Wyświetleń: 1097

Pasiut asystował przy zwycięskim golu

2018-01-15 19:51:04

Grzegorz Pasiut zaliczył dziś w meczu białoruskiej Extraligi asystę przy golu, który dał jego drużynie zwycięstwo.

Nioman Grodno z reprezentantem Polski w składzie zmierzył się na wyjeździe z Mietałłurhem Żłobin. Przez większą część meczu przegrywał. Najpierw do 38. minuty 0:2, a gdy zdołał doprowadzić do remisu, to w 50. minucie gospodarze znów objęli prowadzenie. Końcówka gości była jednak znakomita. Najpierw w 52. minucie Michaił Stiefanowycz wykorzystał rzut karny podyktowany za nakrycie krążka w polu bramkowym przez jednego z rywali i doprowadził do remisu, a na dokładnie 3 minuty przed końcem spotkania Siarhiej Malawka zdobył bramkę na 4:3 dla mistrzów Białorusi, która później okazała się być zwycięską. Właśnie przy tym golu asystę zaliczył Pasiut. Dla Malawki był to drugi gol w meczu, a ponadto w ekipie Niomana na listę strzelców wpisał się Nikita Riemiezau. Przyjezdni oddali na bramkę rywali aż 42 strzały, podczas gdy gracze Mietałłurha strzelali tylko... 10-krotnie.

Reprezentant Polski wystąpił dziś na środku trzeciego ataku swojego zespołu, a na skrzydłach towarzyszyli mu: najskuteczniejszy w drużynie Stiefanowycz, którego 10 lat temu w drafcie NHL wybrali Toronto Maple Leafs, a także Wiaczasłau Lisiczkin. Pasiut oddał 3 strzały na bramkę rywali, był na lodzie przy dwóch golach swojego zespołu i jednym zdobytym przez Mietałłurh, ale w podwójnej przewadze. W 30 ligowych meczach w tym sezonie strzelił 7 goli i zaliczył 12 asyst. W klubie w obecnych rozgrywkach wystąpił także w 6 spotkaniach Hokejowej Ligi Mistrzów i zaliczył 4 asysty, a w Pucharze Białorusi w 9 meczach zdobył 2 bramki i zaliczył 4 asysty.

Nioman Grodno odniósł drugie zwycięstwo z rzędu po serii czterech porażek w końcówce poprzedniego roku. Podopieczni Siergieja Puszkowa mają na koncie 49 punktów i zajmują w ligowej tabeli trzecie miejsce. Prowadzi z dorobkiem o 4 "oczka" większym Junost Mińsk, która wczoraj sięgnęła po Puchar Kontynentalny, a drugi jest Szachcior Soligorsk. Ten zespół wyprzedza ekipę Pasiuta o 3 punkty, ale ma rozegrane o jedno spotkanie więcej. Nioman w środę w następnej kolejce białoruskiej Extraligi zakończy serię pięciu meczów wyjazdowych spotkaniem z HK Homel, który jest w tabeli tuż za nim, a później rozegra z kolei cztery spotkania u siebie.

Mietałłurh Żłobin - Nioman Grodno 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
1:0 Kuwieka - Marszczanak - Bajaruns 07:10
2:0 Gainietdinow - Jaskawycz - Szuba 21:18 (w podwójnej przewadze)
2:1 S. Malawka - Marczenka 37:24
2:2 Riemiezau - Kisły 41:15
3:2 Bajaruns - Marszczanok - Kyreczka 49:23
3:3 Stiefanowycz 51:17 (rzut karny)
3:4 S. Malawka - Pasiut - Lisiczkin 57:00