Wyświetleń: 5506

Nokaut w cztery minuty (WIDEO)

2018-10-21 19:09:44

HK Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym lodowisku z KH Energą Toruń 2:6. O losach meczu zadecydowała końcówka pierwszej tercji, w której goście w niespełna cztery minuty zdobyli trzy bramki.

Pierwsza tercja dzisiejszego pojedynku miała senny przebieg, a obie drużyny przez jej większość nie zagroziły bramce rywala. Sosnowiczanie dopiero w 15 minucie meczu przeprowadzili składną akcję, a szybki najazd Vladimira Luki pewnie powstrzymał Patrik Spěšný, który wyłapał krążek.

Kolejne cztery minuty należały do gości, którzy trzykrotnie znaleźli sposób na pokonanie Rafała Radziszewskiego. Najpierw z bliska akcję gości wykończył Robert Karczocha, a chwilę później strzałem z niebieskiej linii zasłoniętego "Radzika" pokonał Adrian Jaworski. Wynik tercji podczas gry w liczebnej przewadze ustalił Dienis Trachanow, który wykończył składną akcję przyjezdnych.

W drugiej tercji zgromadzeni na Stadionie Zimowym kibice zobaczyli tylko jedną bramkę, a jej autorem był Siemion Garszyn, który wykorzystał nastrzelenie Maksima Kamienkowa i strzałem z powietrza pokonał sosnowieckiego bramkarza.

Na początku ostatniej odsłony hokeiści Zagłębia Sosnowiec grając w liczebnej przewadze przeprowadzi;o akcję po, której krążek do siatki skierował Vladimir Luka. Jedna bramka tylko przez chwilę poprawiła grę podopiecznych Marcina Kozłowskiego, lecz nie wpłynęła na zmianę rezultatu. W 50 minucie bliski szczęścia była ponownie Luka, jednak w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z toruńskim bramkarzem. Na minutę przed końcem meczu gola z bliskiej odległości zdobył Adam Jaskólski, lecz ostateczny wynik na 36 sekund przed końcową syreną ustalił Arciom Mianciuk.

Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 2:6
(0:3, 0:1, 2:2)
0:1 - Robert Karczocha - Daniił Oriechin (15:58)
0:2 - Adrian Jaworski - Marcin Biały, Piotr Naparło (17:39)
0:3 - Dienis Trachanow - Robert Karczocha, Maksim Kamienkow (19:15, 5/4)
0:4 - Siemion Garszyn - Maksim Kamienkow, Dienis Trachanow (37:00, 5/4)
1:4 - Vladimir Luka - Damian Słaboń, Tomasz Kozłowski (40:44, 5/4)
1:5 - Daniel Minge - Jarosław Dołęga, Jan Walter (54:17)
2:5 - Adam Jaskólski - Łukasz Rutkowski (58:55)
2:6 - Arciom Mianciuk - Jarosław Dołęga, Daniel Minge (59:24)