Wyświetleń: 1451

Puchar Kontynentalny: Gospodarze zaczęli od zwycięstwa

2017-09-29 21:38:14

Efektownym zwycięstwem rozpoczęła rozgrywany przed własną publicznością turniej pierwszej rundy Pucharu Kontynentalnego Crvena Zvezda Belgrad.

Zespół spod znaku "Czerwonej Gwiazdy" pokonał dziś na inaugurację rywalizacji w grupie A debiutującego w europejskich rozgrywkach mistrza Islandii Esję Reykjavík 6:1. Już w pierwszej tercji klasycznym hat trickiem popisał się w zwycięskim zespole mający na swoim koncie ponad 90 występów w EBEL w barwach Olimpiji Lublana Słoweniec David Sefič. Później do trzech goli dorzucił jeszcze dwie asysty przy bramkach młodego obrońcy reprezentacji Serbii Pavle Podunavaca. Na listę strzelców wpisał się także Uroš Bjelogrlić. Jutro, w drugim meczu turnieju w Belgradzie, Crvena Zvezda zmierzy się z tureckim Zeytinburnu Stambuł i być może właśnie to spotkanie zdecyduje o awansie do drugiej rundy, w której na zwycięzcę imprezy czekają już: rumuńska Corona Braszów, węgierski Jegesmedvék Miszkolc i reprezentujący Hiszpanię baskijski zespół Txuri Urdin San Sebastian.

Crvena Zvezda Belgrad - Esja Reykjavík 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)
Sefič (5.), (15.), (17.), Bjelogrlić (42.), Podunavac (44.), (49.) - Sigurðsson (35.)

W innym dzisiejszym meczu turecka ekipa Zeytinburnu Stambuł pokonała bułgarski Irbis-Skate Sofia 4:3, choć do 40. minuty przegrywała 1:3. Bohaterem Zeytinburnu był 22-letni Rosjanin Jurij Łomakin, który popisał się hat trickiem. O zwycięstwie rozstrzygnął jednak Turek Serkan Gümüş, który trafił do bramki bułgarskiej drużyny w 57. minucie. Przy wszystkich trzech golach Łomakina asystował z kolei jego brat bliźniak Władisław. Zespół Zeytinburnu Stambuł w Belgradzie chce powtórzyć sukces sprzed roku, gdy w Sofii wygrał turniej grupy A Pucharu Kontynentalnego i awansował do drugiej rundy. Co ciekawe, według oficjalnego meczowego protokołu dzisiejsze spotkanie oglądało z trybun... 23 widzów.

Zeytinburnu Stambuł - Irbis-Skate Sofia 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
J. Łomakin (9.), (40.), (42.), Gümüş (57.) - Simo (3.), Muhaczew (16.), Orłow (32.)