Wyświetleń: 4112

Zagrali do końca i wygrali

2019-10-02 16:54:39

– Przegrywaliśmy 0:2, ale ciężko pracowaliśmy na to, by odwrócić wynik tego meczu. Cieszymy się z wygranej, bo liga w tym roku jest bardzo wyrównana – tymi słowami spotkanie z Comarch Cracovią (3:2 k.) skomentował Nik Zupančič, trener Re-Plast Unii Oświęcim.

Biało-niebiescy tym samym odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu i z dorobkiem 11 punktów zajmują czwarte miejsce w Polskiej Hokej Lidze.

Dobrze, że wygrywamy, bo liga jest w tym sezonie bardzo wyrównana. Niemal każdy mecz jest zacięty do samego końca, a wyniki niezwykle „ciasne”. Jeśli nie jesteś przygotowany do meczu na sto procent i gotowy na walkę, to masz spory problem – ocenił 50-letni Słoweniec.

Oświęcimianie dobrze rozpoczęli spotkanie z Cracovią, ale w pierwszej odsłonie nie zdołali znaleźć sposobu na Miroslava Kopřivę.

Rozegraliśmy całkiem niezłą pierwszą tercję. Podobało mi się to, jak graliśmy na jej początku, a konkretnie sposób w jaki dochodziliśmy do krążka i jak go później rozgrywaliśmy. Później gra się wyrównała – wyjaśnił trener ekipy z Chemików 4.

W drugiej tercji krakowianie pokazali, jak należy rozgrywać przewagi. Znakomicie wykorzystali fakt, że biało-niebiescy złapali dwa wykluczenia i musieli grać w trójkę w polu.

Do momentu złapania przez nas dwóch kar, wszystko było dobrze. Cracovia strzeliła dwie bramki w przewadze, ale taki jest hokej. Takie rzeczy się zdarzają. Cóż, przez dziesięć minut drugiej tercji byli lepsi i mogli strzelić nawet więcej bramek – przyznał Nik Zupančič

Należy podkreślić, że mocnym punktem oświęcimian był Clarke Saunders, który do samego końca nie dał się już pokonać.

Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zaprezentowaliśmy się w trzeciej tercji. Zagraliśmy w niej pressingiem, zepchnęliśmy rywali do defensywy i oddaliśmy wiele strzałów. Zdobyliśmy dwie bramki i muszę przyznać, że w pełni na nie zasłużyliśmy – powiedział.

Biało-niebiescy na razie nie imponują podczas gier w przewagach. Wykorzystali do tej pory 4 z 21 takich okresów, co daje 19 procentową skuteczność. Nie najlepiej wygląda też skuteczność bronienia osłabień, która wynosi zaledwie 60 procent.

To są elementy nad którymi musimy mocniej się pochylić. Są one niezwykle ważne i stale trzeba je ulepszać – zaznaczył szkoleniowiec Unii.

Wielu kibiców zastanawia, co dzieje się z Klemenem Pretnarem. 33-letni Słoweniec zmaga się z drobnym urazem, dlatego spotkania z Naprzodem Janów i Comarch Cracovią zakończył już po pierwszej odsłonie.

Wierzę, że do kolejnego meczu wszystko będzie już dobrze – zakończył Zupančič.

Dodajmy, że w przyszłym tygodniu do dyspozycji trenera będzie już Damian Piotrowicz, który chciałby zagrać w rewanżowym starciu z Cracovią.