Wyświetleń: 2146

Trzy bramki Adriana Słowakiewicza w Szwecji

2017-09-23 15:48:15

Młodzieżowy reprezentant Polski Adrian Słowakiewicz zaliczył imponujący debiut w juniorach na szwedzkich lodowiskach. Polski napastnik zdobył trzy bramki a jego Bodens HF pokonał rywala 5-0 na inaugurację ligi.

W czwartek Bodens HF zmierzyli się z Piteå HC. Polski napastnik otworzył wynik spotkania w 15 minucie, kolejną bramkę zdobył w 21 minucie podczas okresu gry w przewadze a hat-tricka zaliczył gdy w 57 minucie podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 5:0.

Słowakiewicz ostatnie trzy lata spędził w grupach młodzieżowych HK SKP Poprad z którymi zdobył złoty i brązowy medal młodzieżowych Mistrzostw Słowacji. W ubiegłym sezonie wystąpił w 42 meczach fazy zasadniczej, w których zdobył 37 punktów za 16 goli i 21 asyst. Z kolei w play-offach dołożył sześć "oczek" (5G+1A) w 12 meczach.

Nowy klub Polaka to Bodens HF. Na co dzień występuje w J20 Elit, czyli na drugim najwyższym poziomie juniorskiego hokeja w Szwecji. 36 zespołów jest podzielonych na cztery grupy (północ, południe, wschód, zachód).