Wyświetleń: 2420

Zwycięstwo urodziło się w bólach

2017-12-20 19:39:59

Tauron KH GKS Katowice w końcu znalazł patent na JKH GKS Jastrzębie. Hokeiści z alei Korfantego wygrali 2:1, a decydujący cios zadali na 18 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli podopieczni Roberta Kalabera, bo w 29. minucie sposób na Kamila Kosowskiego znalazł Radosław Nalewajka.

Katowiczanie wyrównali w 48. minucie po niezwykle precyzyjnym uderzeniu Andreja Themára. Ten sam zawodnik zdobył również zwycięskiego gola. Tym razem 29-letni Słowak wypalił z wysokości bulika i kompletnie zaskoczył Tomáša Fučíka.

– Tak naprawdę to zwycięstwo urodziło się w bólach. Walczyliśmy o nie do ostatniej minuty – przyznał Patryk Wronka.

Napastnik GieKSy cieszył się, że jego zespołowi w końcu udało się pokonać jastrzębian, a co za tym idzie również przeskoczyć ich w ligowej tabeli.

– We wcześniejszych dwóch meczach oddaliśmy 100-120 strzałów, a mimo to schodziliśmy z lodu pokonani. Dlatego te punkty wyjątkowo nas cieszą – zaznaczył „Kromka”, który po meczu znów narzekał na uraz kostki. – Dostałem krążkiem niemal w to samo miejsce. Jak pech, to pech.

W piątek hokeiści Tauronu KH GKS-u Katowice udają się do Oświęcimia, na mecz z tamtejszą Unią. Ich plan jest prosty, a jest nim zgarnięcie pełnej puli.

– Chcemy wygrać ten mecz i pojechać na święta w dobrych humorach – zakończył Patryk Wronka.