)

Marek Wypasek - IFK Ore J18 (2008-10), IFK Ore (2009-10, 2011-12, 2012-13), Falu IF J20 (2010-11), Falu IF (2010-11), IFK Ore J20 (2011-12, 2012-13), IFK Arboga (2012-13), Ulricehamns IF (2013-15), Varberg HK (2015-16), Borås HC J20 (2016-17), Borås HC (2016-17)

Jacek Zamojski - Nyköpings Hockey (1996-97)

Marian Zawada - Gislaveds SK (1968-70)

Jarosław Zawadzki - 

Sławomir Zawadzki - 

Piotr Zdunek - Söderhamn/Ljusne (1995-96, 1997-98)

 

Węgry:

Marek Bialik - Népstadion Szabadidő Egyesület (1988-89)

Jacek Lato - Népstadion Szabadidő Egyesület (1988-89)

Tadeusz Radwan - Népstadion Szabadidő Egyesület (1988-89)

Krystian Woźnica - Népstadion Szabadidő Egyesület (1988-89)

 

Wielka Brytania:

Robert Błażowski - Streatham Redskins (2005-07)

Stefan Csorich - Dundee Tigers (1945-46), Dunfermline Vikings (1945-46), Falkirk Lions

Rafał Ćwikła - Streatham Royals (2005-06)

Dominik Degórski - Fife Falcons U20 (2014-15)

Adrian Dusznik - Slough Jets U16, Slough Jets U18 (2012-15), Guildford Phoenix U18 (2015-17), Guildford Fire Kings U20 (2016-17)

Kacper Grzędziński - Sheffield Bears (2012-16)

Daniel Hardej - University College London Yetis (2013-17)

Mariusz Jakubik - Sheffield Steeldogs (2013-14)

Janusz Janikowski - Ayr Scottish Eagles (1996-1997)

Sławomir Kasprzak - Nottingham Lions (2013-16)

Krystian Kielar - Haringey Hounds U16 (2013-14), Haringey Wolves U18 (2013-14)

Kamil Kosowski - Cardiff Devils (2014)

Marcin Laszczak - Altrincham Aces (2016-17)

Mikołaj Łopuski - Milton Keynes Lightning (2016-17)

Tomasz Malasiński - Swindon Wildcats (2014-17)

Andrzej Maślak - Haringey Greyhounds (2004-05), Streatham Redskins (2005-06), Lee Valley Lions (2006-07)

Damian Matla - Oxford City Stars (2011)

Wojciech Milan - Haringey Greyhounds (2004-05)

Bartłomiej Milczanowski - Haringey Hounds U16 (2013-15), Haringey Wolves U18 (2013-15)

Przemysław Odrobny - Milton Keynes Lightning (2016-17)

Casper Pages - University College London Yetis (2014-17)

Piotr Poziomkowski - Milton Keynes Thunder (2013-15)

Jarosław Rzeszutko - Newcastle Vipers (2010-11)

Robert Sobała - Sheffield Scimitars (2005-06), Solihull Barons (2005-07), Guildford Flames (2006-07)

Maciej Surmiński - Coventry and Warwick Panthers (2015-16)

 

Włochy:

Krzysztof Birula-Białynicki - Cortina Doria (1975-77), Goldmarket Milano (1977-78) i HC Brunico (1978-79)

Tomasz Kawa - HC Eppan/Appiano U19 (2003-04)

Waldemar Klisiak - EC Brunico (1997-98)

Leszek Kokoszka - SG Cortina (1981-83)

Leszek Laszkiewicz - Hockey Club Junior Milano Vipers (2004-05)

Bartłomiej Sięka - HC Dobbiaco (1992-93)

Jakub Sięka - HC Dobbiaco (1992-93)

Jan Stopczyk - HC Fassa Canazei (1987-89), Sterzing/Vipiteno (1989-90), HC Auronzo di Cadore (1990-91), HC Courmaosta Courmayeur (1991-92)

Andrzej Truty - HC Brunico (1993-94)


Opracował Michał Popa
P. S. Jeśli kogoś brak napiszcie na michmat11@o2.pl, uzupełnimy.
Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.
X