Wstępny terminarz PHL 2015/2016
Jako pierwsi prezentujemy naszym czytelnikom wstępny terminarz Polskiej Hokej Ligi na sezon 2015/2016. - Proces licencjonowania klubów PHL na nadchodzący sezon jeszcze trwa. Wstępny terminarz rozgrywek przygotowany jest dla 11 klubów - informuje PZHL.
Po wczorajszym spotkaniu zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie dowiedzieliśmy się, że w sezonie 2015/2016 zagra 11 drużyn. Będą to GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, MMKS Podhale Nowy Targ, STS Sanok, Comarch Cracovia, Unia Oświęcim, Orlik Opole, Naprzód Janów, Polonia Bytom, Zagłębie Sosnowiec i Nesta Toruń.
- Z uwagi na fakt, iż niektóre kluby uzupełniają dokumentację związaną z przyznaniem licencji, skład PHL może jeszcze zostać zmodyfikowany - czytamy w piśmie PZHL wysłanym do klubów.
Sezon zasadniczy (pisownia oryginalna):
1.Wszystkie zespoły grają dwie rundy rozgrywek ,,każdy z każdym'' – ok. 20 meczów;
2.Zespoły sklasyfikowane na miejscach; 1, 2, 3, kwalifikują się bezpośrednio do Finału Pucharu Polski;
3.Zespół zajmujący miejsce: 4, rozegra w wyznaczonych terminach dwumecz z zespołem STOCZNIOWCA Gdańsk (jedynego zespoły, który zgłosił się do Pucharu Polski, z I Ligi) o uzupełnienie finalistów Pucharu Polski;
4.Po dwóch rundach rozgrywek, następnie podział na dwie ,,szóstki'', zespoły sklasyfikowane na miejscach; 1, 2, 3, 4, 5, 6, - tworzą tzw. grupę ,, silniejszą'', zespoły z miejsc: 7, 8, 9, 10, 11, ewentualnie 12 - tworzą tzw. grupę ,, słabszą'';
5.Grupy rozgrywają 4 rundy spotkań ,,każdy z każdym - 20 meczów (grupa ,, silniejsza'') i 16/20 meczów (grupa ,,słabsza'').
6.Po zakończeniu sezonu zasadniczego (31 stycznia 2016), zespoły z miejsc: 1, 2, grupy ,,słabszej'' wchodzą na Play Off, odpowiednio na miejscach: 7,8,
Play Off (zespoły sklasyfikowane na miejscach: 1, 2, 3, 4, 5, 6, grupy ,, silniejszej'' oraz zespoły z miejsc: 1, 2, grupy ,,słabszej""
1.I. runda Play Off (1-8, 2-7, 3-6, 4-5), do trzech wygranych spotkań, w systemie meczów: dom, dom, wyjazd, wyjazd, dom;
2.II. runda Play Off-półfinały (1-4, 2-3) do czterech wygranych spotkań w systemie meczów: dom, dom, wyjazd, wyjazd, dom, wyjazd, dom;
3.III. runda Play Off-finały(1-2) do czterech wygranych spotkań w systemie meczów: dom, dom, wyjazd, wyjazd, dom, wyjazd, dom;
4.III. runda Play Off-mecze o brązowy medal (3-4) do dwóch wygranych spotkań w systemie meczów: dom, dom, wyjazd;
5.Mecze o ,,utrzymanie się w lidze" - zespoły sklasyfikowane na miejscach: 3, 4,5 ewentualnie 6,po sezonie zasadniczym grupy ,,słabszej'', rozgrywają systemem ,,każdy z każdym'' - cztery rundy spotkań;
6.Zespół, który zajmujący ostatnie miejsce zostanie relegowany do I Ligi;
1.Runda – sezon zasadniczy
6 września2015 – Niedziela (1 kolejka)
1. GKSTychy– pauza
2. JKH GKSJastrzębie– KS Toruń HSA
3. MMKS PODHALE NowyTarg– HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec
4. STSSanok – TMH POLONIA Bytom
5. MKS CRACOVIA SSA–MUKS NAPRZÓD Janów
6. TH UNIA Oświęcim– MUKSORLIK Opole
8 września2015 – Wtorek (17 kolejka)
100. *TH UNIAOświęcim– GKS Tychy
* Mecz przełożony z dnia 23 października 2015 r. – udziałGKS Tychy w I rundzie
Pucharu Kontynentalnego.
11 września2015 – Piątek (2 kolejka)
7. MUKSORLIK Opole– pauza
8. MUKS NAPRZÓD Janów– THUNIA Oświęcim
9. TMH POLONIA Bytom– MKS CRACOVIASSA
10. HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec– STSSanok
11. KS Toruń HSA– MMKS PODHALE Nowy Targ
12.GKS Tychy– JKH GKS Jastrzębie
13 września2015 – Niedziela (3 kolejka)
13. JKH GKSJastrzębie– pauza
14. MMKS PODHALE Nowy Targ– GKSTychy
15. STS Sanok – KS ToruńHSA
16. MKS CRACOVIA SSA– HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec
17.TH UNIA Oświęcim– TMH POLONIA Bytom
18. MUKSORLIK Opole– MUKS NAPRZÓD Janów
15 września2015 – Wtorek (4 kolejka)
19. MUKS NAPRZÓDJanów– pauza
20. TMH POLONIA Bytom– MUKS ORLIKOpole
21. HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec– TH UNIA Oświęcim
22. KS Toruń HSA– MKS CRACOVIA SSA
23.GKS Tychy– STS Sanok
24. JKH GKSJastrzębie– MMKS PODHALE Nowy Targ
18 września2015 – Piątek (5 kolejka)
25. MMKS PODHALENowy Targ– pauza
26. STS Sanok – JKHGKS Jastrzębie
27. MKS CRACOVIA SSA– GKS Tychy
28.TH UNIA Oświęcim– KS Toruń HSA
29. MUKS ORLIKOpole– HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec
30. MUKS NAPRZÓD Janów– TMH POLONIA Bytom
20 września2015 – Niedziela (6 kolejka)
31. TMH POLONIABytom– pauza
32. HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec– MUKSNAPRZÓD Janów
33. KS Toruń HSA– MUKS ORLIK Opole
34. GKSTychy– TH UNIA Oświęcim
35. JKH GKSJastrzębie– MKS CRACOVIA SSA
36. MMKS PODHALE NowyTarg– STS Sanok
22 września2015 – Wtorek (18 kolejka)
106. *GKSTychy– MUKS ORLIK Opole
* Mecz przełożony z dnia 25 października 2015 r. – udziałGKS Tychy w I rundzie
Pucharu Kontynentalnego.
25 września2015 – Piątek (7 kolejka)
37. STS Sanok – pauza
38. MKS CRACOVIASSA– MMKS PODHALE Nowy Targ
39. TH UNIA Oświęcim– JKH GKS Jastrzębie
40. MUKS ORLIK Opole– GKSTychy
41. MUKSNAPRZÓD Janów– KS Toruń HSA
42. TMHPOLONIA Bytom– HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec
27 września2015 – Niedziela (8 kolejka)
43. HK ZAGŁĘBIESosnowiec– pauza
44. KS ToruńHSA– TMH POLONIA Bytom
45. GKS Tychy– MUKSNAPRZÓD Janów
46. JKH GKS Jastrzębie– MUKS ORLIKOpole
47. MMKSPODHALE Nowy Targ– TH UNIA Oświęcim
48. STS Sanok– MKS CRACOVIA SSA
29 września2015 – Wtorek (9 kolejka)
49. MKS CRACOVIASSA– pauza
50. TH UNIA Oświęcim– STS Sanok
51. MUKS ORLIK Opole–MMKS PODHALE Nowy Targ
52. MUKS NAPRZÓD Janów– JKHGKS Jastrzębie
53. TMHPOLONIA Bytom– GKS Tychy
54. HKZAGŁĘBIE Sosnowiec– KS Toruń HSA
2 października2015 – Piątek (10 kolejka)
55. KS ToruńHSA– pauza
56. GKS Tychy–HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec
57. JKH GKS Jastrzębie– TMHPOLONIA Bytom
58. MMKS PODHALE Nowy Targ– MUKS NAPRZÓDJanów
59. STS Sanok – MUKS ORLIK Opole
60. MKSCRACOVIA SSA– TH UNIA Oświęcim
4 października2015 – Niedziela (11 kolejka)
61. TH UNIAOświęcim– pauza
62. MUKS ORLIKOpole– MKS CRACOVIA SSA
63. MUKS NAPRZÓD Janów–STS Sanok
64. TMH POLONIA Bytom– MMKSPODHALE Nowy Targ
65. HKZAGŁĘBIE Sosnowiec– JKH GKS Jastrzębie
66. KS ToruńHSA– GKS Tychy
6 października2015 – Wtorek (19. kolejka)
111. *MUKSNAPRZÓD Janów– GKS Tychy
* Mecz przełożony z dnia 27 października 2015 r. – udziałGKS Tychy w I rundzie
Pucharu Kontynentalnego.
2. Runda – sezonzasadniczy
9 października2015 – Piątek (12 kolejka)
67. GKSTychy– pauza
68. KS Toruń HSA– JKH GKS Jastrzębie
69. HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec–MMKS PODHALE Nowy Targ
70. TMH POLONIA Bytom– STS Sanok
71. MUKS NAPRZÓD Janów– MKSCRACOVIA SSA
72.MUKS ORLIK Opole– TH UNIA Oświęcim
11października 2015 – Niedziela (13 kolejka)
73. MUKSORLIK Opole– pauza
74. TH UNIA Oświęcim– MUKSNAPRZÓD Janów
75. MKS CRACOVIA SSA– TMH POLONIABytom
76. STS Sanok– HK ZAGŁĘBIESosnowiec
77. MMKS PODHALE Nowy Targ– KS ToruńHSA
78. JKH GKS Jastrzębie– GKS Tychy
13października 2015 – Wtorek (14 kolejka)
79. JKHGKS Jastrzębie– pauza
80. GKS Tychy– MMKSPODHALE Nowy Targ
81. KS Toruń HSA– STS Sanok
82. HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec– MKSCRACOVIA SSA
83. TMH POLONIA Bytom– TH UNIA Oświęcim
84. MUKSNAPRZÓD Janów– MUKS ORLIK Opole
16października 2015 – Piątek (15 kolejka)
85. MUKSNAPRZÓD Janów– pauza
86. MUKS ORLIK Opole– TMHPOLONIA Bytom
87. TH UNIA Oświęcim– HK ZAGŁĘBIESosnowiec
88. MKS CRACOVIA SSA– KS Toruń HSA
89.STS Sanok– GKS Tychy
90. MMKS PODHALENowy Targ– JKH GKS Jastrzębie
18października 2015 – Niedziela (16 kolejka)
91. MMKSPODHALE Nowy Targ– pauza
92. JKH GKS Jastrzębie–STS Sanok
93. GKS Tychy– MKS CRACOVIASSA
94. KS Toruń HSA– TH UNIA Oświęcim
95.HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec– MUKS ORLIK Opole
96. TMHPOLONIA Bytom– MUKS NAPRZÓD Janów
23października 2015 – Piątek (17 kolejka)
97. TMHPOLONIA Bytom– pauza
98. MUKS NAPRZÓD Janów–HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec
99. MUKS ORLIK Opole– KSToruń HSA
100. *TH UNIAOświęcim– GKS Tychy
101. MKSCRACOVIA SSA– JKH GKS Jastrzębie
102. STS Sanok – MMKS PODHALE Nowy Targ
*Mecz przełożony na dzień 8 września 2015 (wtorek) –udział GKS Tychy w I rundzie
Pucharu Kontynentalnego.
25października 2015 – Niedziela (18 kolejka)
103.STS Sanok – pauza
104.MMKS PODHALE Nowy Targ– MKS CRACOVIA SSA
105. JKHGKS Jastrzębie– TH UNIA Oświęcim
106. *GKS Tychy– MUKS ORLIK Opole
107. KS ToruńHSA– MUKS NAPRZÓD Janów
108. HKZAGŁĘBIE Sosnowiec– TMH POLONIA Bytom
*Mecz przełożony na dzień 22 września 2015 (wtorek) –udział GKS Tychy w
I rundzie Pucharu Kontynentalnego.
27października 2015 – Wtorek (19 kolejka)
109. HKZAGŁĘBIE Sosnowiec– pauza
110. TMHPOLONIA Bytom– KS Toruń HSA
111. *MUKS NAPRZÓDJanów– GKS Tychy
112. MUKS ORLIK Opole– JKH GKSJastrzębie
113. TH UNIAOświęcim– MMKS PODHALE Nowy Targ
114. MKS CRACOVIASSA– STS Sanok
*Mecz przełożony na dzień 6 października 2015 (wtorek) – udziałGKS Tychy w
I rundzie Pucharu Kontynentalnego.
30października 2015 – Piątek (20 kolejka)
115. MKSCRACOVIA SSA– pauza
116. STS Sanok– TH UNIA Oświęcim
117. MMKS PODHALENowy Targ– MUKS ORLIK Opole
118. JKH GKS Jastrzębie– MUKS NAPRZÓD Janów
119. GKSTychy– TMH POLONIA Bytom
120. KS ToruńHSA– HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec
13 listopada2015 – Piątek (21 kolejka)
121. KS ToruńHSA– pauza
122. HK ZAGŁĘBIESosnowiec– GKS Tychy
123. TMH POLONIA Bytom– JKHGKS Jastrzębie
124. MUKS NAPRZÓD Janów– MMKSPODHALE Nowy Targ
125. MUKSORLIK Opole– STS Sanok
126. TH UNIAOświęcim– MKS CRACOVIA SSA
15 listopada2015 – Niedziela (22 kolejka)
127. TH UNIAOświęcim– pauza
128. MKSCRACOVIA SSA– MUKS ORLIK Opole
129. STS Sanok– MUKS NAPRZÓD Janów
130. MMKS PODHALE NowyTarg– TMH POLONIA Bytom
131. JKH GKSJastrzębie– HK ZAGŁĘBIE Sosnowiec
132. GKSTychy– KS Toruń HSA
3.Runda – sezon zasadniczy (grupa ,,silniejsza’’)
20 listopada2015 – Piątek (23 kolejka)
133. 1 – 6
134.2 – 5
135. 3 –4
22 listopada2015 – Niedziela (24 kolejka)
136.6 – 4
137.5 – 3
138.1 – 2
27listopada 2015 – Piątek (25 kolejka)
139.2 –6
140.3 – 1
141.4 – 5
29 listopada2015 – Niedziela (26 kolejka)
142.6 – 5
143.1 – 4
144.2 – 3
1 grudnia 2015– Wtorek (27 kolejka)
145.3 – 6
146. 4 – 2
147.5 – 1
3.Runda – sezon zasadniczy (grupa ,,słabsza’’)
20 listopada2015 – Piątek (23 kolejka)
148. 1 –pauza
149.2 – 5
150. 3 – 4
22 listopada2015 – Niedziela (24 kolejka)
151.4 –pauza
152.5 – 3
153.1 – 2
27listopada 2015 – Piątek (25 kolejka)
154.2 –pauza
155.3 – 1
156.4 – 5
29 listopada2015 – Niedziela (26 kolejka)
157.5 – pauza
158.1 – 4
159.2 – 3
1 grudnia 2015– Wtorek (27 kolejka)
160.3 – pauza
161. 4 – 2
162.5 – 1
4.Runda – sezon zasadniczy (grupa ,,silniejsza’’)
4 grudnia 2015– Piątek (28 kolejka)
163.6 – 1
164. 5 – 2
165.4 – 3
6 grudnia 2015– Niedziela (29 kolejka)
166.4 – 6
167. 3 – 5
168. 2 – 1
11 grudnia2015 – Piątek (30 kolejka)
169.6 – 2
170.1 – 3
171.5 – 4
13 grudnia2015 – Niedziela (31 kolejka)
172.5 – 6
173.4 – 1
174.3 – 2
22 grudnia2015 – Wtorek (32 kolejka)
175.6 – 3
176. 2 – 4
177.1 – 5
4.Runda – sezon zasadniczy (grupa ,,słabsza’’)
4 grudnia 2015– Piątek (28 kolejka)
178.1 – pauza
179. 5 – 2
180.4 – 3
6 grudnia 2015– Niedziela (29 kolejka)
181.4 – pauza
182.3 – 5
183. 2 – 1
11 grudnia2015 – Piątek (30 kolejka)
184.2 –pauza
185.1 – 3
186.5– 4
13 grudnia2015 – Niedziela (31 kolejka)
187.5 – pauza
188.4 – 1
189.3 – 2
22 grudnia2015 – Wtorek (32 kolejka)
190.3 –pauza
191.2 – 4
192.1– 5
5. Runda – sezonzasadniczy (grupa ,,silniejsza’’)
3 stycznia2016 – Niedziela (33 kolejka)
193. 1 – 6
194.2 – 5
195. 3 –4
8 stycznia2016 – Piątek (34 kolejka)
196.6 – 4
197.5 – 3
198.1 – 2
10stycznia 2016 – Niedziela (35 kolejka)
199.2 –6
200.3 – 1
201.4 – 5
12 stycznia2016 – Wtorek (36 kolejka)
202.6 – 5
203. 1 – 4
204.2 – 3
15 stycznia2016 – Piątek (37 kolejka)
205.3 – 6
206. 4 – 2
207.5 – 1
5. Runda – sezonzasadniczy (grupa ,,słabsza’’)
3 stycznia2016 – Niedziela (33 kolejka)
208. 1 –pauza
209.2 – 5
210. 3 – 4
8 stycznia2016 – Piątek (34 kolejka)
211.4 –pauza
212.5 – 3
213.1 – 2
10stycznia 2016 – Niedziela (35 kolejka)
214.2 –pauza
215.3 – 1
216.4 – 5
12 stycznia2016 – Wtorek (36 kolejka)
217.5 – pauza
218.1 – 4
219.2 – 3
15 stycznia2016 – Piątek (37 kolejka)
220.3 – 6
221. 4 – 2
222.5 – 1
6. Runda – sezonzasadniczy (grupa ,,silniejsza’’)
17 stycznia2016 – Niedziela (38 kolejka)
223.6 – 1
224.5 – 2
225.4 – 3
22 stycznia2016 – Piątek (39 kolejka)
226.4 – 6
227. 3 – 5
228. 2 – 1
24 stycznia2016 – Niedziela (40 kolejka)
229.6 – 2
230.1 – 3
231.5 – 4
29 stycznia2016 – Piątek (41 kolejka)
232.5 – 6
233. 4 – 1
234.3 – 2
31 stycznia2016 – Niedziela (42 kolejka)
235.6 – 3
236.2 – 4
237.1 – 5
6. Runda – sezonzasadniczy (grupa ,,słabsza’’)
17 stycznia2016 – Niedziela (38 kolejka)
238.1 – pauza
239.5 – 2
240.4 – 3
22 stycznia2016 – Piątek (39 kolejka)
241.4 – pauza
242.3 – 5
243. 2 – 1
24 stycznia2016 – Niedziela (40 kolejka)
244.2 – pauza
245.1 – 3
246.5 – 4
29 stycznia2016 – Piątek (41 kolejka)
247.5 –pauza
248.4 – 1
249.3– 2
31 stycznia2016 – Niedziela (42 kolejka)
250.3 – pauza
251.2 – 4
252.1 – 5
TerminyPLAY- OFF luty/marzec2016
I runda (ćwierćfinał: 1 – 8;2 – 7; 3 – 6; 4 – 5)
19 lutego 2016 (dom);
20 lutego 2016 (dom);
23 lutego 2016 (wyjazd);
24 lutego 2016 (wyjazd);
27 lutego 2016 (dom);
II runda (półfinał: 1 – 4; 2 – 3)
29 lutego 2016 (dom);
1 marca 2016 (dom);
4 marca 2016 (wyjazd);
5 marca 2016 (wyjazd);
8 marca 2016 (dom);
10 marca 2016 (wyjazd);
12 marca 2016 (dom);
III runda (finał: zwycięscy półfinałów)
14 marca 2016 (dom);
15 marca 2016 (dom);
18 marca 2016 (wyjazd);
19 marca 2016 (wyjazd);
22 marca 2016 (dom);
24 marca 2016 (wyjazd);
26 marca 2016 (dom);
III runda (o brązowy medal: przegrani w półfinałach)
14 marca 2016 (dom);
15 marca 2016 (dom);
18 marca 2016 (wyjazd);
Mecze o utrzymanie wlidze
19 lutego 2016– Piątek (I runda)
9 – pauza
10 –11
21 lutego 2016– Niedziela (I runda)
11 – pauza
9– 10
23 lutego2016 – Wtorek (I runda)
10 – pauza
11 – 9
26 lutego 2016– Piątek (II runda)
9 – pauza
11 –10
28 lutego 2016– Niedziela (II runda)
11 – pauza
10– 9
1 marca 2016 –Wtorek (II runda)
10 – pauza
9 – 11
4 marca 2016 –Piątek (III runda)
9 – pauza
10 –11
6 marca 2016 –Niedziela (III runda)
11 – pauza
9– 10
8 marca2016 – Wtorek (III runda)
10 – pauza
11 – 9
11 marca 2016– Piątek (IV runda)
9 – pauza
11 –10
13 marca 2016– Niedziela (IV runda)
11 – pauza
10– 9
15 marca 2016– Wtorek (IV runda)
10 – pauza
9 – 11
Komentarze