Wyświetleń: 4272

Brutalny atak. Kałuża krwi na lodzie! (WIDEO)

2017-09-26 19:00:23

Fatalne skutki miało ostre wejście w jednym z dzisiejszych spotkań KHL. Sfaulowany gracz zostawił po sobie na tafli kałużę krwi.

Do bardzo niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło w drugiej tercji dzisiejszego spotkania Ak-Bars Kazań z Mietałłurgiem Magnitogorsk. W kole środkowym zawodnikowi drużyny z Magnitogorska Aleksandrowi Budkinowi uciekł krążek, a gdy pochylił głowę z impetem wpadł w niego rozpędzony gracz rywali Stiepan Zacharczuk. W efekcie Zacharczuk uderzył Budkina w głowę łokciem. Obrońca "Magnitki" momentalnie zaczął krwawić, a gdy zjechał do szatni, na tafli została po nim duża plama krwi.

Budkin już do gry nie wrócił, podobnie zresztą jak Zacharczuk. Ten pierwszy z powodu kontuzji, a drugi otrzymał karę 5 minut plus karę meczu za niesportowe zachowanie w wyniku natarcia i został odesłany przez sędziów pod prysznic. Dodatkowo w tej sytuacji karę 2 minut za przeszkadzanie sędziowie nałożyli na zawodnika Mietałłurga Władisława Kaletnika, który wystąpił w obronie sfaulowanego kolegi. Ekipa Ak-Bars wygrała całe spotkanie 2:1.