Przemysław Odrobny (Ciarko PBS Bank KH Sanok), Paweł Dronia (Ciarko PBS Bank KH Sanok), Jamie Milam (HC GKS Katowice), Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie), Radek Prochazka (JKH GKS Jastrzębie) i Mateusz Bepierszcz (HC GKS Katowice) - to szóstka najlepszych graczy 37. kolejki Polskiej Ligi Hokejowej wybrana przez dziennikarzy portalu Hokej.Net.

Bramkarz:

Przemysław Odrobny
Fot: Tomasz Sowa

(Ciarko PBS Bank KH Sanok) [*6]
− Obronił 39 z 41 strzałów rywali (skuteczność 95 procent) i niemal przez całe spotkanie był mocnym punktem swojego zespołu. Niemal, bo w 53. minucie celowo poruszył bramkę i tak samo zachował się również pięć minut później. Niemniej, przy straconych bramkach ciężko mu coś zarzucić. No chyba tyle, że przed wpuszczeniem pierwszej niepotrzebnie bawił się w rozgrywanie krążka, jednak zdołał ostatecznie wrócić do swojego posterunku.

Obrońcy:

Paweł Dronia
fot: Marta Zawalska

Paweł Dronia (Ciarko PBS Bank KH Sanok) [*6]
− Gdy był na lodzie sanoczanie nie stracili bramki. Grał bardzo spokojnie i nie popełnił większych błędów. W 19. minucie popisał się pięknym uderzeniem z okolic linii niebieskiej, po którym krążek z zawrotną prędkością zatrzepotał w siatce.

Jamie Milam
fot: examiner.com

Jamie Milam (HC GKS Katowice) [*6]
− Tym razem nie punktował, ale w całym spotkaniu spisywał się bardzo dobrze i nie pozwalał tyszanom na rozwinięcie skrzydeł. W klasyfikacji plus/minus wypadł na +2.

Napastnicy:

Maciej Urbanowicz
fot: Magda Kowolik

Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie) [*5]
− Bezlitosny i bezwzględny kat drużyny Zagłębia Sosnowiec. Zdobył cztery bramki, zaliczył też trzy asysty i w zasadzie na tym powinniśmy zakończyć argumentowanie tej nominacji. Dodamy jeszcze, że jego ostatnie trafienie, na 14:1 było szczególnej urody i śmiało może kandydować do miana najładniejszej bramki tego sezonu.

Radek Procházka

Radek Prochazka (JKH GKS Jastrzębie) [*4]
− Takiego zawodnika chciałby mieć w swoim składzie każdy trener. Świetny w defensywie, znakomity we wznowieniach, a przy tym kreatywny i skuteczny w ataku. "Prochi" przed najważniejszą fazą sezonu jest w znakomitej formie, co potwierdził w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Zdobył dwie bramki i zapisał na swoje konto trzy asysty.

Mateusz Bepierszcz
fot: hcgkskatowice.pl

Mateusz Bepierszcz (HC GKS Katowice) [*2]
− Wychowanek warszawskiej Legii w każdym meczu udowadnia, że okrzepł już w seniorskim hokeju. Dynamiczny, przebojowy, potrafiący wymusić faul, a przy tym skuteczny. W 38. minucie po ładnej akcji Justina Chwedoruka zdobył wyrównującego gola. Chwilę po nim katowiczanie wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Sucharski.