Wyświetleń: 13939

Heroiczne zwycięstwo Unii. Seria GieKSy przełamana! (WIDEO)

2019-10-11 20:56:46

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim pokonali na wyjeździe GKS Katowice 1:0 i przełamali imponującą serię katowiczan, wynoszącą siedem zwycięstw z rzędu. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Martin Przygodzki. Z kolei czyste konto zachował Clarke Saunders, który obronił 35 uderzeń rywali.

Wróżbita Jakub

Tamten sezon nauczył mnie, że każda seria kiedyś się musi skończyć. Wiadomo, że jedziemy do Katowic powalczyć i zagrać dobry mecz – powiedział przed meczem Jakub Wanacki, kapitan Unii. Jego słowa okazały się prorocze, bo biało-niebiescy byli na lodzie prawdziwym kolektywem. Grali ofiarnie i z poświęceniem.

Całe spotkanie było niezwykle zacięte i emocjonujące, a jego losy ważyły się do ostatniej minuty. Nie zabrakło też twardej gry na bandach.

W pierwszej odsłonie więcej dogodnych okazji stworzyli sobie katowiczanie, ale oświęcimian kilka razy uratował Clarke Saunders. Kanadyjski golkiper w 8. minucie obronił rzut karny egzekwowany przez Teddy'ego Da Costę.

Ach te przewagi

Obie drużyny nie grzeszyły skutecznością podczas gier w przewadze. Katowiczanie przez pięć minut grali w piątkę przeciwko czwórce oświęcimian, a przez 56 sekund mieli na lodzie o dwóch zawodników więcej. Dobra gra gości w destrukcji połączona ze świetną dyspozycją Saundersa sprawiły, że podopieczni Risto Dufvy mieli twardy orzech do zgryzienia.

Tymczasem w 32. minucie, tuż po zakończeniu wykluczenia Dušana Devečki, biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Aleksiej Trandin wjechał przed bramkę, a w powstałym zamieszaniu najsprytniejszy okazał się Martin Przygodzki. Ten gol przesądził o losach spotkania, choć katowiczanie do samego końca starali się wyrównać. Zaporą nie do przejścia był Saunders, który w 36. i 56. minucie obronił kąśliwe uderzenia Mateusza Michalskiego. Z kolei w 44. minucie świetnie interweniował po strzale „od zakrystii” Teddy'ego Da Costy.

Mieliśmy sporo sytuacji, dużo gier w przewadze, których niestety nie wykorzystaliśmy. Cóż, jeśli nie strzelasz bramek w tym elemencie, to niezwykle trudno jest wygrać jakiekolwiek mecz – powiedział Kamil Paszek, wychowanek Unii, grający obecnie w ekipie GKS-u Katowice.

Zagraliśmy dobre spotkanie. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty: począwszy od Clarke'a w bramce po obrońców i napastników. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo – powiedział Martin Przygodzki, autor zwycięskiego gola.

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
0:1 - Martin Przygodzki - Aleksiej Trandin, Sebastian Kowalówka (31:05).

Sędziowali: Paweł Breske, Krzysztof Kozłowski (główni) – Daniel Lipiński, Sebastian Machel (liniowi).
Minuty karne: 12-37 (w tym kara meczu dla Damiana Piotrowicza).
Strzały: 35-19.
Widzów: 841.

GKS Katowice: Rahm – Čakajík, Devečka (4); Da Costa, Pasiut (2), Kolusz – Franssila, Wajda; Lähde, Makkonen, Turtiainen – Salmi, Jaśkiewicz; Paszek, Uski, Čimžar – Tomasik; Krężołek, Starzyński (6), Michalski.
Trener: Risto Dufva.

Unia: Saunders – Pretnar (2), Wanacki; Koblar, Kalan (2), Themár – Luža, Bezuška; Przygodzki (2), Trandin, S. Kowalówka – P. Noworyta, Zaťko (4); Krzemień, Wanat, Protasenja –  M. Noworyta; Prusak, Piotrowicz (25), Malicki (2).
Trener: Nik Zupančič

Brawo Unia! Bramkarz to jak narazie strzał w 10 !
Biełyje Rozy dla Clarke Saundersa ,kupię ich pęczek i przeproszę osobiście że zwątpiłem w taki majestat.

Ps. ..Gdzie jest Gieksiarz76 ktòry ,chciał ustawić Unię w szereg. W sumie to mu się udało,tylko nie wiedziałem że poświęci na to swoją drużynę.
Brawo Zupancič, jesteś strategiem i mentorem jak Napoleon Bonaparte ktòry ze stoickim spokojem ogląda potyczkę swojej armi wiedząc że wyjdzie z niej zwycięsko.
BIAŁO NIEBIESKI JEST NASZ ŚWIAT OD TYLU LAT !!!
piękne słowa Mario
eme, twoja kasztanka też robi dobro robote
841 osób na meczu Lidera ? Frekwencja powala :D
Widać kibice Unii są słabej wiary. Nie wierzyli w zwycięstwo. To nie Sanok gdzie na mecze II ligi chodzi 1500 osób. Tak czy inaczej zwycięstwo zapewne zasłużone.
Marcinek, ale wiesz, że mecz był w Katowicach, no nie?
Brawo Marcinku za rzeczowy komentarz. Naprawdę widać ze inteligentny z ciebie gość.
Coś w temacie inteligencji :

starysatyr (2019-10-11 21:46:23) zgłoś do moderacji!
Oceń pozytywnie 2 Oceń negatywnie -3

Brawo Zagłębie !!! Co tym razem Rudolfie? Wasi zaj....i kibice nie dopisali tym razem ;-) To przez nich kolejny wpier....l?
Craxa chcesz zabłysnąć to posyp się brokatem, bo znowu trochę nie wyszło.
Jeśli dla ciebie hokej.net (z całym szacunkiem) jest portalem do błyszczenia to współczuje:(
chłopoki,Trenerze dziękujemy.Nie wiem czym porusza sie po Oświęcimiu nasz Zupa ale może warto by sie rozglądnąc za jakąś biało kasztanko
rpliwości...siedzimy na rybach,jest zanęcone,dobra,pogoda,dobre miejsce tylko czekaz aż zaczna brać..
fanie...cierpliwośc to domena mądrych ludzi.pozdro
nasz Trener Zupa obserwuje jak surykatka i dyryguje jak przywódca watahy wilków
Wygrała cała drużyna. Tylko Unia!
Brawo. Gieksa76 mówił że dzisiaj będzie pokazywane miejsce w szeregu, i tak było.
Ps. Panie Kram, mam nadzieję że w tym roku będzie jakaś wizyta klubowa w schronisku albo coś takiego. Zwierzątka by się ucieszyły a i byłaby reklama.
Brawo chłopaki . Clark i Luka klasa. 1 def 1 żniwiarz i będzie pięknie.
Mistrz mistrz Oświęwcim!!
Marcinek73 ty jesteś jeb... nięty *u mecz był w katowicach
Sorki. Zakreciłem się. Chciałem tylko pogratulować. Wiem, że w Oświęcimiu nikt by tego meczu nie przepuścił. Zorientowałem się jak już wysłałem. Gratulacje.
Super pany. Tylko tak trzymać. W niedzielę tylko zwycięstwo.
Spoko Marcinek73 wybaczam haha każdemu się zdarza :)
Na meczach w Oświęcimiu obecnie jest największą średnia widzów i nie tylko to widać na meczach że Oświęcim zyje hokejem ale na przykład na hokej necie wszędzie praktycznie komentarze kibiców Unii
Bardo dobry mecz Unii.. Taka drużynę chcemy oglądać.. Walka i zaangażowanie na 100% na każdej zmianie.. Obrona pełna poswiecenia, świetne osłabienia, Katowice nie miały pomysłu jak nas rozpracowac.. Oczywiście kilka błędów się zdarzyło, ale wtedy na wysokości zadania stawał Pan bramkarz, czyli Clark.. I tak jak przy tej bramce, akcja budowana cierpliwie i skutecznie.. Mam nadziej ze tak zbudowana zostanie nasza Unia.. A my kibice bądźmy z nimi, nie tylko w tych dobrych momentach, ale także tych słabszych, które na pewno jeszcze będą.. Ale taka biało niebieska armię na lodzie chcemy oglądać, taka Druzyne, przez duże "D"..
TYLKO UNIA!!!
Taka gra to jest to dzisiaj gdybyśmy polegli to nie było by pretensji było super.na minus i to wielki sedzia Polak dno za słaby na ekstralige słabiutki
Pan sędzia Polak i pan sędzia Breske to najsłabszy duet sędziowski. Oni nie radzą sobie nawet w meczach kobiet.
W samo sedno. Nic dodać nic ująć.
graty Unici :)
Brawo Unia !
Chyba jeszcze nigdy nie wiedziałem Unii tak walczącej na bandach a ludzie narzekali na Zupancica Do boju Unia w niedzielę tylko zwycięstwo!
Brawo Unia
Nie miałem okazji oglądać meczu ale miałem okazję osobiście pogratulować Matrinowi zwycięstwa. Brawo UNIA
Co tam panie o nicku jastrzebie hehehe jak tam pod Unią w tabeli hehehe miałeś napisać po dzisiejszej przegranej unii hehehe coś nie pyklo
Unii*
Ze skrótu widać że Unia grała ofiarnie, lecz mieliśmy też duuużo szczęścia i Clarka w bramce, bo z przebiegu gry i ilości sytuacji Gieksa przeważała. Na szczęście to my wygraliśmy. Unia!
Jednak poza karnym to my mieliśmy bardziej klarowne okazję.
SEBKO kary nas wymęczyły, bo znowu sędziowie za każde dotknięcie przeciwnika gwizdali
Większość polskich sędziów powinno sędziować łyżwiarstwo figurowe.
Na meczu nie byłem ale tylko na skrótach widać 4-5 nieodgwizdanych fauli dla zawodników Unii. Sytuacja z drugiej tercji coś ok 6 minuty, gdzie zawodnik Unii kij hokejowy pomylił z toporkiem komiczna, takich perełek widać jednak więcej.
Kilka dni tu zwalniali trenera i dwie pierwsze piątki, teraz Napoleon i wataha wilków...
Nikt ale to nikt nie zwalniał trenera i graczy, tylko było marudzenie że nie mogą zaskoczyć. Chyba Ci się kluby pomyliły.
blehhu przeczytej jeszcze raz co naposał Sebko
Szczerze, ani mnie to ziębi ani parzy... Co napisał kolega wyżej, widzę dobrze. Co pisali wasi kibice po meczu w Tychach i kilku innych, też widziałem. Chcecie zwalniać trenera po słabym meczu, zwalniajcie. Chcecie robić z niego Napoleona bo bramkarzowi wyszedł super mecz, róbcie. Szczerze, mam na to wy...
Blehhu pewnie rzadko się z Tobą zgadzam, ale w tym wypadku masz rację.
Obiektywnie. Mecz obu bramkarzy ze wskazaniem na Saundersa. Czy Unia zasłużyła na zwycięstwo jak wspomina Pan Przygodzki ? Tu mam wątpliwości. Różnica w strzałach była znacząca a w 3 tercji Unia sporadycznie wyjeżdżała ze swojej tercji. Gra w przewagach GKS'y to był dramat a o indolencji strzeleckiej już nie wspomnę. "dzień konia" bramkarza spowodował, że Unici wywieźli 3 pkt. Tak więc gratulacje dla zwycięskiej Drużyny i do następnego meczu ! P.S.
GieKSa miała dużo strzałów, ale większość tych akcji (szczególnie w trzeciej tercji) to nie były wypracowane pozycje, tylko prezenty od naszych. Oczywiście prawdą jest, że katowiczanie nie grzeszyli skutecznością plus Clarke zagrał świetne zawody, ale liczba strzałów nie oddaje sytuacji na lodzie. Plus ostatnie dwie-trzy minuty można by pokazywać juniorom z podpisem "jak grać, gdy wygrywasz jedną bramką" - świetnie utrzymaliśmy się przy krążku w tercji Katowic. Oby równie dobrze było z Podhalem, aczkolwiek liczę, że obie drużyny troszke bardziej poluzują worek z bramkami ;)
DwaTrzy - Mam rozumieć, że te 16 strzałów różnicy to były Wasze prezenty ? GKS była lepszym zespołem na lodzie ale to Unia wygrała i tyle w temacie
NeroForte a co to znaczy bycie lepszym na lodzie??? Jakieś małe punkty za to dają? LEPSZYM jest zespół który strzeli więcej bramek niż przeciwnik. Ot, cała filozofia.
Chyba za dużo wypowiedzi Rochaczka się naczytales. Przewaga w strzałach wzięła się z tego ze GKS grał jedną tercje w przewadze i pół meczu gonił wynik. Unia swietnie się broniła i kontrowała, a dwie setki w 3 tercji były grozniejsze od 90 procent akcji Katowic.
A Kary dla Unii to co myślisz ze jak się ma tyle kar z. d.u.p.y i się tak dobrze broni jak unia to robila to w 3 tercji już sił trochę brakowało i na 3 formacje po prostu unia grała w 3 tercji bardzo taktycznie po co mieli szarżować a na bandach Katowice było rozwalane :)
UNia OsW - Rozbawiłeś mnie setnie. Jakbyś nie spał na matematyce to mógłbyś śmiało policzyć że ilość kar była równa. Piotrowicz dostał 20+5 ( jak najbardziej słusznie - zranienie przeciwnika ) i wtedy wychodzi 12-12. Sędziowanie było średnie ale nie wypaczyło wyniku meczu. Z tym rozwalaniem na bandach to się zagalopował ale cóż każdy ma prawo do swojego zdania.
Jak na 300k miasto to kiepsko macie z frekwencją. 0,25 procenta mieszkańców. Raczej dla włodarza miasta to nic nie warty odsetek i nie wróżę w związku tym szybko nowego lodowiska
Widzów było więcej niż 841. Chodzę na hokej ponad 30 lat i wiem kiedy satelita jest prawie pełna a kiedy widzów jest 800. Na wczorajszym meczu było ok 1000 przy max pojemności 1050. Twoje wyliczenia świadczą, że nie miałeś pojęcia po pojemności hali i jej możliwościach co mnie dziwi. Dla włodarzy liczy się to, że od dwóch sezonów mamy medale.
Tak. A wolne miejsca które widać na filmie wcale nie były wolne. I nie prawdą jest ze dach przecieka, zwłaszcza ze prawie w ogóle nie padało. Ty widzisz to co chcesz zobaczyć. Tak samo jak widziałeś miażdżącą przewagę gieksy przez cały mecz.
Jak już wspomniałem wcześniej nie masz bladego pojęcia jak wygląda satelita. Widoczność z dolnych siedzeń i niektórych górnych jest bardzo słaba i ludzie stoją o góry żeby lepiej widzieć. Straż nałożyła ograniczenie na 1050 osób a w lepszych latach tej hali wchodziło ok 1500. Dlatego czasami wygląda to jak jak by hala nie była pełna. Cóż Ty wiesz lepiej. Gdzie napisałem bajkopisarzu, że mieliśmy miażdżącą przewagę ? Napisałem, że ją mieliśmy i przegraliśmy mecz. !
Dobrze ze wiesz lepiej od organizatora ile było ludzi. A nawet 'gdybyś miał rację' to i tak nie było kompletu więc to nic nie zmienia. Gdyby mecz był w Oświęcimiu to biletów by brakło na tydzień przed.
starysatyr - Zapomniał wół jak cielęciem był. Jasne biletów by brakło tak jak w zeszłym sezonie !!!!!!!:

2018/2019 - średnia widzów

1372 – KH Energa Toruń
1079 – MH Automatyka Gdańsk
1078 – Unia Oświęcim
1005 – GKS Tychy
802 – Tauron KH GKS Katowice

A my przez 3 miesiące nie graliśmy u siebie i dopuszczalna pojemność hali to 1050
A to my podobno jesteśmy kibicami sukcesu.
Szach mat czopku !
NeroForte co żal * sciska nie ważne kto miał przewagę nawet mogliście oddać 1000 strzałów liczy się to co w sieci macie mecz przegrany i do następnej rundy to Unia jest od was lepsza tyle w temacie
Jestem z Oświęcimia i byłem na meczu NeroForte ma rację w Satelicie było około 1000 widzów