Wyświetleń: 5734

Dał radę

2018-09-03 12:22:56

Kamil Lewartowski zadebiutował wczoraj w Hokejowej Lidze Mistrzów. 20-letni golkiper, który w PHL rozegrał do tej pory 25 meczów, zostawił po sobie dobre wrażenie.

Po czterdziestu minutach GKS Tychy przegrywał z Skellefteå AIK 1:7. Wicemistrzowie Szwecji grali szybko, z polotem i nie mieli większych problemów z dostaniem się do tyskiej tercji. Ponadto strzelali z każdej pozycji.

Przed trzecią odsłoną sztab szkoleniowy trójkolorowych zdecydował się na zmianę bramkarza. Johna Murraya, który nie miał najlepszego dnia, zastąpił Kamil Lewartowski. Trzeba przyznać, że młody bramkarz GKS-u stanął na wysokości zadania. Obronił 13 z 14 uderzeń rywali i zachował blisko 93-procentową skuteczność. Skapitulował w 50. minucie po uderzeniu Emila Djuse.

Wszedłem w najgorszym momencie dla bramkarza, bo w zasadzie było już po meczu – skomentował Lewartowski. –  Miałem tylko dokończyć „robotę”, jak najlepiej wypaść i myślę, że trenerzy mogą być ze mnie zadowoleni. Wydaje mi się, że przez te dwadzieścia minut zrobiłem swoje.

Nie da się jednak ukryć, że nie był to nasz dzień. Popełniliśmy zbyt dużo błędów, które rywale skrzętnie wykorzystywali – przyznał „Lewar”.

Rewanżowe starcie z wicemistrzem Szwecji odbędzie się w czwartek, z kolei w sobotę trójkolorowi zmierzą się z IFK Helsinki.