Wyświetleń: 4693

Kolejna porażka Polonii (WIDEO)

2018-01-07 21:42:47

Po dość jednostronnym widowisku PGE Orlik Opole pokonał na własnym lodzie Polonię Bytom 5:1 i powiększył przewagę nad bytomianami do siedmiu punktów.

Pierwsza bramka dla Orlika padła już w pierwszej minucie spotkania po imponującym rajdzie Radka Meidla. Kilka akcji, które stworzyli sobie przyjezdni nie było w stanie nawet solidnie przestraszyć Michała Kielera. Opolanie konsekwentnie realizowali swoje założenia taktycznie i wielokrotnie pod bramką Tomasza Zdanowicza bywało bardzo gorąco. Dodatkowe miejsce na lodzie spowodowane karami dla bytomian, okazało się dla gospodarzy bardzo przydatne. W 14. minucie bramkę dla Orlika zdobył Miroslav Zat'ko, a kolejną przewagę wykorzystał Milan Baranyk zmieniając tor lotu krążka po silnym strzale Zat'ki z niebieskiej.

W drugiej tercji gra była już nieco bardziej wyrównana, ale mimo wszystko przewaga Orlika była w dalszym ciągu dość wyraźnie zarysowana. Warto odnotować, że po przerwie miejsce Zdanowicza w bytomskiej bramce zajął Filip Landsman. Gola kontaktowego zdobył dla Polonii w 29 minucie Michał Działo wykorzystując przewagę 5 na 4. Niedługo później Orlik w pięknym stylu powrócił do trzybramkowego prowadzenia. Höög, Baranyk i Meidl rozklepali obronę Bytomia, a ten ostatni wpisał się do protokołu jako strzelec już drugiej tego dnia bramki. "Do szatni" strzelił bytomianom Jarosław Lorek, a Jonas Höög zaliczył wtedy swoją trzecią w tym meczu asystę.

W bramce Polonii w trzeciej tercji znowu stanął Zdanowicz, tym razem spisując się bardzo dobrze. Przez jakiś czas opolanie wcale nie opuszczali tercji obronnej Polonii Bytom grając 5 na 5, ale nie byli w stanie zamienić tego na gole. Swoją sytuację zmarnował również Karol Wąsiński, który nie trafił w bramkę z rzutu karnego. Końcówka meczu obfitowała w nieczyste zagrania, ale żadna z drużyn nie wykorzystała przewag, które z tego wynikły. Trzecia tercja zakończyła się bezbramkowo.

PGE Orlik Opole - TMH Polonia Bytom 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
1:0 Radek Meidl - Łukasz Sznotala, Aleksiej Trandin (00:43),
2:0 Miroslav Zaťko - Martin Przygodzki, Radek Meidl (13:22, 5/4),
3:0 Milan Baranyk - Miroslav Zaťko, Bartłomiej Bychawski (19:26, 5/4),
3:1 Michał Działo - Błażej Salamon (28:05, 5/4).
4:1 Radek Meidl - Milan Baranyk, Jonas Höög (30:53),
5:1 Jarosław Lorek - Jonas Höög, Karol Kisielewski (39:16),

Sędziowali: Maciej Pachucki (główny) - Maciej Byczkowski, Patryk Kasprzyk (liniowi).
Minuty karne: 10 - 12.
Strzały: 41 - 35.
Widzów: 550.

PGE Orlik: Kieler (Auziņš - n/g) - Gawlik, Sordon (2); Lorek, Szydło (2), Gorzycki - Sznotala, Kostek; Przygodzki, Trandin, Meidl (2) - Bychawski, Zaťko; Kiselewski (4), Höög, Baranyk - Wąsiński.

Polonia: Zdanowicz (40:00 Landsman) - Stępień (2), Turoň; Uryga, Kozłowski, Krzemień (2) - Cunik, Działo; Salamon, Jaworski, Danieluk - Pastryk (2), Falkenhagen; Kalinowski, Frączek, Kłaczyński - Kamienieu; Dybaś, Wieczorek, Bajon