Wyświetleń: 3681

OHL: Świetny debiut Łyszczarczyka

2017-09-04 01:55:05

Znakomity debiut w nowym klubie zaliczył Alan Łyszczarczyk. Polak w swoim pierwszym meczu w barwach Owen Sound Attack został wybrany najlepszym zawodnikiem na tafli.

Łyszczarczyk zadebiutował w drużynie z Owen Sound w jej pierwszym sparingu przed nowym sezonem ligi OHL, przeciwko Barrie Colts. Tuż przed końcem pierwszej tercji przedstawił się swoim nowym kibicom golem otwierającym wynik spotkania. A już w pierwszej minucie drugiej odsłony dołożył kolejne trafienie. Co ciekawe, pierwszą bramkę zdobył na 36 sekund przed końcem pierwszej tercji, a drugą w... 36. sekundzie drugiej. Przy tym drugim golu asystował mu Nick Suzuki, który w czerwcu przeszedł do historii jako pierwszy gracz wybrany w drafcie NHL przez klub Vegas Golden Knights. Kanadyjczyk został wówczas wybrany z numerem 13.

A Alan Łyszczarczyk do swoich dwóch goli dorzucił jeszcze we wczorajszym spotkaniu asystę przy ustalającym wynik golu Kevina Hancocka w 59. minucie. Ostatecznie nowy zespół Polaka wygrał 5:1. Bramkę i asystę zaliczył dla niego Jacob Friend, a na listę strzelców wpisał się jeszcze Matthew Struthers.

To jednak Łyszczarczyk był bohaterem popołudnia. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu meczu został wybrany jego pierwszą gwiazdą. Drugą wybrano Frienda, a trzecią Suzukiego. Łyszczarczyk zagrał na lewym skrzydle drugiego ataku, obok Struthersa i Chase'a Campbella. Oddał 6 strzałów i skończył spotkanie z bilansem +3 w statystyce +/-. Nieco w cieniu debiutu Polaka znalazł się także pierwszy występ w ekipie Attack bramkarza Zacka Bowmana, który przeniósł się z Sudbury Wolves razem z naszym napastnikiem w sierpniowej wymianie. Bowman zatrzymał 16 z 17 strzałów rywali.

Na razie z pierwszego sparingu trudno wyciągać zbyt daleko idące wnioski, bo Barrie Colts byli w poprzednim sezonie najsłabszym zespołem całej OHL. Owen Sound Attack dotarli za to do finału konferencji zachodniej, w którym ulegli późniejszemu mistrzowi całej ligi Erie Otters 2-4. Dziś Łyszczarczyk i jego koledzy znów zagrają towarzysko z Barrie Colts, tyle że na wyjeździe. Później czekają ich jeszcze trzy sparingi przed zaplanowanym na 23 września startem rozgrywek ligowych.

Owen Sound Attack - Barrie Colts 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
1:0 Łyszczarczyk 19:24
2:0 Łyszczarczyk - Suzuki 20:36
3:0 Friend - Suzuki 24:33
4:0 Struthers - King - Friend 41:35
4:1 Chiodo - Suzuki 44:34
5:1 Hancock - Łyszczarczyk - King 58:40
Strzały: 36-17.