Wyświetleń: 2660

Znakomity występ Wolskiego (WIDEO)

2017-09-25 22:18:53

W świetnej formie jest ostatnio Wojtek Wolski. 31-letni skrzydłowy zdobył gola i zaliczył asystę, a jego Kunlun Red Star wygrał z Dinamem Ryga 2:1.

Wolski otworzył wynik spotkania w 9. minucie. Na linii niebieskiej odebrał krążek Miķelisowi Rēdlihsowi i w sytuacji sam na sam pokonał Justina Petersa, z którym w 2004 roku był draftowany do NHL.

Na początku trzeciej tercji na 2:0 podwyższył Słowak Marek Ďaloga, który popisał się soczystym uderzeniem spod linii niebieskiej. Dodajmy, że rosłemu defensorowi gumę dostarczył właśnie polski skrzydłowy. Ekipa z Łotwy rozpoczęła pogoń za wynikiem, ale stać ją było tylko na jednego gola.

Lider zespołu

Wojtek Wolski cieszy się ogromnym zaufaniem trenera Mike'a Keenana, który ustawia go w pierwszym ataku. A ten odwdzięcza się mu w najlepszy możliwy sposób – zdobywa gole i wypracowuje je swoim kolegom. Zresztą świetnie obrazują to statystyki. W 11 spotkaniach zdobył 3 gole i zaliczył 9 asyst.

Co ciekawe, to najlepszy bilans punktowy w ekipie z Chin, choć warto zaznaczyć, że niektórzy zawodnicy zagrali od niego o cztery mecze więcej.

Kunlun Red Star z 24 punktami, zgromadzonymi w 15 meczach, zajmuje obecnie szóste miejsce w Konferencji Wschodniej.