Wyświetleń: 1128

Asysta Pasiuta, Nioman blisko finału

2017-09-19 21:20:01

Grzegorz Pasiut zaliczył asystę w hitowym półfinale Pucharu Białorusi im. Rusłana Saleja. Drużyna Polaka zrobiła duży krok w stronę obrony trofeum.

Nioman Grodno z Pasiutem w składzie grał dziś na wyjeździe w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Białorusi ze swoim największym krajowym rywalem, Junostią Mińsk, którą w poprzednim sezonie pokonał w finale zarówno Pucharu Białorusi, jak i ligowych play-offów. I tym razem podopieczni Siergieja Puszkowa byli lepsi, wygrywając w stolicy 6:4, co daje im dobrą pozycję wyjściową przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień w Grodnie.

Dwa gole dla przyjezdnych strzelił Rosjanin Gleb Klimienko, a trafiali także: Michaił Stefanowicz, Siergiej Dorofiejew, Arciom Lewsza i Nikita Riemiezau. Pasiut asystował przy bramce Stefanowicza na 2:2 w 18. minucie. Polak po 6 meczach w rozgrywkach Pucharu Białorusi ma na koncie 1 bramkę i 4 asysty. Ponadto zaliczył gola i asystę w 4 spotkaniach ligowych, a także 3 asysty w 4 meczach Hokejowej Ligi Mistrzów. Dziś wystąpił w drugim ataku mistrzów Białorusi razem z tradycyjnymi partnerami - Stefanowiczem i Wiaczasłauem Lisiczkinem. Oddał 1 strzał na bramkę rywali i zaliczył +1 w statystyce +/-.

Wychowanek KTH-Krynica-Zdrój spędził także 4 minuty na ławce kar. W drugiej tercji został ukarany za zahaczanie, a w trzeciej za trzymanie rywala. Co ciekawe, w tym drugim przypadku jego zespół w osłabieniu zdołał strzelić rywalom gola.

Nioman po wyjazdowym zwycięstwie jest bliższy awansu do finału, ale przestrogą może być dla Pasiuta i jego kolegów ubiegłoroczny finał Pucharu Saleja z Junostią, kiedy to stołeczna ekipa wygrała pierwszy mecz na wyjeździe 5:4, by przed własną publicznością przegrać rewanż 1:4 i oddać rywalom trofeum. W drugiej parze półfinałowej rywalizują HK Homel i Dynamo Mołodeczno. Dziś ten pierwszy zespół wygrał przed własną publicznością 3:0, a rewanż także odbędzie się za tydzień.

Teraz Nioman wraca do rozgrywek ligowych, w których zajmuje po 4 kolejkach 4. miejsce. W czwartek rozegra kolejne spotkanie z HK Mohylew.

Junost Mińsk - Nioman Grodno 4:6 (2:3, 0:1, 2:2)
1:0 Walters - Kaszkar - Antonau 12:33
1:1 Klimienko - Bogdanowski 13:02
2:1 Pretnar - Razwadowski 13:57
2:2 Stefanowicz - Pasiut 17:43
2:3 Klimienko 18:08
2:4 Dorofiejew 21:25
3:4 Kaszkar - Makricki - Walters 45:04