Wyświetleń: 7608

W połowie drogi (WIDEO)

2017-02-22 21:03:51

GKS Tychy w ćwierćfinałowej rywalizacji prowadzi już 2:0. Dziś podopieczni Jiříego Šejby pokonali na własnym lodzie Tauron KH GKS Katowice 2:0 po golach Adama Bagińskiego i Michała Kotlorza.

Mecz od pierwszej minuty nie był wielkim widowiskiem. Tyszanie byli stroną dominującą, lecz katowiczanie dzielnie się bronili, nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. W 8. minucie gry gospodarze objęli prowadzenie. Bartłomiej Pociecha zagrał wzdłuż bramki do Jarosława Rzeszutki, ten uderzył wprost w bramkarza, lecz krążek trafił jeszcze do Adama Bagińskiego, który z bliskiej odległości pokonał Matuša Kostúra.

W tercji drugiej spotkanie mocno się zaostrzyło na lodzie. Zaczęło się od Miroslava Zat'ki, który rzucił na bandę Macieja Bielca. Sędziowie nałożyli na Słowaka karę 2+10 minut. To wydarzenie spowodowało, że katowiczanie złapali trochę wiatru w żagle. Świetną sytuację miał Dorian Peca, lecz nie trafił czysto w krążek. Następnie postraszyli jeszcze Jarosław Lorek i Oskar Krawczyk, jednak Štefan Žigárdy nie dał się pokonać. Następne minuty to festiwal kontrowersyjnych decyzji duetu sędziowskiego Pachucki - Breske, którzy mocno zaszli za skórę obu ekipom. W 38. minucie spotkania doszło do zamieszania pod bramką gości, lecz wyszli z tej sytuacji obronną ręką.

Tercja trzecia przebiegła pod dyktando gospodarzy, lecz i goście mieli kilka dogodnych sytuacji. Na pewno drużynie gości nie pomogli sędziowie. W 50. minucie gry optyczną przewagę potwierdził gol Michała Kotlorza, który swoim strzałem z linii niebieskiej podwyższył wynik na 2:0.

W 57. minucie gry szansę na zmniejszenie strat mieli goście, bo przez 82 sekundy grali w podwójnej przewadze. Trójkolorowi bardzo dobrze się bronili i zakończyli mecz z czystym kontem.

GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
1:0 – Adam Bagiński – Jarosław Rzeszutko, Bartłomiej Pociecha (7:21),
2:0 – Michał Kotlorz – Marcin Kolusz, Jarosław Rzeszutko (49:16, 5/4)

Sędziowali: Paweł Breske, Maciej Pachucki (główni) – Patryk Kasprzyk, Michał Kogut (liniowi).
Minuty karne: 24 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Miroslava Zaťki) – 32 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Ryana Barlocka).
Strzały: 38-22.
Widzów: ok. 2600.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:0 dla GKS Tychy.
Kolejny mecz: w sobotę w Katowicach.

GKS Tychy: Žigárdy – Kuboš, M. Zaťko (14); Makrov (2), Kolusz, Kogut – Bryk, Kotlorz; Witecki, Semorád, Bepierszcz (2) – Kolarz (2), Ciura (2); Jeziorski, Galant, Vitek – Pociecha, Horzelski; Woźnica, Rzeszutko, Bagiński (2).
Trener: Jiří Šejba.

Tauron KH GKS Katowice: Kostúr – Porejs (4), Ozols (6); Troszyn, Bogdziul, Biały – Barlock (14), Krawczyk (2); Strzyżowski (2), Peca (2), Lorek (2) – Krok, Musioł;  Jaworski, Majoch, Szewczyk – Rąpała, Olearczyk; Łymanski, Sikora, Bielec
Trener: Jacek Płachta.

Dają dwóch sędziów, a potem jeden chce być lepszy od drugiego.
Kolarzowi kask zrzucili no to zasuwa do boksu, zostaje zaatakowany przez rywala be krążka i co? Dostaje karę za ostrość.
Akcja za bramką Bepierszcz z kimś tam jadą przy bandzie (sędzia za nimi), Bepierszcz odbiera normalnie krążek, a drugi gamoń w paski zza drugiej niebieskiej linii dopatruje się u Bepierszcza natarcia.
Walka na bandzie bok w bok, Zatko sprasował gościa i cisza, Zatko odjeżdża tamten leży, a to se gwizdnę atak z tyłu.
Jeszcze jakieś decyzje "na okrzyki" Jacka i reszty opalonych z ławki gości.
Dwie pierwsze opisane sytuacje, zgadzam się w 100 %, ale Zatko trochę przesadził z "prasowaniem", siedziałem na wysokości tej akcji i kara się należała.
W Gdańsku też były takie mecze jak ławka Gieksy krzyczała "ej" to ręka sędziego szła w górę. Od tej pory mówimy na nich "ej" Kombinatorstwo i Cwaniactwo nic więcej. A Strzyżowski po dwóch karach meczu pod rząd to dlaczego grał? Bo coś słyszałem że "odwołanie" napisali...
@palmer

Nie bądź śmieszny. A Barlock dlaczego wczoraj za rzucenie rękawic dostał 2 minuty, a nie karę meczu? Przecież PZHL swojemu tworowi krzywdy nie da zrobić. Pasiaste przekupki dobrze wiedzą, co mają zagwizdać. Co prawda jest to cyrk, a nie sport, ale co zrobisz?
@palmer

No u nas Majoch za faul na Janku nawet kary nie dostał, a chłopak miał operacje i koniec sezonu. Na mecze z Toruniem by się przydał. Śmierdzi układem na kilometr. Teraz to pikuś zabawa zacznie się dopiero w nowym sezonie wtedy zobaczymy Katowicką szopkę.
Oj śmiesznie się to czyta :D coś chyba mało tym sędziom zapłaciliśmy skoro i tak dostaliśmy więcej kar. jedyne z czym się trzeba zgodzić to to, że Barlock zgodnie z przepisami powinien dostać karę meczu, ale co tu dziwnego w odwołaniu co do Strzyżowskiego nie mam pojęcia. Rozumiem też, że kary daje się za to czy wystąpiła kontuzja i czy konieczna będzie operacja? Kolejna rzecz to który trener w siedzi cicho jak sędziowie się mylą? Bo ja co najwyżej może znalazłbym max. kilka takich przypadków w NHL z tych co znam. Nic nie wynika z tych waszych domniemań: Naprzód nie dostał licencji żeby GKS mógł grać na Jantorze - nie sprawdziło się; nie dostali licencji byśmy podebrali im graczy - wypożyczyliśmy jednego młodego obrońcę; miały być walkowary tak żeby GKS dostał się do lepszej szóstki - nie było; miała być rezygnacja z podziału na grupy żeby GKS nie wylądował w słabszej - podział był. Jeszcze coś?
Jak to co dziwnego w odwołaniu? Regulamin mówi wyraźnie Rozdział 4 §6 albo są zasady albo je obchodzimy odwołaniami i kombinatorstwem. Dlatego jestem przeciwny temu żeby trener reprezentacji trenował także zespół ligowy bo robi się wtedy nie zdrowa atmosfera.
Zasady są takie, że kara meczu jest za zrzucenie rękawic a jak sędzia popełnia aż tak wyraźny błąd co grozi zawieszeniem zawodnika no to się pisze odwołanie i nawet nie ma tu specjalnie nad tym co debatować, zawsze ktoś te mecze nagrywa więc materiał dowodowy jest, tak samo jak w piłce nożnej można się odwołać od niesłusznie przyznanej czerwonej kartki.
O czym ty mówisz kare meczu można też dostać za niesportowe zachowanie i taka dostał Stróżyński. Jakoś nie słychać żeby związek tak namiętnie analizował nagrania video przy błędach sędziów i kwestionował ich decyzje, jaka nadgorliwość. Idzie wam pogratulować wybitnego szczęścia jakie wam ostatnio sprzyja.
Kto to Stróżyński? Pod "niesportowym zachowaniem" też coś się musi kryć, czy to atak na głowę, czy jakieś słowa względem sędziów, czy zrzucenie rękawic, to że na hokej.necie jest napisane w rubryce przy karze "niesportowe zachowanie" to nic nie znaczy. Poza tym związek raczej nie spojrzał sobie na tą sytuację od tak z nudów, tylko właśnie dlatego, że było odwołanie co do tej decyzji sędziego który dał karę na alibi, bo najwyraźniej uznał, że jak jeden zrzucił rękawicę i zaczał *ać to głupio temu drugiemu nie dać tej samej kary mimo bierności
Ktoś mógłby porównać w miarę ten mecz z wczorajszym?
W ogólnym skrócie: tempo trochę wolniejsze niż wczoraj. Raczej kontrolowana gra przez Tychy, bez forsowania tempa. Sędziowanie o wiele gorsze niż w pierwszym meczu. Gwizdanie na "ej" lub po tym jak zawodnik zasugeruje, że go boli. Zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny.
Moze byc brzydko,deszczowo I pochmurnie ,cel jest jeden. GKS !!!!!!!
Eh mistrzowie teorii spiskowych. Nie odpowiadamy tylko za koklusz i gradobicie a Kopernik była kobietą. Wiedzę, że działacie wg starego powiedzenia "Nieważne że inny ważne że winny". Poziom komentarzy na tej stronie osiągnął już dno i nie widzę szans na poprawę a większość domorosyłch znawców dyscypliny nie powinna mieć prawa głosu
A wyżelowana Płachta się obraziła, że nie zaszczyciła nas na konferencji prasowej? Bardzo szybko wyszło to co siedzi pod warstwą żelu.