Wyświetleń: 9325

Zdecydowały rzuty karne

2018-08-23 20:33:41

W swoim kolejnym meczu sparingowym Comarch Cracovia przegrała na własnym lodzie z Unią Oświęcim 2:3. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędne okazały się rzuty karne.

W pierwszej odsłonie więcej z gry mieli krakowianie, ale w oświęcimskiej bramce świetnie spisywał się Michal Fikrt. Czeski golkiper w znakomitym stylu obronił strzały Damiana Kapicy i Michala Vachovca.

Jednak pod koniec pierwszej tercji „Pasy” złapały dwie kary, które przeszły na drugą tercję. Biało-niebiescy wykorzystali tę szansę i otworzyli wynik spotkania. Cała akcja wyglądała mniej więcej tak: uderzenie Jakuba Šaura z linii niebieskiej próbował przekierować Jan Daneček. Krążek odbił się od bandy za bramką i wrócił przed świątynię Roberta Kowalówki, a Wojciech Wojtarowicz doskonale wiedział co z tym fantem zrobić.

Podopieczni Jiříego Šejby poszli za ciosem i w 34. minucie na 2:0 podwyższył Andrej Themár. Słowacki skrzydłowy z wysokości lewego bulika ładnie przymierzył w długi róg. Na początku trzeciej tercji odrobiny szczęścia zabrakło Radimowi Haasowi, bo uderzony przez niego krążek zatrzymał się na poprzeczce.

Oświęcimianie bardzo dobrze się bronili i mieli ogromne wsparcie w osobie swojego bramkarza. Mogło się więc wydawać, że „Pasy” zakończą mecz z zerowym dorobkiem. Tymczasem w końcówce, w ciągu zaledwie 16 sekund, krakowianie odrobili straty. Najpierw z najbliższej odległości do bramki Unii trafił Mateusz Bepierszcz, a później sytuację sam na sam z oświęcimskim bramkarzem wykorzystał Bartosz Dąbkowski.

Niestety dwa proste błędy sprawiły, że ten mecz wymknął nam się spod kontroli. Zapłaciliśmy za brak konsekwencji – krótko ocenił Jiří Šejba, trener Unii.

Do końca regulaminowego czasu gry, wynik już się nie zmienił. Sędziowie w porozumieniu z trenerami zarządzili serię rzutów karnych. Te lepiej wykonywali goście. Sposób na Roberta Kowalówkę znaleźli Radim Haas i walczący o kontrakt Roman Tománek. Z kolei Michala Fikrta pokonał tylko Adam Domogała.

Comarch Cracovia – Unia Oświęcim 2:3 k. (0:0, 0:2, 2:0, k. 1:2)
0:1 – Wojciech Wojtarowicz – Jan Daneček Jakub Šaur (21:13, 5/3),
0:2 – Andrej Themár – Radim Haas (34:40),
1:2 – Mateusz Bepierszcz – Michal Vachovec, Patryk Noworyta (55:09, 4/4),
2:2 – Bartosz Dąbkowski (55:25, 4/4),
2:3 – Roman Tománek – decydujący rzut karny.