Wyświetleń: 2955

Roháček: Mieliśmy mnóstwo sytuacji, zawiodła skuteczność

2018-02-05 21:18:24

Comarch Cracovia dopiero po serii rzutów karnych pokonała Unię Oświęcim 4:3. – Ten mecz powinniśmy rozstrzygnąć w regulaminowym czasie gry – przyznał Rudolf Roháček, trener „Pasów”.

Krakowianie na prowadzenie wyszli w 9. minucie, kiedy to wykorzystali okres gry w przewadze po karze Jana Danečka. Jako pierwszy sposób na Michala Fikrta znalazł Krystian Dziubiński. Oświęcimianie szybko wyrównali, a precyzyjnym uderzeniem z nadgarstka popisał się Martin Kasperlik. Po pierwszej tercji był remis 1:1.

Tuż po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Adam Domogała, który wykorzystał dogranie Tomáša Sýkory, a w trzeciej odsłonie na 3:1 podwyższył Kacper Bryniczka. Wydawało się, że jest już po meczu, ale biało-niebiescy nie poddali się i zdołali doprowadzić do wyrównania. Rafała Radziszewskiego pokonali Peter Tabaček i rewelacyjny ostatnio Martin Kasperlik.

Przez pięćdziesiąt minut było to spotkanie do jednej bramki. Mieliśmy mnóstwo sytuacji, ale nasi napastnicy nie potrafili strzelić gola. Potem przytrafiły się nam indywidualne błędy, a przeciwnik skrzętnie je wykorzystał – analizował opiekun Cracovii.

Przy Siedleckiego byliśmy więc świadkami dogrywki. Ale doliczony czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc sędziowie zarządzili serię rzutów karnych.

Na szczęście dobrze swoje próby wykorzystali Teddy Da Costa i Tomáš Sýkora, a kilka dobrych obron zanotował Rafał Radziszewski. Cieszymy się z dwóch punktów, ale powinniśmy wygrać z Unią już po regulaminowym czasie gry – zaznaczył Rudolf Roháček.

W ekipie Cracovii swój drugi mecz rozegrał czeski defensor Peter Chaloupka. Debiutował z kolei olbrzym z Łotwy Ņikita Koļesņikovs. Jak ich występy ocenił trener „Pasów”?

Cieszę się, że dołączyli do nas. Już pierwsze treningi i mecze pokazały, że będą oni dużym wzmocnieniem naszej defensywy. Oczywiście potrzebują jeszcze czasu, żeby dobrze przyzwyczaili  się do naszego systemu gry i występów w Polskiej Hokej Lidze – ocenił 54-letni szkoleniowiec.

Jeśli nasz obecny skład poszerzą nowy środkowy (Pawieł Worobjow – przyp. red.) oraz chorzy i kontuzjowani, to już w pierwszej rundzie play-off będziemy przygotowani na to, by grać inny hokej – zaznaczył Roháček.

Mistrzowie Polski w ćwierćfinale play-off zmierzą się albo z Unią Oświęcim albo PGE Orlikiem Opole.