Wyświetleń: 7432

Katowiczanie lepsi od czeskiego pierwszoligowca

2018-08-14 21:32:31

Tauron KH GKS Katowice od zwycięstwa rozpoczął etap meczów sparingowych. Wicemistrzowie Polski pokonali na wyjeździe LHK Jestřábi Prościejów 5:4, a z dobrej strony zaprezentował się Maciej Urbanowicz, który zdobył dwie bramki.

W spotkaniu nie było kunktatorstwa, bo oba zespoły postawiły na ofensywny i agresywny hokej. Tempo spotkania, jak i sama gra mogły się podobać nawet najbardziej wybrednym kibicom.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, ale katowiczanie wyrównali już w szóstej minucie, popisując się świetną kontrą. W jej ostatnim akordzie Tomasz Malasiński posłał gumę w samo okienko.

Po dwudziestu minutach GieKSa prowadziła już 3:2, a na listę strzelców wpisali się Patryk Wronka i Maciej Urbanowicz. „Urban” w 35. minucie zdobył też gola na 4:3.

Pierwszego gola zdobyłem po klasycznej „teczce”, czyli zmianie kierunku krążka. Jeśli chodzi o drugiego gola, to padł on po kombinacyjnej wymianie krążka przez Grzegorza Pasiuta i Damiana Tomasika. W zasadzie pozostało mi tylko umieścić gumę w siatce – powiedział Maciej Urbanowicz, który asystował też przy trafieniu „Malasia” .

Ekipa z Prościejowa nie zamierzała składać broni i jeszcze przed zakończeniem drugiej tercji doprowadziła do wyrównania. Ale na trafienie Michała Rybaka, które zostało zdobyte na początku trzeciej odsłony, nie zdołała już odpowiedzieć.

To był dobry, szybki mecz. Obie drużyny zaprezentowały ofensywny hokej, ale to my zeszliśmy z lodu z tarczą. Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa – przyznał 32-letni skrzydłowy.

LHK Jestřábi Prościejów – Tauron KH GKS Katowice 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
1:0 – Račuk – Venkrbec (1:43),
1:1 – Malasiński – Urbanowcz, Rohtla (5:16),
1:2 – Wronka – Fraszko, Pasiut (10:17),
1:3 – Urbanowicz – Wysocki, Rohtla (13:52),
2:3 – Krejčiřík – Račuk (17:32),
3:3 – Nouza – Divíšek, Zdráhal (33:48),
3:4 – Urbanowicz – Tomasik, Pasiut (34:51),