Wyświetleń: 14210

GieKSa pokonana. Podhale bliżej brązu! (WIDEO)

2019-04-02 21:05:47

Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice przegrali na własnym lodowisku z TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 w pierwszym starciu o brązowy medal. Nowotarżanie są bliżej zdobycia 17 medalu za trzecie miejsce.

Po pierwszej tercji Podhale prowadziło po golu z 3 min zdobytym za sprawą indywidualnej akcji Krystiana Dziubińskiego, który trafił między parkany Kevina Lindskouga. Po chwili bliski drugiej bramki dla „Szarotek” był Krzysztof Zapała, ale krążek po jego strzale zatrzymał się na poprzeczce.  W końcówce tej osłony doszło do bójki z udziałem kilku zawodników. Najbardziej aktywnych Oskara Jaśkiewicza i Marcina Urbanowicza arbiter odesłał do szatni.

W drugiej tercji z początku inicjatywa należała do katowiczan, ale Ci sposobu na – tradycyjnie już – świetnie dysponowanego Przemysława Orobnego, nie znaleźli.  Za to Podhalanie zdobyli kolejne dwa gole. Autorem pierwszego z nich w 25 min był Filip Wielkiewicz, który skorzystał z niepewnej interwencji Lindskougha po wcześniejszym strzale spod linii niebieskiej Roberta Mrugały. 16 sekund przed końcem tercji drugiej na 3:0 prowadzenie Podhala podwyższył, po kontrataku i podaniu w tempo od Marcina Kolusza, Krzysztof Zapała.

Wydawało się, że w 3 tercji Podhale już będzie spokojnie pilnowało wyniku. Tym czasem w ostatnich 10 minutach mecz zaczął nowotarżanom wymykać się spod kontroli. Najpierw w 54 min, w trakcie liczebnego osłabienia Podhala, gola dla katowiczan zdobył mocnym strzałem Dusan Davecka, a po niespełna 4 minutach jego wyczyn skopiował Niko Thukanen i przewaga „Szarotek” stopniała do jednej bramki. Co więcej na 1 minutę i 29 sekund przed końcem Podhalu przytrafiła się kara techniczna. Katowiczanie grali więc z przewagą 5 na 4, a przez ostanie 69 sekund - po wycofaniu bramkarza - 6 na 4. Pod bramką Odrobnego kilka razy mocno się zakotłowało, ale koniec końców Podhalnie obronili jedno bramkowe prowadzenie.

- Wygraliśmy i to najważniejsze. Przez dwie tercje graliśmy bardzo dobrze. W swoim stylu. W trzeciej wiać było, że tracimy siły. Ten siedmio meczowy maraton w półfinale jeszcze „siedzi” w nogach chłopaków. Stąd zaczęły się kary i zrobiło się nerwowo. Cel jakim była wygrana osiągnęliśmy i mam nadzieję, że we czwartek już zamkniemy sezon – skomentował trener Podhala, Tomek Valtonen.

Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
0:1 Krystian Dziubiński - Jakub Worwa, Oskar Jaśkiewicz (03:35)
0:2 Filip Wielkiewicz - Łukasz Siuty, Robert Mrugała (24:11)
0:3 Krzysztof Zapała - Marcin Kolusz (39:44)
1:3 Dušan Devečka - Tomasz Malasiński, Grzegorz Pasiut (53:54, 5/4)
2:3 Niko Tuhkanen - Jakub Wanacki, Oleg Jaszyn (57:26)

Sędziowali: Maciej Pachucki, Zbigniew Wolas (główni) - Maciej Byczkowski, Rafał Noworyta (liniowi)
Minuty karne: 35-41 (w tym kary meczu 25 minut dla Urbanowicza i Jaśkiewicza)
Strzały: 36-27