Wyświetleń: 13320

Strzelecka kanonada biało-niebieskich (WIDEO)

2018-01-14 20:10:12

Szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści Unii Oświęcim. Podopieczni Jiříego Šejby rozbili dziś Polonię Bytom 13:3, a hat tricka skompletował Radim Haas. Przy Chemików 4 nie było dziś mowy o nudzie.

Milowy krok w kierunku zwycięstwa biało-niebiescy zrobili już w pierwszej odsłonie, po której prowadzili 3:0. Strzelanie rozpoczął Jan Daneček, który pokonał Filipa Landsmana wówczas, gdy jego drużyna grała w... liczebnym osłabieniu.

Kolejne dwa ciosy zadali oświęcimscy obrońcy. W 13. minucie pięknym strzałem po lodzie popisał się Jakub Šaur, a na 69 sekund przed zakończeniem pierwszej odsłony bytomski golkiper skapitulował po uderzeniu Petera Bezuški z okolic linii niebieskiej.

Po zmianie stron trener Andrzej Secemski chciał tchnąć w zespół nowego ducha, dlatego zdecydował się na zmianę bramkarza. Efekt był połowiczny. Co prawda bytomianie zdobyli dwie bramki (Mateusz Danieluk i Tomasz Kozłowski), ale w 27. minucie na 4:2 dla biało-niebieskich podwyższył Sebastian Kowalówka. Jego gol był zapowiedzią prawdziwej kanonady strzeleckiej.

Oświęcimianie skrzętnie wykorzystywali niemal każdy błąd bytomian. Po czterdziestu minutach prowadzili 7:2, a w ostatniej odsłonie zdobyli jeszcze sześć bramek. Spotkanie z hat trickiem zakończył Radim Haas, a Jakub Šaur i Damian Piotrowicz zdobyli po dwie bramki.

Trenerzy nas uczulali, żeby po zwycięstwach nad faworytami rozgrywek nie lekceważyć Polonii tylko od samego początku ciężko pracować na lodzie. Najważniejsze jest to, że sięgnęliśmy po trzy punkty – przyznał Damian Piotrowicz, napastnik Unii.

Andrzej Secemski, trener Polonii: – Koncentracja została w szatni. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, ale dziś cała drużyna zagrała poniżej swoich możliwości. Nie pomógł nam ani jeden, ani drugi bramkarz. Szkoda, że po bramce na 4:2 nasza gra się całkowicie rozsypała. Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki i dalej walczyć.

Jiří Šejba, trener Unii: – W pierwszej tercji prowadziliśmy 3:0, ale przyznam szczerze, że nie podobała mi się gra mojego zespołu. Zaczęliśmy na cztery ataki, jednak brakowało mi agresywności w grze, pójścia "do ciała" i szybszego tempa. A te elementy są niezbędne, by wygrywać mecze. Szanujemy to, że wysoko wygraliśmy, ale wciąż musimy się doskonalić.

Unia Oświęcim - Polonia Bytom 13:3 (3:0, 4:2, 6:1)
1:0 - Jan Daneček - Sebastian Kowalówka (2:25, 4/5),
2:0 - Jakub Šaur - Ondřej Kasperlik (12:03),
3:0 - Peter Bezuška - Wojciech Wojtarowicz (18:51),
3:1 - Mateusz Danieluk - Tomasz Kozłowski, Błażej Salamon (20:35, 5/4),
3:2 - Tomasz Kozłowski - Błażej Salamon (24:05)
12:3 - Mateusz Danieluk - Błażej Salamon, Marcin Frączek (58:33),
13:3 - Martin Kasperlík - Jakub Šaur (59:21).

Sędziowali: Tomasz Heltman (główny) - Maciej Byczkowski, Mateusz Niżnik (liniowi).
Minuty karne: 12-8.
Strzały: 39-22.
Widzów: ok. 2000.

Unia: Fikrt – Vosatko, Bezuška; Wojtarowicz, Daneček, S. Kowalówka – Gębczyk, Gabryś (2); O. Kasperlík, Haas (2), M. Kasperlík – Šaur (2), Paszek (2); Wanat, Rufer, Piotrowicz oraz Malicki (2), Tabaček, Lacheta (2).
Trener: Jiří Šejba.

TMH Polonia Bytom:
Landsman (od 20:01 Zdanowicz) – Stępień, Turoň; Uryga, T. Kozłowski, Krzemień (2) – Cunik (2), Działo; Salamon (2), Jaworski, Danieluk (4) – Pastryk, Falkenhagen; Kalinowski, Frączek, Kłaczyński – Kamienieu; Dybaś, Wieczorek, Bajon.
Trener: Andrzej Secemski