Wyświetleń: 4831

Lepiej brzydko wygrać niż ładnie przegrać

2018-12-19 22:13:47

Choć Unia Oświęcim po dwóch tercjach przegrywała z Comarch Cracovią 2:4, to zdołała odrobić straty i sięgnąć po zwycięstwo w rzutach karnych. Na ustach kibiców biało-niebieskich znalazł się Jakub Šaur, który ze stoickim spokojem wykorzystał dwa rzuty karne.

Pierwszy raz w karierze udało mi się wykorzystać dwa najazdy pod rząd – uśmiechnął się 26-letni defensor. Michaela Łubę, strzegącego bramki Cracovii, pokonywał w ten sam sposób: szybkim zwodem i precyzyjnym uderzeniem z bekhendu. – Jeśli dobrze pamiętam był to mój czwarty i piąty rzut karny w barwach Unii. Do tej pory spudłowałem tylko raz – dodał.

Spotkanie z „Pasami” nie układało się po myśli oświęcimian. Przegrywali już 1:3, potem 2:4 i nic nie wskazywało na to, że uda im się odwrócić losy spotkania.

Nogi nie niosły tak jak powinny, nasze głowy też były gorące. Popełnialiśmy proste błędy, krakowianie mocno nas karcili. Dopiero w trzeciej tercji zaczęliśmy grać lepiej – ocenił Jakub Šaur.

Nie da się jednak ukryć, że z naszych ostatnich siedmiu meczów, ten był tym najsłabszym. Możemy być zadowoleni jedynie z tego, że w trzeciej tercji wydostaliśmy się z solidnych tarapatów i odrobiliśmy dwubramkową stratę. Ale czasami lepiej jest brzydko wygrać, niż ładnie przegrać, bo za to punktów nie przyznają – postawił sprawę jasno 26-letni defensor.

Jutro podopiecznych Jiříego Šejby czeka kolejne trudne spotkanie. Na Jastorze zmierzą się z JKH GKS-em Jastrzębie, który z dorobkiem 53 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Podopieczni Roberta Kalábera mają nad oświęcimianami siedmiopunktową przewagę, a poza tym wygrali z nimi dwa bezpośrednie spotkania (7:4 i 1:0).

Jastrzębianie nie strzelają zbyt wielu goli, ale za to bardzo dobrze bronią, o czym świadczy fakt, iż tracą niecałe dwa gole na mecz. Zrobimy wszystko, by w końcu ich pokonać – zaznaczył Jakub Šaur.