Wyświetleń: 4107

Udana pogoń "GieKSy" w Jastrzębiu

2017-08-29 20:32:25

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali z Tauron KH GKS Katowice 2:3. Jastrzębianie dwukrotnie prowadzili w tym spotkaniu, ale decydujące ciosy w trzeciej tercji zadali katowiczanie.

Podczas wtorkowego spotkania dwóch GKS-ów obie drużyny skupiły się na wykorzystywaniu liczebnych przewag. Już pierwszą taką szansę wykorzystali jastrzębianie, gdy w szóstej minucie po karze nałożonej na Dariusza Gruszkę trafił Vladimir Lukačík, który płaskim strzałem spod niebieskiej linii pokonał Kamila Kosowskiego.

Po przerwie katowiczanie zdołali odrobić straty, gdy w 25. minucie Tomáša Fučíka dość szczęśliwie pokonał Dariusz Gruszka. Napastnik reprezentacji Polski tym samym zrehabilitował się za straconą bramkę, która padła podczas jego pobytu na ławce kar. Ostatnie słowo w tej odsłonie należało jednak do miejscowych, bo kolejną przewagę na gola zamienił Tomáš Kominek i po 40. minutach JKH prowadził 2:1.

Ostatnie dwadzieścia minut należało już do gości, a katowiczanie zaprezentowali swój sposób na rozgrywanie przewag. Już 34. sekundy po wznowieniu gry koronkową akcję celnym uderzeniem wykończył Tomasz Malasiński. Niespełna dwie i pół minuty goście mogli już prowadzić, ale Jewgienij Łymanski nie wykorzystał rzutu karnego.

Żadna z drużyn nie zamierzała czekać z rozstrzygnięciem do ewentualnych rzutów karnych, a decydujący cios zadali hokeiści z Katowic. W 59. minucie, gdy na ławce kar przebywał Domink Jarosz wynik spotkania na 3:2 ustalił Jesse Rohtla, kończąc celnym strzałem wymianę podań przed bramką Tomáša Fučíka.

Dla jastrzębian był to już ostatni sparing przed własną publicznością. Podopieczni Roberta Kalabera zagrają w czwartek ze słowackim pierwszoligowcem, MHK Dubnica, a w kolejny wtorek, czyli 5 września zagrają rewanżowy mecz w Katowicach. Pierwszy mecz ligowy ekipa znad czeskiej granica rozegra natomiast w niedzielę 10 września, gdy na własnym lodowisku zmierzy się z Unią Oświęcim.

Po meczu powiedzieli:

Tom Coolen (trener Katowic):
- Myślę, że drużyna Jastrzębia grała dziś bardzo dobrze w obronie, ale nam jednak się udało wypracować więcej szans. Nie oddaliśmy może zbyt dużo strzałów na bramkę, ale nasza gra okazała się bardzo efektywna. I to jest dobra robota. Straciliśmy tylko dwie bramki, chociaż przeciwnicy mieli sześć czy siedem dobrych sytuacji do zdobycia gola. Jestem zadowolony z dzisiejszej pracy zespołu i cieszę się, że wygraliśmy. Jestem pewien, że możemy grać o wiele lepiej, ale ten mecz był w porządku.

Róbert Kaláber (trener Jastrzębia):
- Robimy co jest w naszych możliwościach, ciągle jednak powtarzamy błędy taktyczne. W końcu drugiej tercji złapaliśmy niepotrzebną karę, jak i pod koniec meczu również, której w ogóle nie powinno być. Taka drużyna jak Katowice potrafi wykorzystać te błędy. Brakło nam trochę dyscypliny, ale mecz był z naszej strony dobry. Ciągle wierzę, że do ligi przygotujemy się dobrze. Skład jest już ligowy, chociaż nie grał dziś Ivan Jankovič a ostatnią tercję Vladimír Lukáčik a jeszcze Kamil Świerski jest na zwolnieniu lekarskim. Ale jak ci wszyscy zawodnicy będą zdrowi to na pierwszą kolejkę jesteśmy gotowi grać z Unią.

JKH GKS Jastrzębie - Tauron KH GKS Katowice 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
1:0 Vladimir Lukačík - Łukasz Nalewajka (5:48, 5/4),
1:1 Dariusz Gruszka - Bogusław Rąpała (24:25),
2:1 Tomas Kominek - Tomasz Kulas, Jan Homer (32:41, 5/4),
2:2 Tomasz Malasiński, Jesse Rohtla, Patryk Wronka (40:34, 5/4),
2:3 Jesse Rohtla - Tomasz Malasiński, Martin Čakajík (58:42, 54).

42:54 - Łymanski nie wykorzystał rzutu karnego

Sędziowali: Breske, Wolas - Syrek, Krzywda
Minuty karne: 8 - 12

JKH: Fučík (Zabolotny - n/g) - Lukačík, Bigos; Ł. Nalewajka, Bryk, R. Nalewajka - Gimiński, Homer; Kominek, Bichta, Kulas - Kubeš, Michałowski; Vozdecky, Wróbel, Pelaczyk - Laszkiewicz, Jarosz, Kącki oraz Matusik, Paś.

KH GKS: Kosowski (Studziński - n/g) - Wanacki, Čakajík; Malasiński, Rohtla, Strzyżowski - Rąpała, Martinka; Gruszka, Wronka, Łopuski - Kowalówka, Krawczyk; Fraszko, Sawicki, Majoch - Zieliński, Nowak; Łymanski, Rutkowski, Nahunko.