Hokej.net Logo

Polskie hokejowe kluby w europejskich pucharach


Historia występów

Lata 60.

1965/66

I runda:

GKS Katowice - HK Jesenice 10-2 (3-2,1-0,6-0)

GKS Katowice - HK Jesenice 4-1 (2-1,2-0,0-0)

HK Jesenice - GKS Katowice 2-2 (1-0,1-2,0-0)

HK Jesenice - GKS Katowice 4-2

II runda:

GKS Katowice - ZKL Brno 3-3 (2-0,1-1,0-2)

GKS Katowice - ZKL Brno 3-3 (1-0,1-0,1-3)

ZKL Brno - GKS Katowice 8-0 (4-0,2-0,2-0)

ZKL Brno - GKS Katowice 12-3 (3-0,2-1,7-2)

Zwycięzca - ZKL Brno

1966/67

II runda:

Podhale Nowy Targ - CSKA Sofia 6-1 (3-0,0-0,3-1)

Podhale Nowy Targ - CSKA Sofia 8-3 (4-1,1-1,3-1)

CSKA Sofia - Podhale Nowy Targ 5-11 (2-1,1-6,2-4)

CSKA Sofia - Podhale Nowy Targ 5-8 (2-4,1-3,2-1)

III runda:

Tampereen Ilves - Podhale Nowy Targ 9-1 (4-0,2-0,3-1)

Tampereen Ilves - Podhale Nowy Targ 8-3 (3-1,2-1,3-1)

Podhale Nowy Targ - Tampereen Ilves 1-4 (0-2,1-0,0-2)

Podhale Nowy Targ - Tampereen Ilves 3-5 (0-1,1-2,2-2)

Zwycięzca - ZKL Brno

1967/68

I runda:

Porin Ässät - Legia Warszawa 6-3 (3-2,2-0,1-1)

Legia Warszawa - Porin Ässät 1-6

Zwycięzca - ZKL Brno

1968/69

I runda:

GKS Katowice - KooVee Tampere walkower dla GKS-u

II runda:

GKS Katowice - Dynamo Berlin 1-2 (1-2,0-0,0-0)

Dynamo Berlin - GKS Katowice 3-3 (1-0,1-1,1-2)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1969/70

I runda:

Podhale Nowy Targ - HK Jesenice 10-2 (4-1,4-1,2-0)

HK Jesenice - Podhale Nowy Targ 4-2 (1-0,2-0,1-2)

II runda:

Dukla Jihlava - Podhale Nowy Targ 11-1 (4-0,4-0,3-1)

Podhale Nowy Targ - Dukla Jihlava 4-5 (3-0,1-1,0-4)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

Lata 70.

1970/71

I runda:

HIFK Hockey - GKS Katowice 4-2 (1-1,1-0,2-1)

GKS Katowice - HIFK Hockey 0-4

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1971/72

I runda:

Podhale Nowy Targ - Vålerenga Oslo 5-3 (0-0,1-2,4-1)

Vålerenga Oslo - Podhale Nowy Targ 3-9 (1-5,2-2,0-2)

II runda:

Porin Ässät - Podhale Nowy Targ 3-9

Podhale Nowy Targ - Porin Ässät 5-0 walkower dla Podhala

III runda:

Podhale Nowy Targ - Dynamo Weißwasser 3-9 (2-3,1-2,0-4)

Dynamo Weißwasser - Podhale Nowy Targ 10-0 (1-0,3-0,6-0)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1972/73

I runda:

Hasle/Løren IL Oslo - Podhale Nowy Targ 2-5 (1-3,1-2,0-0)

Podhale Nowy Targ - Hasle/Løren IL Oslo 6-3 (2-1,3-2,1-0)

II runda:

Podhale Nowy Targ - Dynamo Weißwasser 4-3 (1-1,1-1,2-1)

Dynamo Weißwasser - Podhale Nowy Targ 9-0 (1-0,1-0,7-0)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1973/74

Polskie drużyny nie brały udziału.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1974/75

I runda:

Podhale Nowy Targ - HIFK Hockey 7-8 (2-2,2-3,3-3)

Podhale Nowy Targ - HIFK Hockey 8-7 (4-1,0-3,3-2,1-1) , karne 1-3

Zwycięzca - Krylja Sowietow Moskwa

1975/76

Polskie drużyny nie brały udziału.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1976/77

II runda:

Podhale Nowy Targ - Frisk-Asker walkower dla Podhala

III runda:

Poldi Kladno - Podhale Nowy Targ walkower dla Poldi Kladno

Zwycięzca - Poldi Kladno

1977/78

I runda:

Dynamo Berlin - Podhale Nowy Targ 7-3 (1-1,2-2,4-0)

Podhale Nowy Targ - Dynamo Berlin 4-4 (2-0,2-1,0-3)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1978/79

I runda:

Dynamo Berlin - Podhale Nowy Targ 5-6 (1-4,2-0,2-2)

Podhale Nowy Targ - Dynamo Berlin 7-2 (3-1,2-1,2-0)

II runda:

Manglerud Star Ishockey - Podhale Nowy Targ 2-13 (0-4,0-5,2-4)

Manglerud Star Ishockey - Podhale Nowy Targ 2-3 (0-1,1-2,1-0)

III runda:

Steaua Bukareszt - Podhale Nowy Targ 1-3 (0-1,1-0,0-2)

Podhale Nowy Targ - Steaua Bukareszt 3-1 (2-0,1-0,0-1)

IV runda:

Porin Ässät - Podhale Nowy Targ 7-1 (3-0,2-0,2-1)

Podhale Nowy Targ - Porin Ässät 0-5 walkower dla Porin Ässät

Zwycięzca – CSKA Moskwa

1979/80

Polskie drużyny nie brały udziału.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

Lata 80.

1980/81

I runda:

Vojens IK - Zagłębie Sosnowiec 3-10

Zagłębie Sosnowiec - Vojens IK 11-2

II runda:

Zagłębie Sosnowiec - Dynamo Berlin 6-3 (2-0,2-0,2-3)

Dynamo Berlin – Zagłębie Sosnowiec 6-1 (1-0,2-0,3-1)

Zwycięzca – CSKA Moskwa

1981/82

I runda:

Zagłębie Sosnowiec - Dinamo Bukareszt 8-5

Zagłębie Sosnowiec - Dinamo Bukareszt 7-3

II runda:

Zagłębie Sosnowiec - Feenstra Flyers Heerenveen 5-2

Feenstra Flyers Heerenveen - Zagłębie Sosnowiec 7-5

III runda:

Oulun Kärpät - Zagłębie Sosnowiec walkower dla Oulun Kärpät

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1982/83

Polskie drużyny nie brały udziału.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1983/84

Polskie drużyny nie brały udziału.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1984/85

II runda:

Polonia Bytom - Steaua Bukareszt 6-4

Steaua Bukareszt - Polonia Bytom 3-6 (1-0,1-3,1-3)

III runda:

Polonia Bytom - Dynamo Berlin 3-1

Dynamo Berlin - Polonia Bytom 6-4 (3-0,0-3,3-1), karne 2-3

Finał - Megeve (Francja)

EC Kolonia - Dukla Jihlava 3-5 (1-2,0-3,2-0)

AIK Solna Sztokholm - Polonia Bytom 3-0 (1-0,0-0,2-0)

EC Kolonia - CSKA Moskwa 3-9 (0-4,1-3,2-2)

Dukla Jihlava - Polonia Bytom 10-0 (3-0,3-0,4-0)

Polonia Bytom - CSKA Moskwa 0-11 (0-3,0-1,0-7)

Dukla Jihlava - AIK Solna Sztokholm 1-3 (0-1,0-0,1-2)

AIK Solna Sztokholm - CSKA Moskwa 1-5 (0-2,1-3,0-0)

EC Kolonia - Polonia Bytom 5-4 (1-2,2-2,2-0)

CSKA Moskwa - Dukla Jihlava 6-4 (3-1,2-1,1-2)

AIK Solna Sztokholm - EC Kolonia 3-6 (1-2,2-2,0-2)

Tabela :

miejsce klub punkty bramki
1 CSKA Moskwa 8 31-8
2 EC Kolonia 4 17-21
3 Dukla Jihlava 4 20-12
4 AIK Solna Sztokholm 4 10-12
5 Polonia Bytom 0 4-29

zwycięzca - CSKA Moskwa

1985/86

II runda:

SHC Saint-Gervais - Zagłębie Sosnowiec 5-3 (0-0,3-1,2-2)

SHC Saint-Gervais - Zagłębie Sosnowiec 3-3 (0-1,2-0,1-2)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1986/87

II runda:

Partizan Belgrad - Polonia Bytom 2-5 (1-1,0-2,1-2)

Polonia Bytom - Partizan Belgrad 9-1 (3-0,3-0,3-1)

III runda:

Polonia Bytom - TJ VSZ Koszyce 1-4 (1-4,0-0,0-0)

TJ VSZ Koszyce - Polonia Bytom 3-2 (1-0,1-2,1-0)

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1987/88

Turniej w Megeve i Saint-Gervais (Francja)

Podhale Nowy Targ - HC Mont-Blanc 3-5 (0-2,2-0,1-3)

Podhale Nowy Targ - Steaua Bukareszt 3-2 (1-0,1-2,1-0)

Tappara Tampere - Podhale Nowy Targ 5-1 (2-0,2-0,1-1)

Podhale kończy na 3. miejscu, awans do turnieju finałowego uzyskał Tappara Tampere.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1988/89

Turniej w Klagenfurcie (Austria)

Färjestads BK Karlstad - Polonia Bytom 4-0 (2-0,0-0,2-0)

Klagenfurt ACPolonia Bytom 5-6 (2-2,2-3,1-1)

HC Mont-Blanc - Polonia Bytom 5-7 (0-3,2-2,3-2)

Polonia kończy na 2. miejscu, awans do turnieju finałowego - Färjestads BK Karlstad.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

1989/90

Turniej w Rotterdamie (Holandia)

Français Volants de Paryż - Polonia Bytom 7-7 (1-2,2-2,4-3)

Durham Wasps - Polonia Bytom 7-7 (4-4,2-1,1-2)

Gunco Panda’s Rotterdam - Polonia Bytom 3-3 (3-0,0-2,0-1)

Polonia kończy na 3. miejscu, awans do turnieju półfinałowego uzyskał Gunco Panda’s Rotterdam.

Zwycięzca - CSKA Moskwa

Lata 90.

1990/91

Turniej w Rødovre (Dania)

Furuset IF Oslo - Polonia Bytom 0-3

Mighty Bulls Rødovre SIK - Polonia Bytom 1-7

Polonia Bytom - Cardiff Devils 8-3

Polonia wygrała turniej i awansowała do turnieju półfinałowego.

Turniej w Lugano (Szwajcaria)

HC Lugano - Polonia Bytom 7-2 (2-2,3-0,2-0)

Sparta Praga - Polonia Bytom 7-5 (1-2,3-1,3-2)

Polonia Bytom - Steaua Bukareszt 4-2 (3-0,0-1,1-1)

Polonia kończy na 3. miejscu, awans do turnieju finałowego - Sparta Praga i HC Lugano.

Zwycięzca - Djurgården IF Sztokholm

1991/92

Turniej w Herning (Dania)

Herning IK - Polonia Bytom 2-6 (1-2,1-2,0-2)

Polonia Bytom - Vålerenga Oslo 2-4 (1-3,1-0,0-1)

Durham Wasps - Polonia Bytom 2-10 (0-2,0-5,2-3)

Polonia zajęła 2. miejsce i razem z Vålerengą Oslo uzyskała awans do turniejów półfinałowych.

Turniej w Bernie (Szwajcaria)

Dinamo Moskwa - Polonia Bytom 6-0 (2-0,3-0,1-0)

HDD Olimpija Lublana - Polonia Bytom 2-1 (2-0,0-1,0-0)

SC Bern - Polonia Bytom 4-0 (0-0,2-0,2-0)

Polonia zajęła 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskało Dinamo Moskwa i SC Berno.

Zwycięzca - Djurgården IF Sztokholm

1992/93

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - Energija Elektreny 16-1

Unia Oświęcim - Sokił Kijów 3-2

Unia Oświęcim zajęła 1. miejsce i awansowała do turnieju półfinałowego.

Turniej w Rouen (Francja)

Malmö IF - Unia Oświęcim 6-5 (2-1,2-2,2-2)

Dragons de Rouen - Unia Oświęcim 8-1 (4-1,2-1,2-0)

Unia Oświęcim - HK Saga Ryga 11-1 (1-1,5-0,5-0)

Awans do finału uzyskały Dragons de RouenMalmö IF i z 3. miejsca Unia Oświęcim.

Finał - Düsseldorf i Duisburg (Niemcy)

Grupa 1

Malmö IF - Unia Oświęcim 5-0 (2-0,2-0,1-0)

HC Devils Milano - SC Bern 4-3 (0-2,4-1,0-0)

Unia Oświęcim - SC Berno 2-1 (0-0,2-1,0-0)

HC Devils Milano - Malmö IF 2-3 (1-0,0-2,1-1)

Unia Oświęcim - HC Devils Milano 3-8 (1-1,2-2,0-5)

Malmö IF - SC Berno 5-1 (3-0,0-1,2-0)

Tabela:

miejsce klub punkty bramki
1 Malmö IF 6 13-3
2 HC Devils Milano 4 14-9
3 Unia Oświęcim 2 5-14
4 SC Bern 0 5-11

Grupa 2

Düsseldorfer EG - Dragons de Rouen 8-2 (5-1,1-0,2-1)

Dinamo Moskwa - Jokerit Helsinki 6-0 (1-0,1-0,4-0)

Düsseldorfer EG - Jokerit Helsinki 0-3 (0-1,0-1,0-1)

Dinamo Moskwa - Dragons de Rouen 5-0 (1-0,4-0,0-0)

Düsseldorfer EG - Dinamo Moskwa 1-3 (0-1,0-2,1-0)

Jokerit Helsinki - Dragons de Rouen 4-2 (2-0,2-2,0-0)

Tabela :

miejsce klub punkty bramki
1 Dinamo Moskwa 6 14-1
2 Jokerit Helsinki 4 7-8
3 Düsseldorfer EG 2 9-8
4 Dragons de Rouen 0 4-17

O 3. miejsce: Jokerit Helsinki - HC Devils Milano 4-2 (2-0,2-1,0-1)

Finał: Malmö IF - Dinamo Moskwa 4-3 po karnych (0-1,1-1,2-1,0-0,1-0)

Zwycięzca - Malmö IF

1993/94

Turniej w Mediolanie (Włochy)

Sparta Praga - Podhale Nowy Targ 9-2 (3-0,2-2,4-0)

HC Devils Milano - Podhale Nowy Targ 8-0 (3-0,3-0,2-0)

Podhale Nowy Targ - Esbjerg IK 4-4 (1-0,1-3,2-1)

Podhale Nowy Targ zajęło 4. miejsce, awans do finału uzyskały HC Devils Milano i Sparta Praga.

Zwycięzca - HC TPS Turku

1994/95

Puchar Federacji

Turniej w Oświęcimiu

Półfinał:

Unia Oświęcim - Alba Volán Székesfehérvár 3-2 (1-1,1-1,1-0)

Finał:

Unia Oświęcim - Saławat Jułajew Ufa 2-10 (0-5,0-3,2-2)

Awans do turnieju finałowego uzyskał Saławat Jułajew Ufa.

Ostatecznie turniej finałowy rozegrany w Lublanie wygrał zespół Saławat Jułajew Ufa.

Puchar Europy

Turniej w Nowym Targu

Podhale Nowy Targ - Slavia Sofia 18-1 (2-0,8-1,8-0)

Podhale Nowy Targ - HK Zagrzeb 12-2 (4-0,5-0,3-2)

Podhale Nowy Targ - HC Dukla Trenczyn 4-7 (0-2,1-4,3-1)

Podhale zajęło 2. miejsce i wraz z Duklą Trenczyn awansowało do półfinałów.

Turniej w Kristianstad (Szwecja)

Dragons de Rouen - Podhale Nowy Targ 5-0 (3-0,2-0,0-0)

Malmö IF - Podhale Nowy Targ 9-2 (3-0,2-1,4-1)

Podhale Nowy Targ - Acroni Jesenice 5-7 (2-2,2-2,1-3)

Podhale zajęło 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Malmö IF.

Zwycięzca - Jokerit Helsinki

1995/96

Puchar Federacji

Turniej w Oświęcimiu

Półfinał:

Unia Oświęcim - Chimik Polymir Novopolotsk 1-4 (1-3,0-0,0-1)

O 3. miejsce:

Unia Oświęcim - Acroni Jesenice 3-8 (2-2,0-4,1-2)

Awans z oświęcimskiego turnieju do rundy finałowej uzyskał Mietałłurg Magnitogorsk.

Ostatecznie turniej finałowy rozegrany w Trenczynie wygrał zespół AS Varese Hockey z Włoch.

Puchar Europy

Turniej we Vsetínie (Czechy)

Dragons de Rouen - Podhale Nowy Targ 5-2 (4-0,1-1,0-1)

HDD Olimpija Lublana - Podhale Nowy Targ 11-4 (7-2,3-2,1-0)

HC Petra Vsetin - Podhale Nowy Targ 4-2 (2-0,0-2,2-0)

Podhale Nowy Targ na 4. miejscu, awans do turnieju finałowego uzyskała HC Petra Vsetin.

Zwycięzca - Jokerit Helsinki

1996/97

Turniej w Nowym Targu

Podhale Nowy Targ - Jerusalem Lions 11-2 (3-1,5-0,3-1)

Podhale Nowy Targ - Energija Elektreny 12-1 (3-0,5-0,4-1)

Podhale Nowy Targ - Sokił Kijów 0-4 (0-1,0-1,0-2)

Podhale Nowy Targ na 2. miejscu i wraz z Sokołem Kijów uzyskał awans do turniejów półfinałowych.

Turniej w Feldkirch (Austria)

HC Petra Vsetin - Podhale Nowy Targ 8-1 (1-0,4-0,3-1)

Samina VEU Feldkirch - Podhale Nowy Targ 9-2 (2-1,2-1,5-0)

Podhale Nowy Targ - Torpedo Ust-Kamenogorsk 1-6 (0-3,0-3,1-0)

Podhale Nowy Targ na 4. miejscu, uzyskał awans do finału Samina VEU Feldkirch.

Zwycięzca - Łada Togliatti

Nowo utworzony European Hockey League w którym nie startowały polskie drużyny wygrał HC TPS Turku

Superpuchar Europy zdobył HC TPS Turku pokonując Łade Togliatti.

Puchar Kontynentalny

1997/98

Turniej w Jesenicach (Słowenia)

Unia Oświęcim - KHL Medveščak Zagrzeb 9-2 (5-0,3-1,1-1)

Acroni Jesenice - Unia Oświęcim 2-3 (1-1,0-1,1-1)

Awans Unii Oświęcim z 1. miejsca do II rundy.

Turniej w Lublanie (Słowenia)

HDD Olimpija Lublana - Unia Oświęcim 1-7 (1-2,0-3,0-2)

Klagenfurt AC - Unia Oświęcim 3-3 (0-0,0-1,3-2)

Unia Oświęcim - Ferencvaros Budapeszt 4-0 (2-0,1-0,1-0)

Awans do III rundy uzyskał Klagenfurt AC, który wyprzedził Unię Oświęcim lepszym bilansem bramkowym.

Turniej w Nowym Targu

Podhale Nowy Targ - Essamika Ogre 3-2 (2-1,1-1,0-0)

Podhale Nowy Targ - Dunaferr Dunaújváros 4-1 (1-0,2-0,1-1)

Podhale Nowy Targ - HK SKP Poprad 4-3 (1-0,1-2,2-1)

Podhale Nowy Targ wygrało turniej i awansowało do III rundy.

Turniej w Trzyńcu (Czechy)

HC Koszyce - Podhale Nowy Targ 5-1 (2-0,1-0,2-1)

HC Zelezarny Trzyniec - Podhale Nowy Targ 0-5 (0-2,0-1,0-2)

Klagenfurt AC - Podhale Nowy Targ 4-3 (2-1,0-0,2-2)

Podhale Nowy Targ na 3. miejscu, zaś awans do turnieju finałowego uzyskał HC Koszyce.

Zwycięzca - HC Koszyce

European Hockey League zwycięstwo odniósł VEU Feldkirch.

Superpuchar Europy zdobył VEU Feldkirch pokonując HC Koszyce.

1998/99

Turniej w Nowym Targu

Podhale Nowy Targ - Alba Volán Székesfehérvár 6-2 (1-1,2-0,3-1)

Podhale Nowy Targ - HK Sportina Bled 11-0 (3-0,2-0,6-0)

Podhale Nowy Targ zajęło 1. miejsce i awansowało do II rundy.

Turniej w Cardiff (Wielka Brytania)

Podhale Nowy Targ - Dunaferr Dunaújváros 5-0 (1-0,1-0,3-0)

HDD Olimpija Lublana - Podhale Nowy Targ 5-2 (2-1,2-1,1-0)

Cardiff Devils - Podhale Nowy Targ 5-3 (1-2,4-0,0-1)

Podhale Nowy Targ zajęło 4. miejsce, awans do półfinałów uzyskała HDD Olimpija Lublana.

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - SC Miercurea Ciuc 6-1 (3-1,2-0,1-0)

Unia Oświęcim - Steaua Bukareszt 6-1 (2-0,1-1,3-0)

Unia Oświęcim - Medvescak Zagrzeb 11-0 (4-0,2-0,5-0)

Unia Oświęcim wygrała turniej i awansowała do półfinałów.

Turniej w Ambrì (Szwajcaria)

Unia Oświęcim - HDD Olimpija Lublana 1-5 (0-2,0-1,1-2)

EC Graz - Unia Oświęcim 1-5 (0-2,0-1,1-2)

HC Ambrì-Piotta - Unia Oświęcim 3-1 (1-0,1-1,1-0)

Unia Oświęcim zajęła 3. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskała HC Ambrì-Piotta.

Zwycięzca - HC Ambrì-Piotta

European Hockey League zwycięstwo odniósł Mietałłurg Magnitogorsk.

Superpuchar Europy zdobył zespół HC Ambrì-Piotta pokonując Mietałłurg Magnitogorsk.

1999/2000

Turniej w Krynicy-Zdroju

Podhale Nowy Targ - Slavia Sofia 12-0 (4-0,4-0,4-0)

Podhale Nowy Targ - Medvescak Zagrzeb 7-1 (2-0,2-0,3-1)

Podhale Nowy Targ - Energija Elektreny 7-1 (2-1,3-0,2-0)

Podhale Nowy Targ wygrało turniej i awansowało do II rundy.

Turniej w Oświęcimiu

KTH Krynica - HK Metalurgs Lipawa (Łotwa) 1-1 (0-0,1-1,0-0)

Unia Oświęcim - SC Miercurea-Ciuc 10-0 (2-0,3-0,5-0)

KTH Krynica - SC Miercurea-Ciuc 11-1 (3-0,5-1,3-0)

Unia Oświęcim - HK Metalurgs Lipawa 4-1 (1-1,2-0,1-0)

HK Metalurgs Lipawa - SC Miercurea-Ciuc 9-3 (5-0,1-1,3-2)

Unia Oświęcim - KTH Krynica 3-1 (0-0,2-1,1-0)

Tabela:

miejsce klub punkty bramki
1 Unia Oświęcim 6 17-2
2 KTH Krynica 3 13-5
3 HK Metalurgs Lipawa 3 11-8
4 SC Miercurea Ciuc 0 4-30

Awans do III rundy uzyskała Unii Oświęcim.

Turniej w Zvoleniu (Słowacja)

Podhale Nowy Targ - Mighty Bulls Rødovre SIK 4-4 (1-2,1-0,2-2)

Sokił Kijów - Podhale Nowy Targ 3-0 (1-0,0-0,2-0)

HKm Zwoleń - Podhale Nowy Targ 2-4 (0-0,1-1,1-3)

Podhale Nowy Targ zakończyła na 3. miejscu, awans do III rundy uzyskał HKm Zwoleń.

Turniej w Pilźnie (Czechy)

HC Koszyce - Unia Oświęcim 6-2 (3-0,1-2,2-0)

HC Keramika Pilzno - Unia Oświęcim 4-6 (1-3,1-0,2-3)

HKm Zwoleń - Unia Oświęcim 4-1 (2-1,1-0,1-0)

Unia Oświęcim zakończyła na 3. miejscu, awans do turnieju finałowego uzyskał HKm Zwoleń.

Zwycięzca - HC Ambri-Piotta

European Hockey League zwycięstwo odniósł Mietałłurg Magnitogorsk.

Superpuchar Europy zdobył zespół Mietałłurg Magnitogorsk pokonując HC Ambri-Piotta.

Lata 2000-10

2000/2001

Turniej w Székesfehérvár (Węgry)

Alba Volán Székesfehérvár - Podhale Nowy Targ 4-1 (1-1,2-0,1-0)

Rapid Bukareszt - Podhale Nowy Targ 3-5 (1-1,0-3,2-1)

Podhale Nowy Targ - Slavija Lublana 0-3 (0-2,0-0,0-1)

Podhale Nowy Targ kończy na 3. miejscu, awans do II rundy uzyskała Alba Volán Székesfehérvár.

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - Alba Volán Székesfehérvár 5-0

Unia Oświęcim - Acroni Jesenice 4-1

Unia Oświęcim - IHC Pisek 6-1

Unia Oświęcim zajęła 1. miejsce i awansowała do III rundy.

Turniej w Bratysławie (Słowacja)

HC Ocelari Trzyniec - Unia Oświęcim 7-3 (3-1,2-2,2-0)

Slovan Bratysława - Unia Oświęcim 7-2 (1-0,4-1,2-1)

HKm Zwoleń - Unia Oświęcim 5-5 (2-3,2-0,1-2)

Unia Oświęcim zajęła 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Slovan Bratysława.

zwycięzca - ZSC Zurych Lions

2001/02

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - Energija Elektreny 4-1 (0-0,3-1,1-0)

Unia Oświęcim - Vojvodina Nowy Sad 12-4 (6-1,3-2,3-2)*

Unia Oświęcim - HC Senators Rosice 4-0 (0-0,1-0,3-0)

  • Mecze z drużyną Vojvodina Nowy Sad nie były liczone do końcowej klasyfikacji turnieju.

Unia Oświęcim wygrała turniej i uzyskała awans do III rundy.

Turniej w Prostejovie (Czechy)

Berkut Kijów - GKS Katowice 2-4 (0-1,0-1,2-2)

Acroni Jesenice - GKS Katowice 0-5 walkower *

HC Prostejov - GKS Katowice 4-2 (1-2,2-0,1-0)

  • Mecz został przerwany po 1 tercji przy stanie 0:1 dla GKS Katowice po tym jak jeden z działaczy drużyny z Jesenic niezadowolony z pracy sędziego zaatakował go, gdy ten schodził do szatni. Spotkanie nie zostało dokończone, a następnie dyrektoriat turnieju przyznał walkower na korzyść GKS-u Katowice.

GKS Katowice zakończył turniej na 2. miejscu, awans do III rundy HC Prostejov.

Turniej w Zvoleniu (Słowacja)

Unia Oświęcim - ERC Ingolstadt 2-1 (2-0,0-1,0-0) (mecz odbył się w miejscowości Detva)

HKm Zwoleń - Unia Oświęcim 6-4 (3-1,1-2,2-1)

HC Prostejov - Unia Oświęcim 4-1 (2-0,2-0,0-1)

Unia Oświęcim zajęła 3. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał HKm Zwoleń.

zwycięzca - ZSC Zurych Lions

2002/03

Turniej w Linzu (Austria)

EHC Black Wings Linz - GKS Katowice 6-0 (3-0,2-0,1-0)

GKS Katowice - Brûleurs de Loups Grenoble 3-6 (0-3,2-0,1-3)

GKS Katowice - Kazcynk-Torpedo Ust-Kamenogorsk 1-7 (0-3,0-1,1-3)

GKS Katowice zakończył na 4. miejscu, awans do III rundy uzyskał EHC Black Wings Linz.

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - Alba Volán Székesfehérvár 1-5 (1-4,0-1,0-0)

Unia Oświęcim - HK Chimwołokno Mohylew 6-4 (2-1,2-2,2-1)

Unia Oświęcim - Dunaferr Dunaújváros 2-2 (0-0, 0-1, 2-1)

Unia Oświęcim zakończył na 3. miejscu, awans do III rundy uzyskał Dunaferr Dunaújváros.

Zwycięzca - Jokerit Helsinki

2003/04

Turniej w Rydze (Łotwa)

Stoczniowiec Gdańsk - Kazachmis Karaganda 0-0 (0-0,0-0,0-0)

HK Riga 2000 - Stoczniowiec Gdańsk 7-3 (2-3,3-0,2-0)

Energija Elektreny - Stoczniowiec Gdańsk 3-5

Stoczniowiec Gdańsk zakończył na 3. miejscu, awans do II rundy uzyskała HK Riga 2000.

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - KHL Zagrzeb 13-1 (2-0,6-0,5-1)*

Unia Oświęcim - HK Metalurgs Lipawa 5-2 (0-0,1-0,4-2)

Unia Oświęcim - HC Milano Vipers 3-3 (1-2, 1-0, 1-1)

  • Mecze z drużyną KHL Zagrzeb nie były liczone do końcowej klasyfikacji turnieju.

Unia Oświęcim wygrała turniej i uzyskała awans do III rundy.

Turniej w Herning (Dania)

Vålerenga Oslo - Unia Oświęcim 1-1 (0-0, 0-0, 1-1)

Blue Fox Herning IK - Unia Oświęcim 1-3 (0-1, 1-1, 0-1)

Unia Oświęcim - Dragons de Rouen 3-7 (0-1, 1-3, 2-3)

Unia Oświęcim zajęła 2. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Dragons de Rouen.

Zwycięzca - Slovan Bratysława

2004/05

Turniej w Oświęcimiu

Unia Oświęcim - Esbjerg IK 2-1

Unia Oświęcim - Energija Elektreny 5-3

Unia Oświęcim - Sokił Kijów 2-4

Unia Oświęcim zajęła 2. miejsce, awans do III rundy uzyskał Sokił Kijów.

Zwycięzca - HKm Zwoleń

W nowo utworzonym European Champions Cup zwyciężył Avangard Omsk. W tych rozgrywkach nie uczestniczyły polskie drużyny.

2005/06

Turniej w Elektrenach (Litwa)

GKS Tychy - HK Riga 2000 2-7 (1-1,1-3,0-3)

Energija Elektreny - GKS Tychy 2-9 (1-3,1-3,0-3)

Steaua Bukareszt - GKS Tychy 4-4 (2-1,0-1,2-2)

GKS Tychy zakończył na II miejscu, awans do III rundy uzyskała HK Riga 2000.

Zwycięzca - Łada Togliatti

European Champions Cup zwyciężyło Dinamo Moskwa.

2006/07

Turniej w Oświęcimiu

Cracovia - Kazachmis Karaganda 2-4 (0-0,2-2,0-2)

Cracovia - CG Puigcerda 6-2 (1-0,1-0,4-2)

Cracovia - Steaua Bukareszt 6-2 (0-1,2-1,4-0)

Cracovia zajęła 2. miejsce, awans do III rundy uzyskała Kazachmis Karaganda.

Zwycięzca - Junost Mińsk.

European Champions Cup zwyciężył Ak Bars Kazań.

2007/08

Turniej w Nowym Targu

Podhale Nowy Targ - Kazcynk-Torpedo Ust-Kamenogorsk 5-2 (3-1,1-0,1-1)

Podhale Nowy Targ - SC Miercurea Ciuc 4-3 po karnych (1-2,1-1,1-0,0-0,1-0)

Podhale Nowy Targ - Junost Mińsk 3-8 (0-5,2-1,1-2)

Podhale Nowy Targ zajęło 3. miejsce, awans do III rundy uzyskał Kazcynk-Torpedo Ust-Kamenogorsk.

Zwycięzca - Ak Bars Kazań

European Champions Cup zwyciężył Mietałłurg Magnitogorsk.

W pierwszej edycji Victoria Cup reprezentujący National Hockey League New York Rangers pokonał zwycięzce European Champions Cup Mietałłurga Magnitogorsk. W latach następnych w meczu o Victoria Cup Europę będą reprezentować zwycięzcy Hokejowej Ligi Mistrzów, która ruszyła od sezonu 2008/2009.

2008/2009

Turniej w Elektrenach (Litwa)

Energija Elektreny - Cracovia 2-3 (1-1,1-1,0-1)

Cracovia - Tilburg Trappers 4-1 (1-0,1-1,2-0)

Cracovia - Sokił Kijów 4-7 (0-2,3-5,1-0)

Cracovia zajęła 2. miejsce, awans do III rundy uzyskał Sokił Kijów.

Zwycięzca - MHC Martin

Pierwszą edycję Ligi Mistrzów wygrał ZSC Lions.

2009/2010

Turniej w Krakowie

Cracovia - Saryarka Karaganda 3-2 (1-1,1-0,1-1)

Cracovia - Tartu Kalev-Valk 9-3 (4-1,3-1,2-1)

Cracovia - Energija Elektreny 7-5 (4-0,2-3,1-2)

Cracovia wygrała turniej i uzyskała awans do III rundy.

Turniej w Lipawie (Łotwa)

HK Metalurgs Lipawa - Cracovia 6-5 (2-2,2-1,2-2)

Cracovia - Sokił Kijów 2-1 po karnych (0-0,1-0,0-1,0-0,1-0)

Cracovia - EC Red Bull Salzburg 2-5 (1-3,0-1,1-1)

Cracovia zajęła 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał EC Red Bull Salzburg.

2010/2011

II runda - turniej w Tilburgu (Holandia)

Cracovia - Viru Sputnik 9:1

Cracovia - Club Hielo Jaca 10:1

Cracovia - Tilburg Trappers 5:4

Cracovia wygrała turniej i uzyskała awans do III rundy.

III runda - turniej w Rouen (Francja)

Cracovia - Dragons de Rouen 2:1 d.

Cracovia - Coventry Blaze 1:6

Cracovia - HK Metalurgs Lipawa 7:5

Cracovia zajęła 3. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Dragons de Rouen.

Lata od 2011

2011/2012

III runda - turniej w Doniecku (Ukraina)

Cracovia - Rubin Tiumeń 1:6

Cracovia - Donbas Donieck 1:3

Cracovia - HK Metalurgs Lipawa 3:2

Cracovia zajęła 3. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Donbas Donieck.

2012/2013

III runda - turniej w Stavanger (Norwegia)

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Stavanger Oilers 4:7

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Mietałłurg Żłobin 3:5

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Bejbarys Atyrau 1:5

Ciarko PBS Bank KH Sanok zajął 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskał Mietałłurg Żłobin.

2013/2014

III runda - turniej w Dunaújváros (Węgry)

Cracovia - Slavija Ljubljana 2:0

Cracovia - HSC Csíkszereda 2:0

Cracovia - DAB Dunaújváros 3:5

Cracovia zajęła 2. miejsce, awans do III rundy uzyskał Dunaújváros.

2014/2015

II runda - turniej w Braszowie (Rumunia)

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Dunaújvárosi Acélbikák 6:1

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Prizma Ryga 2:3

Ciarko PBS Bank KH Sanok - ASC Corona 2010 Braszów 4:3

Ciarko PBS Bank KH Sanok zajął 1. miejsce i awansował do III rundy.

III runda - turniej w Angers (Francja)

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Ducs d'Angers 0:4

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Nioman Grodno 0:2

Ciarko PBS Bank KH Sanok - Belfast Giants 3:5

Ciarko PBS Bank KH Sanok zajął 4. miejsce, awans do turnieju finałowego uzyskały Ducs d'Angers i Nioman Grodno.

2015/2016

II runda - turniej w Tychach (Polska)

GKS Tychy - HK Partizan Belgrad 26:0

GKS Tychy - CSM Dunărea Galați 8:3

GKS Tychy - Coventry Blaze 3:2

GKS Tychy zajął 1. miejsce i awansował do III rundy.

III runda - turniej w Rouen (Francja)

GKS Tychy - Dragons de Rouen 3:5

GKS Tychy - Szachcior Soligorsk 2:1

GKS Tychy - HK Krzemieńczuk 3:1

GKS Tychy zajął 2. miejsce i awansował do IV rundy (Superfinału).

Superfinał - turniej w Rouen (Francja)

GKS Tychy - Herning Blue Fox 2:1

GKS Tychy - Dragons de Rouen 5:6

GKS Tychy - Asiago Hockey 2:4

GKS Tychy zajął 3. miejsce i jako pierwszy polski klub w historii zdobył medal europejskiego pucharu.

Tabela superfinału:

Miejsce Klub Punkty Bramki
1 Dragons de Rouen 9 14-7
2 Herning Blue Fox 3 5-6
3 GKS Tychy 3 9-11
4 Asiago Hockey 3 6-10

Bilans[edytuj]

Bilans startów polskich drużyn w europejskich pucharach - stan na 23 marca 2016.

Klub Starty Mecze Wygrane Remisy Porażki
Podhale Nowy Targ 17 76 37 3 36
Unia Oświęcim 11 51 28 5 18
Polonia Bytom 6 30 13 3 14
Cracovia 6 24 16 0 8
GKS Katowice 5 18 4 4 10
Zagłębie Sosnowiec 3 10 6 1 3
GKS Tychy 2 12 7 1 4
Ciarko PBS Bank KH Sanok 2 9 2 0 7
KTH Krynica 1 3 1 1 1
Stoczniowiec Gdańsk 1 3 1 1 1
Legia Warszawa 1 2 0 0 2

W sezonie 1976/77 w Pucharze Europy Podhale Nowy Targ walkowerem uzyskało awans do III rundy w rywalizacji z norweskim Frisk-Asker z kolei także walkowerem Podhale odpadło w walce o półfinał z czechosłowackim zespołem Poldi Kladno późniejszym triumfatorem tych rozgrywek.


Źródło: wikipedia.pl

Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.
X