Wyświetleń: 2415

Deutschland Cup: USA najbliżej zwycięstwa

2015-11-07 18:41:29

Złożona z zawodników występujących w europejskich klubach drużyna Stanów Zjednoczonych jest po dwóch dniach najbliżej zwycięstwa w rozgrywanym w Augsburgu turnieju Deutschland Cup. Dziś Amerykanie po znakomitym pościgu pokonali Szwajcarię.

Prowadzona przez byłego zawodnika Calgary Flames i Ottawa Senators Marka Osieckiego amerykańska drużyna po zwycięstwie w pierwszym dniu turnieju 1:0 nad Słowacją dziś pokonała Szwajcarię 5:4. Amerykanie potrzebowali do odniesienia zwycięstwa dogrywki, ale długo zanosiło się na to, że przegrają już po 60 mnutach. Do 44. minuty bowiem Szwajcarzy prowadzili 4:1. Strzelone w trzeciej tercji w odstępie niespełna 9 minut gole Briana Connelly'ego, Bena Hanowskiego i Caseya Wellmana pozwoliły jednak ekipie USA wyrównać.

W dogrywce na wagę triumfu USA trafił występujący w szwedzkim Linköpings HC obrońca Chad Billins. Tym samym gole dla zwycięskiej ekipy strzelali gracze pięciu różnych lig - zaczął Jim Slater ze szwajcarskiego Servette Genewa, Connelly to gracz Red Bulla Salzburg w EBEL, Hanowski gra w Augsburger Panther w DEL, a Wellman w Spartaku Moskwa.

Amerykanie po dwóch dniach turnieju Deutschland Cup mają na koncie 5 punktów. Jutro zmierzą się z Niemcami i końcowy triumf w imprezie da im każde zwycięstwo. Szwajcaria z kolei w niedzielnym spotkaniu będzie rywalizowała ze Słowacją. By wygrać Deutschland Cup musi wygrać i liczyć na porażkę USA z gospodarzami.

Szwajcaria - USA 4:5 (0:0, 3:1, 1:3, 0:1)
Cunti (26.), Hofmann (34.), (43.), Martschini (35.) - Slater (25.), Connelly (44.), Hanowski (53.), Wellman (53.), Billins (63.)

Niemcy dziś wygrali ze Słowacją 4:2, co oznacza, że pierwsze zwycięstwo w roli selekcjonera "Orłów" odniósł były znakomity hokeista Marco Sturm. Gospodarze po dwóch tercjach prowadzili już 4:0, ale w trzeciej tercji Słowacy odrobili część strat. Spotkanie z dorobkiem gola i dwóch asyst kończyło dwóch niemieckich graczy - doświadczony Philipp Gogulla i naturalizowany Kanadyjczyk z pochodzenia Brooks Macek, który debiutuje na Deutschland Cup w narodowych barwach. Gole strzelili także Yasin Ehliz i Benedikt Kohl. Zwycięstwa nad Słowacją na turnieju Deutschland Cup stają się już dla Niemców tradycją - dzisiejsze było czwartym z rzędu.

Niemcy - Słowacja 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
Macek (1.), Ehliz (15.), Kohl (25.), Gogulla (29.) - Bakoš (42.), Réway (58.)