Wyświetleń: 9456

Zemsta Doboša (WIDEO)

2017-12-19 22:28:20

Hokeiści Naprzodu Janów przełamali serię czterech porażek z rzędu. Dziś ekipa z Nałkowskiej pokonała po rzutach karnych Unię Oświęcim 5:4. Po tym meczu w cudownym nastroju był zapewne trener Josef Doboš, który pod koniec października stracił pracę w… Oświęcimiu.

W pierwszej tercji bramki nie padły, co było zasługą dobrze interweniujących golkiperów obu drużyn. Michał Elżbieciak obronił 15 uderzeń rywali, a jego vis-à-vis Michal Fikrt o pięć mniej.

Po zmianie stron worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Festiwal strzelecki rozpoczęli oświęcimianie, którzy wykorzystali dwa okresy gry w przewadze. Najpierw w 22. minucie krążek po strzale Radima Haasa do bramki „przekierował” Martin Kasperlík, a pięć minut później role się odwróciły. Kasperlík tak wyłożył gumę Haasowi, że musiał on tylko odpowiednio przystawić łopatkę kija. Unia prowadziła 2:0 i rozpoczęła marsz w kierunku zwycięstwa.

Tymczasem janowianie pokazali prawdziwe serca do gry i jeszcze w tej odsłonie zdobyli trzy bramki. Sygnał do ataku dał Marek Indra, popisując się przepięknym uderzeniem z nadgarstka z wysokości prawego bulika. Później znakomicie przymierzył Marcin Jaros, a Michał Stokłosa wykorzystał okres gry w przewadze oraz znakomite dogranie Tomáša Pařízka.

Gdy na początku trzeciej tercji na 4:2 podwyższył Jan Šeda wydawało się, że Naprzód nie przegra tego spotkania.

Tymczasem nadzieję na korzystny rezultat przywrócił biało-niebieskim Jan Daneček, który najpierw najsprytniej zachował się w zamieszaniu podbramkowym, a później znakomicie wykorzystał dogranie Sebastiana Kowalówki.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik się już nie zmienił, więc o losach spotkania miała przesądzić dogrywka. Ale w niej żaden z zespołów nie zdołał zadać decydującego ciosu. Choć oba miały okazję zagrać w przewadze 4 na 3.

Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych. W niej jako jedyny nie pomylił się Jan Šeda, więc dwa punkty zostały na Jantorze.

Anteo Naprzód Janów - Unia Oświęcim 5:4 k. (0:0, 3:2, 1:2, d. 0:0, k. 1:0)
0:1 - Martin Kasperlík - Radim Haas, Mateusz Gębczyk (21:22, 5/4),
0:2 - Radim Haas - Martin Kasperlík, Peter Tabaček (26:52, 5/4),
1:2 - Marek Indra (31:30),
2:2 - Marcin Jaros (35:02),
3:2 - Michał Stokłosa - Tomáš Pařízek, Marcin Jaros (38:31, 5/4),
4:2 - Jan Šeda - Kamil Charousek, Marek Indra (40:56, 5/4)
4:3 - Jan Daneček - Sebastian Kowalówka, Wojciech Wojtarowicz (46:45),