Wyświetleń: 1184

Chmielewski strzelił gola "Rycerzom"

2016-11-09 20:27:17

Aron Chmielewski strzelił piątego gola w sezonie w rozgrywkach czeskiej drugiej klasy rozgrywkowej. Jego drużyna poniosła jednak porażkę.

Ekipa HC Frydek-Mistek, w której występuje polski napastnik, przegrała dziś na wyjeździe w 22. kolejce WSM Ligi 2:6 z Rytíři Kladno. W 50. minucie spotkania Chmielewski popisał się celnym strzałem pod poprzeczkę bramki rywali i zdobył swojego piątego gola w tym sezonie na zapleczu czeskiej ekstraklasy. Niewiele to jednak pomogło jego zespołowi, bo było to trafienie na 2:5. Ostatecznie "Rycerze" wygrali mecz 6:2.

Gola i asystę dla zwycięzców zaliczył Jakub Strnad, a na listę strzelców wpisali się także: Petr Tenkrát, Jiří Cetkovský, Adam Kubík, Peter Jánský oraz David Růžička.

Chmielewski zagrał dziś w trzecim ataku drużyny HCF-M razem z braćmi Michalem i Ondřej Kovařčíkami. Polak oprócz gola wpisał się także do protokołu karą 2 minut za zahaczanie. W statystyce +/- zaliczył 0, ponieważ był na lodzie nie tylko przy swoim golu, ale także kiedy rywale zdobywali piątą bramkę. Napastnik reprezentacji Polski w 17 meczach tego sezonu na zapleczu ekstraklasy strzelił 5 goli i zaliczył 9 asyst. Ten wynik pozwala mu być najskuteczniejszym graczem swojej drużyny w tym sezonie. Ponadto wystąpił w tych rozgrywkach w 4 meczach ekstraklasy w barwach Oceláři Trzyniec i strzelił 2 gole.

HC Frydek-Mistek jako beniaminek zaplecza Tipsport Extraligi ma obecnie na koncie 25 punktów i w 14-zespołowej tabeli zajmuje 12. miejsce. W następnej kolejce w sobotę podejmie Slavię Praga.

Rytíři Kladno - HC Frydek-Mistek 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
1:0 Tenkrát - Burger - Machač 10:25
2:0 Cetkovský 14:50
2:1 Cienciala - O. Kovařčík - Lacka 25:48