Wyświetleń: 10015

"Pasy" lepsze po karnych (WIDEO)

2018-02-04 21:46:05

Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę meczu Comarch Cracovia – Unia Oświęcim. Najazdy skuteczniej wykonywali podopieczni Rudolfa Roháčka i to na ich konto trafiły dwa punkty.

Już na początku spotkania dwa groźne strzały oddał - debiutujący przed krakowską publicznością - Petr Chaloupka. W 7. minucie przed doskonałą okazją stanął Damian Szurowki, jednak Michal Fikrt sparował uderzenie. Dwie minuty później krakowianie dopięli jednak swego, a strzelcem gola po dobitce został Krystian Dziubiński. Unici zaciekle walczyli o wyrównanie. Czujność Rafała Radziszewskiego najpierw sprawdził Wojciech Wojtarowicz, a chwilę później do siatki trafił rewelacyjny ostatnio Martin Kasperlik. Dynamiczny skrzydłowy znakomicie przymierzył z nadgarstka w samo okienko.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej odsłonie na listę strzelców wpisał się Adam Domogała. Zawodnik Cracovii otrzymał dobre podanie od Tomáša Sýkory i pozostało mu jedynie przyłożyć kij i wepchnąć gumę do siatki. Warto tu podkreślić, że 25-letni napastnik od kilku spotkań jest w znakomitej formie strzeleckiej i wcale nie jest wykluczone, że już na stałe zagości w pierwszej formacji mistrzów Polski.

Prawdziwą zmorą przyjezdnych tego dnia były kary, jednak miejscowi nie potrafili zrobić z tego użytku. Udało się to tuż na początku trzeciej odsłony Kasprowi Bryniczce, który trącił krążek po uderzeniu Mateusza Rompkowskiego z niebieskiej. W 47. minucie spotkania oświęcimianie za sprawą Petera Tabačka złapali kontakt i zwietrzyli szansę na korzystny wynik. Efektem tego był kolejny gol na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu autorstwa Martina Kasperlika. Rezultat do końca nie uległ już zmianie i sędziowie zarządzili dogrywkę, a następnie rzuty karne.

W najazdach lepsi okazali się gospodarze, a decydujący rzut karny był dziełem Sýkory. Krakowianie zwyciężyli, jednak tracą do drugiego w tabeli Tauronu KH GKS Katowice 7 punktów i stracili już szanse na zajęcie drugiego miejsca. Wszystko zatem wskazuje, iż to właśnie Cracovia i Unia zmierzą się ze sobą w pierwszej rundzie play-off.

Comarch Cracovia – Unia Oświęcim 4:3 k. (1:1, 1:0, 1:2, d. 0:0, k. 2:1)
1:0 - Krystian Dziubiński - Damian Kapica (8:04, 5/4),
1:1 - Martin Kasperlík - Peter Tabaček (13:52),
2:1 - Adam Domogała - Tomáš Sýkora (20:29),
3:1 - Kasper Bryniczka - Mateusz Rompkowski, Ņikita Kolesņikovs (40:45, 5/4),
3:2 - Peter Tabaček - Ondřej Kasperlik (46:31)
3:3 - Martin Kasperlík (51:18),
4:3 - Tomáš Sýkora - decydujący rzut karny.

Rzuty karne:
Cracovia: Urbanowicz (-), Bryniczka (-), Drzewiecki (-), Da Costa (+), Sýkora (+).
Unia: Piorowicz (-), Daneček (-), Wojtarowicz, M. Kasperlik (-), Rufer (+).

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Włodzimierz Marczuk (główni) - Michał Kogut, Daniel Lipiński (liniowi).
Minuty karne: 8-14 (w tym 2 minuty kary technicznej).
Strzały: 47-35.
Widzów: ok. 1000.

Cracovia: Radziszewski – Szurowski, Chaloupka; Sýkora, Da Costa, Domogała – Rompkowski, Kolesnikovs; Urbanowicz, Bryniczka, Drzewiecki (2) – Kruczek (2), Wajda; Šinágl, Dziubiński (2), Kapica (2) oraz Dutka, Słaboń, Zygmunt.
Trener: Rudolf Roháček

Unia: Fikrt – Šaur (2), Bezuška; O. Kasperlik, Daneček (2), S. Kowalówka (2) – Maciejewski, Gabryś; Piotrowicz, Tabaček (4), M. Kasperlík – Vosatko (2), Paszek; Wanat, Rufer, Wojtarowicz.
Trener: Jiří Šejba.

Bardzo dobry mecz Unitów. Była walka, charakter, ambicja czyli to czego brakowało na meczu w Opolu. Szkoda, że nie udało się wygrać bo szansa na pewno była, a 2 punkty bardzo by nam pomogły bo już teraz nie możemy sobie pozwolić na porażkę z Tychami. W piątek liczę na conamniej 2 tysiące ludzi i głośny doping, który sprawi, że dokonamy niemożliwego... pokonamy Tychy, które są ostatnio z dobrej formie. TYLKO UNIA, JAZDA W PIĄTEK!
Zaczynają się minusy od anonimowych :) pokażcie się, proszę :)
Dlaczego nie możemy pozwolić sobie na porażkę z Tychami.......możemy przegrać podobnie jak z Cracovią wyrywając punkt. Warunek że wygrywamy w stodole za 3.
Niewiadomą jest też mecz Orlika z Podhalem,myślę że górale łatwo tego meczu nie oddadzą,gdyż mają ciasno w tabeli z JKH a zapewne chcieli by ich przeskoczyć
Nie daje Ci kolego minusu,ale ja chyba oglądałem inny mecz (fakt że nie na żywo) Chyba nikomu na zwyciestwie nie zależało,Cracovia startuje z trzeciej pozycji a unia ...chyba jeszcze się łudzi na mecze z Katowicami... Karne były strzelanie jaķ z opaskami na oczach z dwóch stron. Poziom z obu stron slaby to mało powiedziane :)
A ja byłem na meczu w Krakowie i uważam, że mecz ze strony Unii był dobry... serce i jaja. A karne, jak karne... loteria. Brak Radima Hassa. ZAWSZE Z UNIĄ!
ccone, dlaczego łudzi sie na mecze z Katowicami ? Najprawdopodobniej z nimi zagramy.
mariolux, nie możemy sobie pozwolić na porażkę za 3 pkt. Racja, dojdziemy do dogrywki to już będzie lepiej bo będziemy mieli przewagę 4 pkt w przypadku porażki Orlika.
ccone--> No ale gdzie ja coś takiego napisałem? Odniosłem się tylko do gry Unii, nic innego :)
Starysatyr-na tę chwilę gramy w Play off z Craxa,przy oddaniu kolejnych punktów i zwycięstwie Orlika wyjdzie gra z Ka-mi.Wg.mnie lepsza opcja.
Oswiecimianin 23 Zachwalasz wyraźnie bardzo dobrą grę Unii... nie zauważając na co w tym dniu pozwalali hokeisci z Krakowa :)
A ja ci dałem minusa. Ot tak, bezinteresownie.
Czyli teraz chcesz kibiców sukcesu?
cracovia z taką grą może mieć wielkie problemy w Play offach z kim by nie grała (wyjątek stocznia)
Co rok o tej porze Cracovia gra piach !
"Co roku o tej porze"???

Ja sobie nie przypominam, kiedy Pasy grały taką padlinę. Dołek zaczął się w połowie listopada. Od meczu z Gieksą 17.11.2017 bilans dokonań wygląda tak: 11 porażek (w tym 3 po dogrywce/karnych) na 11 zwycięstw (w tym 2 po dogrywce/karnych). Takie pół na pół to trochę słaby bilans jak na mistrza. I bynajmniej nie jest to chwilowa niedyspozycja, tylko trwająca od prawie trzech miesięcy.
Możemy coś robić co rok lub co roku (podobnie np. co godzina lub co godzinę)

Pozdrawiam panie Miodek
Panie ładny, nie odniosłem się do formy twojej wypowiedzi (szczerze, nawet nie zwróciłem uwagi na to, że napisałeś "co rok"). Odniosłem się stricte do jej sensu. Ty tego jak widać poziomu nie potrafisz dotrzymać.

A wychodź sobie na pole co godzina i jeździj co rok w góry, jak twierdzisz że tak się poprawnie pisze. Tylko następnym razem odpisz coś w temacie i z sensem, proszę.
"Panie ładny" zachowaj sobie dla przyjaciela....

sezon 16/17:
29.01 JKH GKS Comarch Cracovia 6:1
03.02 Comarch Cracovia GKS Tychy 1:4
05.02 PGE Orlik Opole Comarch Cracovia 4:3 (k)
17.02 Comarch Cracovia Tempish Polonia 1:4
Może jakoś tak z rozpędu potrakowałem Cię jako przyjaciela. Jakoś tak już mam wobec pasiaków, na Kałuży bywałem jeszcze jak graliście wielkie derby z Proszowianką czy rzucaliście się kawałkami toru rowerowego na pucharze z Ległą. No i te integracje póżniejsze na Miodowej... :) Na waszych hokejowych barażach z Orlikiem w Oświęcmiu też byłem. Jak grał Gąska, Ślusarek czy Kozendra jeszcze jakoś też pamiętam. Ale coż, nie to nie... nic na siłę.

Niemniej, jak to co napisałeś ma się odnosić do obecnej sytuacji i 11 porażek w ostatnich 22 meczach?
Unia zagrała bardzo dobre spotkanie a i kondycyjnie dali radę. Teraz Tychy. Walczymy do końca. Unia!
Dobre, bo bardzo dobre byłoby gdyby wygrali za 2 a nawet za 3 pkt. A była taka szansa i to ogromna. Niestety nasza skuteczność jest TRAGICZNA.
Bardzo dobry mecz Unitów !
Panie redaktorze, autorze "łs" co za bzdury pan piszesz - pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:1 i do szatni Cracovia schodziła z remisem a nie z "zapasem jednej bramki"... Byłeś pan na tym meczu ??? ;-)

Co do Unii, I tercja to dużo chaosu i ogólnie ćwiczenie wariantu obronnego - duża przewaga Craxy, II tercja słabiej jak zwykle ale za to III tercja jak za najlepszych meczów z serii zwycięstw sprzed kilku tygodni.
Przewagi nie tylko do poprawy ale przede wszystkim do zmiany skład wstawiany na nie, 2-3 zawodników do zmiany od zaraz. Moim zdaniem odpuścić czechów i Kowala i dać szanse Gębie i Jurkowi do pary z Saurem, którzy mają klepę i mogą uderzyć z niebieskiej - z całym szacunkiem dla walczaka Bezuski, który akurat w przewagach nie przekonuje (nie wspomnę o dziadku Vosie).