Wyświetleń: 7386

Nie strzelisz, nie wygrasz

2018-01-14 20:51:40

Zespół TatrySki Podhale Nowy Targ opuszcza Jastor z pełną pulą punktów. Górale dzięki dwóm golom zdobytym w premierowej odsłonie wygrali 2:1, a honorowe trafienie dla JKH przypadło w udziale Martinowi Vozdecky'emu. Kolejny mecz ligowy na Jastorze już w najbliższy piątek, gdy ekipa dowodzona przez Roberta Kalabera podejmie Orlika Opole.

Już w pierwszej minucie meczu dwie doskonałe okazje na otwarcie wyniku mieli jastrzębianie. Najpierw tuż obok słupka uderzył Richard Bordowski, a chwilę później Jakub Kubeš strzelił wprost w Przemysława Odrobnego. W 16. minucie na nieszczęście gospodarzy sprawdziło się stare porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach. Hokeiści JKH dwukrotnie stracili krążek we własnej tercji, co zespół gości skrzętnie wykorzystał. Trafienia Elvijsa Biezaisa i Mateusza Michalskiego sprawiły, że po dwudziestu minutach z prowadzenia cieszyli się hokeiści Podhala.

Podopieczni Roberta Kalabera długo walczyli o powrót do meczu. Nadzieję na korzystny wynik w serca jastrzębian wlał w 38. minucie Martin Vozdecky, który celnie przymierzając w długi róg zdobył kontaktowego gola dla JKH. Chwilę potem miejscowi mogli pójść za ciosem, ale jastrzębianie nie wykorzystali gry w przewadze po wykluczeniu dla Patryka Wsoła. W decydującej odsłonie JKH miał kilka okazji, by wyrównać stan meczu, ale strzały oddawane w światło bramki nie były na tyle kąśliwie, by przełamać Przemysława Odrobnego. Podhale zasłużenie wygrało 2:1 i komplet punktów pojechał na Podhale. Hokeiści JKH kolejny raz o punkty powalczą w najbliższy piątek, gdy podejmą na Jastorze ekipę Orlika Opole.

JKH GKS Jastrzębie - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

0:1 - Elvijs Biezais - Siergiej Ogorodnikow, Dariusz Gruszka (15:37)
0:2 - Mateusz Michalski - Bartłomiej Neupauer, Damian Tomasik (15:51)
1:2 - Martin Vozdecky - Jakub Gimiński, Leszek Laszkiewicz (37:06)

JKH GKS Jastrzębie:
Raszka - Michałowski, Jankovič;, Laszkiewicz, Jarosz, Bordowski - Lukáčik, Homer; R. Nalewajka (2), Kulas, Ł. Nalewajka (2) - Kubeš, Gimiński; Świerski (2), Paś, Vozdecký (2) - Bigos, Matusik; Bryk, Wróbel, Pelaczyk.
Trener: Robert Kalaber

TatrySki Podhale Nowy Targ:
Odrobny - Jaśkiewicz (4), Wojdyła; P. Michalski (2), Kolusz, Podlipni - Sulka, Samarin (2); Gruszka, Ogorodnikow, Biezais - K. Kapica, Pichnarčík; M. Michalski (2), Neupauer (2), Tomasik - Wsół (2), Mrugała; Wolski, Siuty, Svitac.
Trener: Aleksandrs Belavskis

Sędziowali: Sebastian Kryś (sędzia główny) oraz Sebastian Adamoszek, Piotr Matlakiewicz (liniowi).
Minuty karne: 8-14.
Strzały: 26-41.