Wyświetleń: 3837

Pogrom na Jantorze. Pewna wygrana Automatyki

2018-01-12 21:37:55

MH Automatyka okazała się za mocna dla Anteo Naprzodu Janów. Przyjezdni wygrali 8:3, a cztery asysty zaliczył, grający z kontuzją nadgarstka, Jan Steber.

Spotkanie od szybko strzelonej bramki rozpoczęli przyjezdni. Już w 2. minucie Szymon Marzec otworzył wynik spotkania. Jeszcze w tej tercji po bramce dołożyli: Mund, Vítek , Stasiewicz oraz Marzec i było 0:5. Spotkanie było praktycznie rozstrzygnięte.

Drugą tercję od zmiany bramkarza zaczęli miejscowi. Elżbieciaka zastąpił Niemczyk, ale już po niecałych dwóch minutach musiał skapitulować po strzale Szczebakowa. Gospodarze nie odpuścili jednak i odpowiedzieli za sprawą Marka Pohla, a następnie wykorzystali liczebną przewagę i Marcin Słodczyk zmniejszył rozmiary porażki.

W trzeciej tercji było już nawet 3:6, kiedy to Jan Šeda , pokonał Witkowskiego. Wydawało się, że miejscowi złapią „wiatr w żagle”. Goście jednak zdołali strzelić jeszcze dwie bramki. Najpierw ruż po wyjściu z kary Jakub Stasiewicz pokonał Niemczyka, a następnie wynik spotkania ustalił Vítek .

Już w niedzielę Anteo Naprzód uda się do Opola, natomiast gdańszczanie podejmą Comarch Cracovię.

Anteo Naprzód Janów – MH Automatyka Gdańsk 3:8 (0:5, 2:1, 1:2)
0:1 Szymon Marzec – Dawid Maciejewski, Dmytro Szczerbakow (01:24)
0:2 Yannick Mund – Jan Steber, Petr Polodna (12:16)
0:3 Josef Vítek – Jan Steber, Petr Polodna (15:30, 5/4)
0:4 Jakub Stasiewicz – Michaił Samusienka, Adam Skutchan (19:11)
0:5 Szymon Marzec – Dmytro Szczerbakow, Dawid Maciejewski (19:58)
0:6 Dmytro Szczerbakow – Szymon Marzec, Filip Pesta (21:05)
1:6 Marek Pohl – Michał Gryc (25:10)
2:6 Marcin Słodczyk – Marek Indra, Tomáš Pařízek (34:58, 5/4)
3:6 Jan Šeda - Jiří Charousek  (45:33)
3:7 Jakub Stasiewicz – Jan Steber, Filip Pesta (49:29)
3:8 Josef Vítek  - Jan Steber, Maciej Rompkowski (51:18)

Sędziowali: Przemysław Kępa (główny) – Sebastian Adamoszek, Michał Kogut (liniowi)
Strzały: 29 – 33.
Minuty karne: 6 – 10 (w tym 2 min. kary technicznej)
Widzów: 800.

Anteo Naprzód: Elżbieciak (od 20:01 Niemczyk) - Musioł, K. Charousek; Šeda (2), J. Charousek, Adamus – Horzelski, Pařízek , Jaros, Słodczyk, Indra (4) – Kosakowski, Sarna; Gryc, Pohl, Rajski – Zielosko, Żywiołek, Sroka, Stachura, Stokłosa.
Trener: Josef Dobos.

MH Automatyka: Witkowski (2) (Zgrzebnicki n.g) - Bilčík (2), Mund; Steber, Polodna, Vítek – Lehmann, Maciejewski; Szczerbakow, Pesta, Marzec – Dolny, Wysocki; Wrycza, Różycki, Rompkowski oraz Kantor; Samusienka (2), Stasiewicz (2), Skutchan.