Wyświetleń: 4719

Polonia pokonuje Orlik

2018-08-28 23:25:52

Swoje trzecie zwycięstwo w siódmym spotkaniu przygotowawczym do nowego sezonu odnieśli hokeiści Polonii Bytom. Drużyna trenera Andrieja Parfionowa pokonała na swoim lodowisku PGE Orlik Opole 4:3, a decydujące trafienie w 47. minucie zdobył testowany Grigorij Stawisskij. Kluczem do zwycięstwa w tym pojedynku okazała się gra w przewadze.

10 sierpnia obie drużyny zmierzyły się już w Opolu, wtedy jednak mecz w 28 minucie, przy stanie 1:0 dla Orlika, z powodu dziury w lodzie został przerwany. Dziś, w spotkaniu rewanżowym w Bytomiu, nie było żadnych problemów i zespoły rozegrały pełne 60 minut.

Pierwsza tercja była bardzo dobra w wykonaniu Polonii. Gospodarze aż trzykrotnie znaleźli drogę do bramki Jarosława Nobisa. Zarówno trafienie Mateja Cunika w 5. jak i Bartłomieja Stępnia w 10. minucie, padły w momencie, gdy w boksie kar przebywał hokeista Orlika. Rezultat premierowej odsłony ustalił dwie sekundy przed jej zakończeniem Michaił Samusienka. Warto dodać, że gol ten zdobyty został w liczebnym osłabieniu. Po pierwszej tercji Polonia prowadziła więc już 3:0.

W drugich dwudziestu minutach do odrabiania strat wzięli się hokeiści z Opola. Trener Jacek Szopiński dokonał zmiany w bramce, w której w miejsce Nobisa pojawił się Nick Vilardo.  Już w 48 sekundzie sposób na Mateusza Studzińskiego znalazł Tadeáš Jaroš. Osiem minut później, były Polonista Martin Przygodzki, w przewadze strzelił kontaktową bramkę.

Goście poszli za ciosem, i w 43. minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Aleksandr Alimow. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało jednak do niebiesko-czerwonych. W  47. minucie bytomianie po raz trzeci w tym dniu wykorzystali grę w 5 na 4, a Vilardo do kapitulacji zmusił testowany obrońca Grigorij Stawisskij.

W zespole z Opola zabrakło w dzisiejszym meczu Macieja Gawlika, Szymona Skrodziuka oraz Aleksieja Trandina. Wśród gospodarzy pauzowali Maciej Anklewicz i Krzysztof Bryk.

Polonia Bytom - PGE Orlik Opole 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)

1:0 - Matej Cunik - Błażej Salamon, Siarhiej Kukuszkin (04:09, 5/4)
2:0 - Bartłomiej Stępień - Błażej Salamon (09:38, 5/4)
3:0 - Michaił Samusienka - Siarhiej Kukuszkin (19:58, 4/5)
3:1 - Tadeáš Jaroš - Maksim Wolkou, Martin Przygodzki (20:48)
3:2 - Martin Przygodzki - Maksim Wolkou, Tadeáš Jaroš (28:51, 5/4)
3:3 - Aleksandr Alimow - Oskar Rzekanowski, Bartłomiej Bychawski (42:47)
4:3 - Grigorij Stawisskij - Błażej Salamon, Filip Stoklasa (46:31, 5/4)

Polonia Bytom: Studziński (Kraus - n/g) - Cunik, Stawisskij; Mularczyk, Krzemień (2), Jaworski - Turoň (2), Bodora; Salamon, Kukuszkin, Stoklasa - Balcerek, Stępień; Samusienka, Frączek (2), Wąsiński - Sroka, Filip, Dybaś oraz Bajon.
Trener: Andriej Parfionow

Orlik Opole: Nobis (od 20:01 Vilardo) - Bychawski, Gogoc; Gorzycki, Szydło, Svitac - Sznotala, Kostek; Przygodzki, Wolkou,  Jaroš - Obrał, Krok; Rzekanowski, Haurus, Alimow.
Trener: Jacek Szopiński

Karne minuty: 8 (w tym 2 min. kary technicznej) - 18 (w tym 2 min. kary technicznej)