EIHC: Francja najlepsza w Innsbrucku
Zwycięstwem reprezentacji Francji zakończył się rozegrany w Innsbrucku turniej Euro Ice Hockey Challenge. Trójkolorowi, w składzie których nie zabrakło zawodnika KTH Krynica Nicolasa Bescha pokonali wszystkich swoich rywali. Z kolei w towarzyskich spotkaniach w norweskim Stavanger dwukrotnie lepsi od gospodarzy okazali się Duńczycy.
Czwartek:
Białoruś - Słowenia 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
0:1 Robert Sabolic - Ziga Jeglic - Rok Ticar (2:55)
0:2 Jan Urbas - Marcel Rodman - Jan Mursak (3:20)
0:3 Jan Mursak - Blaz Gregorc - Marcel Rodman (21:48)
Francja - Austria 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
1:0 Loic Lamperier (27:51) 4/5
2:0 Anthony Rech (29:23)
2:1 Michael Schiechl - Andreas Nodl - Rafael Rotter (34:19) 5/4
3:1 Julien Albert - Brian Henderson - Anthony Guttig (39:26)
Piątek:
Francja - Białoruś 2:1 po karnych (1:1, 0:0, 0:0, d. 0:0, k. 1:0)
1:0 Nicolas Ritz - Robin Gaborit - Jonathan Janil (8:51)
1:1 Konstantin Zacharow - Geoff Platt (13:14) 5/4
2:1 Nicolas Ritz (65:00) decydujący karny
Austria - Słowenia 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
1:0 Brian Lebler - Thomas Koch - Florian Iberer (9:49)
2:0 Andreas Kristler - Thomas Hundertpfund - Stefan Ulmer (50:27) 5/4
Sobota:
Słowenia - Francja 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)
0:1 Damien Fleury - Yohann Auvitu (20:51) 5/4
1:1 Rok Ticar - Sabahudin Kovacevic (28:27) 5/4
1:2 Charles Bertrand - Nicolas Ritz (29:33)
2:2 Bostjan Golicic - Ales Music - Jan Mursak (41:40)
2:3 Damien Fleury - Nicolas Ritz (45:52) 4/5
2:4 Brian Henderson - Robin Gaborit - Julien Albert (53:43)
2:5 Damien Fleury - Florian Chakiachvili - Kevin Dusseau (57:09)
Austria - Białoruś 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
0:1 Jewgienij Kowyrszin - Artjom Kisly - Aleksiej Jefimenko (6:28)
0:2 Andriej Stiepanow - Jewgienij Kowyrszin (32:32) 5/4
0:3 Andriej Filiczkin - Jewgienij Kowyrszin (58:38) do pustej bramki
Tabela końcowa:
1. Francja 8 (10:4)
2. Białoruś 4 (4:5)
3. Austria 3 (3:6)
4. Słowenia 3 (5:7)
Piątek:
Norwegia - Dania 3:4 (2:2, 0:0, 1:2)
0:1 Steffen Frank - Kasper Jensen - Patrick Bjorkstrand (5:46)
0:2 Steffen Frank - Patrick Bjorkstrand (13:47)
1:2 Jonas Holøs - Anders Bastiansen - Mathis Olimb (14:57) 5/4
2:2 Anders Bastiansen - Mats Rosseli Olsen - Mathis Olimb (17:08)
3:2 Anders Bastiansen - Alexander Bonsaksen - Niklas Roest (43:09)
3:3 Morten Madsen - Julian Jakobsen (47:29)
3:4 Nichlas Hardt - Frederik Storm - Jesper B. Jensen (51:20)
Sobota:
Norwegia - Dania 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)
0:1 Morten Madsen (11:08)
0:2 Morten Madsen - Julian Jakobsen (13:05) 5/3
0:3 Jesper Jensen - Mads Bødker - Emil Kristensen (16:36) 5/4
1:3 Jonas Holøs - Mathis Olimb (21:33) 5/4
2:3 Fredrik Lystad Jacobsen - Mathis Olimb - Anders Bastiansen (27:39)
Komentarze