Wyświetleń: 3790

Rekordowe karne w drugiej lidze. Strzelali przez 19 minut (ZOBACZ WIDEO)

2016-11-14 09:19:13

Wydawało się, że te karne się nigdy nie skończą. Kibice, którzy zapłacili za bilet na mecz derbowy w drugiej lidze szwajcarskiej, dostali w promocji najdłuższą serię rzutów karnych w historii męskiego hokeja.

2 215 kibiców, którzy przyszli wczoraj na rozgrywane w szwajcarskim mieście Porrentruy drugoligowe derby kantonu Jura pomiędzy miejscowym HC Ajoie a HC La Chaux-de-Fonds, z pewnością nie żałowało. Nie tylko dlatego, że ich ulubieńcy pokonali lokalnego rywala, ale również dlatego, że stali się świadkami historii. Zapłacili za bilet na zwykły mecz, a dodatkowo dostali najdłuższą serię rzutów karnych, jaką kiedykolwiek odnotowano w meczu męskich drużyn.

Gospodarze przegrywali początkowo 0:2, ale zdołali wyrównać, a do dogrywki doprowadzili golem zdobytym na 63 sekundy przed końcem trzeciej tercji. Jako że również po dodatkowych 5 minutach był remis 2:2, to o wyniku zdecydowały karne. Łącznie było ich... 46. Na poniższym filmie można obejrzeć wszystkie, a trwa on niemal 19 minut.

W Szwajcarii regularna seria karnych oznacza po 5 strzałów obu ekip. Po niej było 2-2. A później z 24 kolejnych prób zawodnicy na gole zamienili tylko 2. Obie w 18. rundzie. Wreszcie, gdy przyszło do 23. kolejki, 45. strzałem wieczoru wychowanek HC Ajoie Thibault Frossard, który grał kiedyś w juniorskiej drużynie rywali, zdobył gola, a chwilę później bramkarz miejscowych Ludovic Waeber obronił strzał rywala i ekipa z Porrentruy cieszyła się ze zwycięstwa. Co ciekawe, dla Frossarda jego zwycięska próba była pierwszą tego wieczoru, bo wcześniej trener mu nie zaufał.

Tak wyglądał zapis serii karnych na stronie internetowej Szwajcarskiej Federacji Hokeja na Lodzie:

Szwajcarskie media podały, że to najdłuższa seria karnych w historii hokeja w tym kraju, ale jest ona także najdłuższą znaną na świecie w meczu męskich drużyn. Dotąd męski rekord należał do drużyn DEL EHC (obecnie Red Bull) Monachium i Straubing Tigers, które w 2010 roku rozegrały serię złożoną z 21 kolejek. Za rekord świata jest jednak uważany mecz niemieckiej ligi kobiet ze stycznia tego roku pomiędzy Memmingen Indians i EC Bergkamen, zakończony po 27 kolejkach karnych (54 strzały), które trwały prawie pół godziny.