Wyświetleń: 5747

Naprzód skuteczniejszy

2018-08-08 10:00:41

W swoim pierwszym sparingowym meczu Naprzód Janów pokonał na Jantorze Polonię Bytom 1:0. Jedynego gola w 49. minucie zdobył Marcin Słodczyk.

Pierwsza tercja była wyrównana. Obie drużyny miały swoje okazje, ale dobrze interweniowali obaj bramkarze: Mateusz Studziński z Polonii i Jan Pechek z Naprzodu, który w poprzednim sezonie był związany z czeskim Orli Znojmo. W 17. minucie golkiper gospodarzy obronił rzut karny, wykonywany przez Macieja Anklewicza.

Później zaczęła się zarysowywać przewaga bytomian, którzy stworzyli sobie więcej dogodnych okazji.

Ale bardzo dobrze bronił bramkarz Naprzodu. Mieliśmy więcej okazji, ale nie potrafiliśmy wykorzystać swoich sytuacji – mówił Błażej Salamon, kapitan Polonii. – Tymczasem janowianie zdobyli gola po naszym błędzie – dodał.

Wykorzystaliśmy fakt, iż rywal źle wyprowadził krążek – ocenił Marcin Słodczyk. – Może i Polonia miała więcej okazji, ale nasz bramkarz bronił z ogromnym wyczuciem i miał też sporo szczęścia. Było bowiem kilka słupków i poprzeczek.

Warto też dodać, że w ekipie Polonii Bytom testowanych było kilku zawodników: rosyjski defensor Dienis Trachanow, litewski skrzydłowy Daniel Bodziul, białoruski napastnik Michaił Samusienka oraz czeski obrońca Martin Kalus.

O dwóch pierwszych informowaliśmy we wcześniejszych publikacjach. Z kolei jeśli chodzi o Samusienkę, to w poprzednim sezonie występował on w MH Automatyce Gdańsk. W 40 meczach zdobył 19 punktów za 6 bramek i 13 asyst. Na ławce kar spędził 14 minut.

Martin Kalus (190 cm, 90 kg) w poprzednim sezonie występował w juniorskiej drużynie JKH GKS-u Jastrzębie.

Składy:

Naprzód Janów: Pechek (Nowak) - Kosakowski, Huchel; Jaros, Słodczyk, Gryc - Zielosko, Sarna; Kosmęda, Rajski, Piper - Krokosz, Schmidt; Kisel, M. Pohl, P. Pohl oraz Miłek, Ksiondz, Goździewicz, Wróbel.
Trener: Wojciech Stachura.

TMH Polonia: Studziński (od 40:01 Zdanowicz) - Trachanow, Cunik; Bogdziul, Krzemień, Jaworski - Turoň, Bodora; Stoklasa, Frączek, Salamon - Balcerek, Kalus; Dybaś, Sroka, Bryk oraz Bajon; Samusienka, Anklewicz, Gajdzik.
Trener: Andrej Parfionow.