Wyświetleń: 4200

Mistrz Polski za mocny dla Polonii (WIDEO)

2017-09-15 20:51:59

Hokeiści Polonii Bytom przegrali z aktualnymi mistrzami Polski Comarch Cracovią 1:3. W bramce dobrze spisywał się Ondřej Raszka, ale nie zdołał uchronić zespołu przed siłą napędową rywala.

Spotkanie niefortunnie rozpoczęło się dla zawodników Polonii, którzy już w 1. minucie w odstępie pięciu sekund złapali dwie kary. Podopieczni Rudolfa Roháčka nie byli jednak w stanie, grając przez 115 sekund w 5 na 3, zaskoczyć ofiarnie broniących się gospodarzy. W 10. minucie bytomski golkiper Ondřej Raszka wygrał co prawda pojedynek sam na sam z Maciejem Urbanowiczem, jednak chwilę później, gdy niebiesko-czerwoni ponownie musieli bronić się w osłabieniu, był już bezradny. Wynik otworzył w 12. minucie Petr Kalus obsłużony podaniem wzdłuż bramki przez Tomáša Sýkorę. Poloniści mimo kilku prób nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

W drugiej odsłonie "Pasy" od początku ruszyły do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 24. minucie bytomianom przytrafił się błąd w tercji środkowej. Krążek przejął Damian Kapica, wypatrzył niekrytego Macieja Kruczka, a ten uderzeniem z bliska podwyższył na 2-0. Polonia najlepszą okazję na gola stworzyła w 35. minucie, kiedy to w sytuacji 2 na 1 strzał Sebastiana Owczarka wybronił Rafał Radziszewski.

Nadzieje na korzystny rezultat dla gospodarzy odżyły w 48. minucie, po tym jak Łukasz Krzemień zdobył kontaktową bramkę, popisując się pięknym strzałem z bulika w samo okienko po długim rogu. Niebiesko-czerwoni walczyli o drugiego gola, jednak to do krakowian należało ostatnie słowo w tej potyczce. W 57. minucie zasłużone zwycięstwo Cracovii przypieczętował Damian Kapica po zagraniu wzdłuż bramki Macieja Urbanowicza. Warto podkreślić bardzo dobry występ bramkarza Polonii Ondřeja Raszki, który wielokrotnie ratował swój zespół z opresji, broniąc 39 z 42 uderzeń rywali.

W drużynie mistrzów Polski zadebiutował niespełna 18-letni Paweł Zygmunt, który wystąpił w czwartej formacji u boku Damiana Słabonia oraz Filipa Drzewieckiego.

TMH Polonia Bytom - Comarch Cracovia 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
0:1 Petr Kalus - Tomáš Sýkora, Teddy Da Costa (11:25, 5/4)
0:2 Maciej Kruczek - Damian Kapica, Maciej Urbanowicz (23:53)
1:2 Łukasz Krzemień - Michał Kalinowski, David Turoň (47:30)
1:3 Damian Kapica - Maciej Urbanowicz, Kasper Bryniczka (56:54)

Sędziowali: Przemysław Kępa - Patryk Kasprzyk, Daniel Lipiński
Minuty karne: 14 (w tym 2 minuty kary technicznej za nadmierna liczbę graczy na lodzie) - 6
Strzały: 25 - 42
Widzów: 500

Polonia: Raszka (Landsman n/g) - Cunik (2), Działo; Bordowski (2), Frączek, Stoklasa (2) - Owczarek (2), Turoň (2); Salamon (2), Kozłowski, Danieluk - Pastryk, Kamienieu; Maliník, Krzemień, Kalinowski - Falkenhagen, Stępień; Dybaś, Filip, Jaworski.
Trener: Tomasz Demkowicz

Cracovia: Radziszewski (Łuba n/g) - Zíb, Dąbkowski; Sýkora (4), Da Costa, Kalus - Novajovský, Kruczek; Urbanowicz, Bryniczka, Kapica - Rompkowski, Wajda (2); Šinágl, Dziubiński, Domogała - Noworyta, Dutka; Zygmunt, Słaboń, Drzewiecki.
Trener: Rudolf Roháček