Wyświetleń: 4092

Zwycięstwo Naprzodu w ostrym starciu z Gdańskiem

2017-08-29 21:37:20

Hokeiści Naprzodu Janów pokonali MH Automatykę Gdańsk 2:0, a obie bramki padły w drugiej odsłonie, podczas gry w liczebnej przewadze.

- To był wyrównany mecz ze zbyt dużą ilością kar z obydwu stron. Jedną z przewag udało nam się zakończyć bramką, a druga wpadła po kontrze drugiego ataku. W trzeciej tercji musieliśmy się bronić. Drużyna z Gdańska miała podwójną przewagę, ale wiadomo, że jak się jej nie wykorzystuje, to meczu się nie wygrywa. Dużo pracy przed naszą drużyna, ale dobre wyniki tylko cementują atmosferę - mówił po meczu Marcin Słodczyk, napastnik Naprzodu Janów.

W ataku ze Słodczykiem i Wojciechem Stachurą zagrał Marcin Jaros, który ostatni sezon spędził w Zagłębiu Sosnowiec.

Przed końcem drugiej tercji za atak na sędziego karę meczu (25 minut) otrzymał Adam Skutchan.

Naprzód Janów - MH Automatyka Gdańsk 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) karne: 2:1
1:0 Wojciech Stachura - Adrian Kurz, Marcin Słodczyk (23:41, 5/3),
2:0 Jan Šeda - Szymon Skrodziuk, Adam Rajski (25:22, 5/4).

Rzuty karne:
Automatyka: Polodna (-), Vitek (-),  Steber (+), Pesta (-), Strużyk (-), Polodna (-).
Naprzód: Słodczyk (+), J. Charousek (-), Šeda (-), Jaros (-), Indra (-), Pohl (+).

Minuty karne: 22 - 57 (w tym 25 min. za atak na sędziego dla Skutchana i 10 min. dla Marca)

Naprzód: Elżbieciak (Nowak) - Musioł, K. Charousek; Stokłosa, J. Charousek, Indra - Żywiołek, Potechin; Rajski, Seda, Skrodziuk - Kurz, Kosakowski; Jaros, Słodczyk, Stachura - Kulik, Sarna; Sroka, Pohl, Kapłon.

Automatyka: Witkowski (Zgubnicki) - Bilčík, Maciejewski; Steber, Polodna, Skutchan - Lehmann, Wachowski; Vitek, Rompkowski, Marzec - Dolny, Wysocki; Szczerbakow, Różycki, Pesta - Kantor, Herasymenko; Strużyk, Stasiewicz, Samusienka.