Wyświetleń: 1984

Świetny mecz Chmielewskiego. Ustrzelił "Jastrzębie"

2017-09-30 19:37:02

Świetny mecz na zapleczu czeskiej ekstraklasy rozegrał Aron Chmielewski. Atak Polaka odpowiadał za wszystkie gole drużyny.

Zespół HC Frydek-Mistek, w którym występuje Chmielewski, podejmował dziś w 8. kolejce czeskiej WSM Ligi (druga klasa rozgrywkowa) ekipę Jestřábi Prościejów. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 4:1, a Polak był jednym z bohaterów spotkania. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie w ciągu nieco ponad 3 minut. Najpierw w 34. minucie podczas gry w przewadze trafił do siatki rywali i podwyższył prowadzenie na 2:0, a później już w równych składach po podaniu 20-letniego Michala Kovařčíka skierował krążek do odsłoniętej bramki i zmienił wynik na 3:0.

Chmielewski tworzył dziś pierwszy atak drużyny "Rysiów" z braćmi Michalem i Ondřejem Kovařčíkami i to właśnie ta formacja zdecydowała o zwycięstwie ekipy z Frydka-Mistka. To ten tercet wypracował i strzelił wszystkie 4 gole gospodarzy. Młodszy z braci Michal asystował przy obu bramkach Polaka, a wcześniej sam otworzył wynik swoim trafieniem, z kolei starszy Ondřej także zaliczył asystę przy jednym z goli Chmielewskiego, a w 40. minucie wykorzystał rzut karny i podwyższył na 4:0. Co ciekawe, 21-latek strzelał w meczu dwa rzuty karne, ale przy pierwszym w 31. minucie powstrzymał go bramkarz gości Jakub Neužil.

Aron Chmielewski był w dzisiejszym spotkaniu bardzo aktywny w ofensywie. Oddał 7 strzałów, a równie często w całym meczu strzelał tylko Ondřej Kovařčík. Cały pierwszy atak HC Frydek-Mistek oddał aż 17 z 37 uderzeń zespołu. Reprezentant Polski na lód wyjeżdżał 18 razy i spędził na nim 15 minut i 4 sekundy. Skończył spotkanie z dorobkiem +1 w statystyce +/-. Dwa gole strzelone "Jastrzębiom" były jego pierwszymi w tym sezonie. Ponadto w 9 spotkaniach na zapleczu czeskiej ekstraklasy zaliczył 4 asysty. W swojej drużynie jest teraz najlepiej punktującym graczem. Taki sam dorobek uzbierał Milan Mikulík, który jednak ma na koncie o jednego gola mniej.

HC Frydek-Mistek bardzo dobrze rozpoczął sezon WSM Ligi. Po 9 meczach ma na koncie 17 punktów i zajmuje w tabeli czwarte miejsce. Podopieczni Jiříego Juříka rozegrali jednak o jedno spotkanie więcej od większości rywali, bo mają już za sobą mecz z 9. kolejki rozegrany awansem. Z tego też powodu czeka ich teraz tygodniowa przerwa w grze, bo w środę nie pojawią się na lodzie, gdy zostaną rozegrane pozostałe mecze 9. kolejki. Do gry wrócą dopiero w przyszłą sobotę. Zagrają wówczas na wyjeździe z HC Benátky nad Jizerou.

HC Frydek-Mistek - Jestřábi Prościejów 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)
1:0 M. Kovařčík - Bartko 25:42 (w przewadze)
2:0 Chmielewski - M. Kovařčík - O. Kovařčík 33:34 (w przewadze)
3:0 Chmielewski - M. Kovařčík 36:53
4:0 O. Kovařčík 39:26 (rzut karny)
4:1 Zabloudil - Voženílek - Švarc 42:45 (w przewadze)
Strzały: 37-34.
Minuty kar: 14-10.