Wyświetleń: 3519

EBEL: Wronka przerwał złą serię

2016-11-18 21:29:16

Serię meczów bez punktu w EBEL przerwał dziś Patryk Wronka.

Napastnik reprezentacji Polski asystował przy jednej z bramek zdobytych przez drużynę Orli Znojmo w wygranym 5:1 meczu z Graz 99ers. Wronka swoją asystę zaliczył w 25. minucie gry, gdy gola strzelił Sean McMonagle. Trafienie to okazało się być zwycięskim dla ekipy ze Znojma.

Patryk Wronka przerwał serię 7 meczów ligowych bez zdobytego punktu, która nastąpiła po sześciomeczowej passie z punktami. Przed dzisiejszym meczem po raz ostatni zdobycz punktową w lidze zaliczył 22 października. Na gola czeka z kolei od 7 października, a więc już od 13 meczów. Dotąd w 20 spotkaniach tego sezonu strzelił 2 bramki i zaliczył 6 asyst.

Dziś Polak wystąpił na skrzydle trzeciego ataku "Orłów" ze Znojma, obok Petera Puchera i Jana Lattnera. Oddał 1 strzał i zaliczył +1 w statystyce +/-.

Dla czeskiej drużyny McMonagle strzelił dwa gole, Adam Hughesman uzyskał bramkę i asystę, a trafiali także: Colton Yellow Horn i Radek Číp. Stojący w bramce gospodarzy Patrik Nechvátal z kolei obronił 26 strzałów.

Podopieczni
Jiříego Režnara po przerwie reprezentacyjnej wygrali już 3 z 4 rozegranych meczów i z dorobkiem 31 punktów zajmują w tabeli EBEL 7. miejsce. W następnej kolejce w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Black Wings Linz.

Orli Znojmo - Graz 99ers 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
0:1 Setzinger - Beach - Höneckl 14:36
1:1 Číp - Plíhal - Šulák 23:15
2:1 McMonagle - Wronka - Pucher 24:29
3:1 McMonagle -
Špaček - Šeda 29:45
4:1 Hughesman - Bartos - Lakos 36:22
5:1 Yellow Horn - Hughesman - Lakos 44:06