Wyświetleń: 7377

Trzecia tercja zdecydowała. Orlik zagra w play-off

2018-02-22 20:45:45

Hokeiści PGE Orlika Opole wygrali w trzecim meczu pre play-off z Anteo Naprzodem Janów 4:1. Decydująca była trzecia tercja, którą gospodarze wygrali 3:0. Opolanie zagrają w ćwierćfinale PHL z Tauron KH GKS Katowice a janowianie z MH Automatyką Gdańsk powalczą o utrzymanie się w lidze.

Gra w pierwszej tercji była wyrównana. Obie drużyny miały swoje sytuacje, choć lepsze zdołali sobie stworzyć gospodarze. Efektem twardej, nie zawsze zgodnej z przepisami gry, były dwie przewagi dla Orlika. Drugą z nich po podaniu od Šátka wykorzystał Ivan Ďurač zastępujący w pierwszej formacji kontuzjowanego Baranyka. Młody Czech znalazł lukę w obronie Janowa, zbliżył się do pola bramkowego i z backhandu pokonał Spěšnego.  Drugą tercję wygrali goście z Janowa. W 23 minucie Dawid Musioł precyzyjnym strzałem z niebieskiej pokonał Auziņša. Dwie minuty później Martin Przygodzki wyszedł sam na sam ze Spěšným, ale trafił tylko w słupek. W dalszym ciągu gra była bardzo fizyczna, nie brakowało też brzydkich zagrań po obu stronach i związanych z nimi kar.

Przy wyniku remisowym trzecia tercja zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Na samym jej początku goście byli blisko pokonania łotewskiego bramkarza Orlika. Chyba w tym momencie faworyci konfrontacji zdali sobie sprawę z tego, że jeśli nie wezmą się w garść, ich sezon zamiast play-offami, skończy się trudną walką o utrzymanie. W 42 minucie Łukasz Sznotala świetnie znalazł sobie trochę miejsca i huknął nie do obrony. Chwilę później Orlik podwyższył prowadzenie w przewadze. Po zamieszaniu w okolicach pola bramkowego Martin Przygodzki pokonał Spěšnego. Wtedy goście rzucili się do ataku i na kilka minut zdominowali opolan. Zdawało się że gol dla Naprzodu wisi na włosku. Bramkarzowi i obrońcom Orlika udało się jednak przetrzymać napór, a w 55 minucie opolanie przeprowadzili kontrę po której Karol Kisielewski strzelając na 4:1 odebrał przyjezdnym wszelkie marzenia o play-offach.

- Myślę, ze połowę meczu dominowaliśmy, tylko nie wykorzystaliśmy swoich okazji. Pod koniec drugiej tercji przystosowaliśmy się do ich gry i to nie było zbyt dobre bo prowokacje, rozmawianie z sędziami to nie nasz styl gry. Na szczęście uspokoiliśmy się w przerwie i w trzeciej tercji pokazaliśmy, że z chłodnymi głowami potrafimy grać swoją grę. Rywal pokazał charakter i doświadczenie czego nam trochę brakuje, dlatego szacunek za walkę i dobre starcie - powiedział po meczu Martin Przygodzki, napastnik PGE Orlika Opole.

PGE Orlik Opole - Anteo Naprzód Janów 4:1
(1:0, 0:1, 3:0)
1:0 Ivan Ďurač - Michal Šátek, Miroslav Zaťko (14:52, 5/4)
1:1 Dawid Musioł - Jiří Charousek (22:59)
2:1 Łukasz Sznotala - Karol Wąsiński, Sebastian Szydło (42:00)
3:1 Martin Przygodzki - Radek Meidl, Andrej Trandin (43:17, 5/4)
4:1 Karol Kisielewski - Sebastian Szydło (54:05)

Sędziowali: Paweł Breske, Przemysław Kępa (główni) - Przemysław Gabryszak, Patryk Kasprzyk (liniowi)
Minuty karne: 8-14
Strzały: 31-30
Widzów: 400

PGE Orlik: Auziņš (Kieler - n/g) - Nowak (2), Zaťko; Šátek, Höög, Ďurač - Sznotala, Kostek; Przygodzki (2), Trandin, Meidl (2) - Bychawski (2), Wąsiński; Kisielewski, Szydło, Lorek oraz Gawlik, Gorzycki.
Trener: Jacek Szopiński

Anteo Naprzód: Spěšný (Niemczyk - n/g) - Musioł, K. Charousek; Šeda (4), J. Charousek (2), Adamus - Zielosko (2), Pařízek; Jaros, Parzyszek, Indra (2) - Kosakowski (2), Sarna; Gryc, Słodczyk, Rajski (2) - Stachura, Kurz; Piper, Pohl, Stokłosa.
Trener: Josef Doboš

Pierwsza liga pierwsza liga Janowie! :D
Nawet czterej "*e" Wam nie pomogli.
Widać , że kolega był na meczu ale innym .
Byl dokładnie na tym meczu gdzie pokazaliśmy Wam gdzie wasze miejsce :-)
Panie worms - jestem kulturalny dlatego taki wstęp per Pan. Otóż nic nie musieliście pokazywać drużynie z Janowa ponieważ oni dokładnie znają swój potencjał i swoje możliwości tak czysto hokejowe jak i organizacyjne. Oni przed sezonem zakładali, że będą walczyć o utrzymanie więc zgodnie z tymi założeniami tak się stanie. Wy z kolei z tego co mi wiadomo zakładaliście wejście do 6 bez konieczności rozgrywania pre play-off i to Wam się nie udało. Ba! niedużo brakło abyście to właśnie Wy musieli walczyć z Gdańskiem o pozostanie w lidze. Więcej pokory Panie worms bo Janów ze swoimi wynikami zawsze na kibiców mógł i może liczyć co pokazali z tego co mi wiadomo licznymi jak na tą niewielką społeczność wyjazdami do Opola i nie tylko. Wy o takich kibicach hokejowych możecie co najwyżej pomarzyć więc powtarzam więcej pokory Panie worms. Oczywiście są także normalni fani hoka w Opolu, którzy piszą do rzeczy i są obiektywni bo tak powinno być. Tych kibiców pozdrawiam - idotyczy to kibiców wszystkich klubów hoka w Polsce. Jesteśmy taką niszą, że powinniśmy sami siebie szanować i nie drwić z tych, którym akurat dzisiaj jest ciężej bo jutro my możemy znaleźć się w ich sytuacji. Pozdro
Worms coś słaby doping macie, bo jak my rylki to was słychać nie było. Pewnie to ty jesteś. Ten co gwizdek łyknoł. Jesteście takie kozaki w internecie to trza było podejść na sektor. Zainteresowanie hokejem zajebiste,że nawet słyszałem po meczu że wasi kibice nawet nie wiedzieli z kim bedziecie grać. Kolejny już raz 400 na trybunach z tego 60 ludzi z Janowa. Ile to macie medeli mistrzostw Polski ile macie Pucharów Polski?
Powiem tak, nie cierpię gieksy , ale dzięki takim imbecylom jak worms mam nadzieję , że oni teraz pokażą ogórkom ( jak to jeden z ich "kibiców" nazwał naszych zawodników) z opola gdzie ich miejsce. Bez odbioru
Dlaczego mamy być "mili" dla Was,skoro gadacie tak samo ? Na meczu w Janowie nasi zawodnicy byli wyzywani,wygwizdywani to czemu się dziwić że w opolu jest tak samo ? Nie mam nic do Janowa ale odplacamy się tAK samo jak Wy nas traktujecie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce o utrzymanie!
Bolo dzięki ;)
-------------------------------------------------
worms
A kto zaczął w niedzielę z nami w Opolu? bo my nie zaczepiali, staraliśmy was po prostu olać, ale wy dalej swoje dogadywania i kilku kibiców już powiedziało dość, i nie pozwoliło obrażać naszego klubu. Dlatego wczoraj postanowiliśmy zmienić miejsce,na drugą stronę lodowiska,żeby nie słuchać waszych głupot.
Naprzod - Zaczął jeden pijany buc,któremu daliście się sprowokować. A we wtorek w Janowie to u Was nie była jedną osoba tylko wiele, a w opolu nikt Was od psów nie wyzywal :-)
Pisałeś wcześniej o tym żebyśmy przyszli do Was na sektor ? I co by to miało zmienić ? Większość z nas to kulturalni kibice a wiadomo jak wszędzie zdążają się "kibole". Zawsze lubialem rywalizację Orlika z Naprzodem i się to nie zmieniło, dużo twardej i ciekawej walki na lodzie.
Pozdrawiam z Opola i liczę na to ze ogracie Gdańsk i spotkamy się na nowo w przyszłym sezonie w rozgrywkach a relacje kibiców się polepsza !
Brawo Opole chłopcy z familjoków byli za słabi dla was, sprawiedliwości stało się .
Brawo Orlik za to zwyciestwo widac, ze Janow nam naprawde nie lezal . Dzis druzyna Janowa grala zupelnie inny hokej niz w niedziele i postawila naprawde trudne warunki na lodzie. Orlik jednak w III tercji podkrecil tempo i wygral zasluzenie. Brawa naleza sie tez Bychawskiemu, ktory gral doskonale cialem i potrafil ostro zagrac na bandach tak trzeba grac. Mam nadziej, ze z Katowicami powalczymy i wygramy choc jeden mecz a moze pokusimy sie jeszcze o jakies niespodzianki...
Gdzie są hejterzy z Janowa.Cisza grobowa.
Hejterzy z Janowa wracają dopiero z Opola ale co ty możesz w tym temacie powiedzieć , twoim szczytem marzeń jest obejrzenie swojej drużyny na własnym lodzie . Bez odbioru .
Nitro kaj był wasz doping? Bo i w czasie meczu jak i na koniec was nie było słychać. Kiedy był awans do ekstraligi? Kupiliście se go za kasę, bo w finale nie daliście rady Nam.
A wy tylko kiedy był awans , ile medali ile pucharów itp. Była mozliwosć awansu trzy lata temu za pieniadze to ktoś je wyłozył i awans jest. A że Pizdohael tak potrzebował gotówki to czyja wina. I będziemy ten temat cały czas wałkować?
Gratulacje dla Orlika. Szacunek za walkę dla Naprzodu.
Niestety kolejny mecz (bardzo ważny dla opolskiego zespołu), a trybuny pękają w szwach. Chyba nie wyciśniecie więcej jak 700 os na mecz. Nawet play off. Moze pomyślcie o jakiejś promocji tej dyscypliny w waszym miescie.
To pytanie do pseudo prezesów Orlika. Promocja hokeja w Opolu, marzenie ścietej głowy. Dla panów S liczy sie tylko ich ego. Pozdrawiam.
Szkoda taurus bo lodowisko duże i aż sie prosi o tych kilka kola na meczu
Brawo dla Orlika. Janów walczył dzielnie i ma dobrych kibiców. Panowie kibice szanujmy swoich przeciwników.
Gratulacje dla Orlika ,a drużynie z Janowa życzę utrzymania w lidze. Jestem jak najbardziej za tym , żebyśmy my kibice wzajemnie się szanowali. Chyba lepiej się jeździ na mecze gdzie w miłej atmosferze można pokibicować i wspólnie porozmawiać ,bez wyzwisk i patrzenia na siebie jak na wroga.
Dokładnie. Szanujmy się a tym samym powinno to przyczynić się do większej frekwencji. Powinniśmy dążyć do normalności czyli tego aby można było bez obaw pojechać z dzieckiem czy dziewczyną, żoną na wyjazd i obejrzeć mecz w barwach bez obawy zostania zwyzywanym czy obitym z tego powodu, że jestem z Oświęcimia, Janowa, Gdańska, Krakowa , Sosnowca, Tychów etc. Tylko promocja hokeja poprzez wysoką oglądalność a tym samym zainteresowanie sponsorów i mediów może pomóc tej dyscyplinie wydostać się z dna i pokazać szerszej społeczności, że hokej jest lepszy i bardziej widowiskowy niż siatkówka, ręczna. No bo przecież jest, prawda?
Brawo dla tych co gwizdali podczas naszego dopingu. Byliśmy w róznych miejscach czy to w Polsce, czy w Niemieckim Weisswaser, czy w Czeskiej Opavie, i nigdzie sie nie spotaliśmy z takim zachowaniem SŁABE TO BYŁO!
Gwizdali bo nasz doping był głośniejszy .
Byłem za Naprzodem ale niestety nie udało się. Mam nadzieję, że w meczach o utrzymanie pozostaniecie bo kilku zawodników z Unii jest u Was w drużynie. NAPRZÓD JANÓW DO BOJU!