Wyświetleń: 7065

Tyszanie wysoko pokonali Unię

2016-08-11 19:27:53

Pierwszego dnia towarzyskiego turnieju rozgrywanego w czeskim Hawierzowie GKS Tychy wysoko pokonał Unię Oświęcim 7:3.

Podopieczni trenera Šejby szybko narzucili swój styl gry i po pierwszej tercji prowadzili 4:1. W kolejnej odsłonie tyszanie mogli kontrolować już przebieg spotkania i dorzucili jeszcze trzy bramki.

Jutro o godzinie 18:30 GKS Tychy zmierzy się z HC Vsetin. Z kolei Unia o 14:30 zagra z gospodarzami z Hawierzowa.

Jiří Šejba (GKS Tychy): - Początek był wyrównany, ale potem zdobyliśmy gola i weszliśmy na wyższy szczebel. Później mieliśmy chwilę przestoju, gracze może nieco osłabli, ale po chwili znów zaczęli grać ciałem i pressingiem. Rywale złapali kilka kar, a my wykorzystaliśmy przewagi. W trzeciej tercji mój zespół grał już na 60-70 procent swoich możliwości.
Naszym atutem jest dobrze skoordynowana kadra, w której jest odpowiednia jakość.

Josef Doboš (Unia Oświęcim): - Mecz pokazał wysoką jakość naszego przeciwnika, który ma w kadrze wielu doświadczonych graczy, przeciwko którym możemy pokazać tylko swój zapał i waleczność. Pierwsze dziesięć minut było bardzo wyrównane, ale potem rywale zdobyli cztery bramki. W drugiej tercji zmniejszyliśmy straty, ale rywal odpowiedział trzema bramkami, które zdobyli podczas gier w przewadze.

Mamy bardzo młody zespół, który będzie gotowy do gry z tak trudnym przeciwnikiem za trzy lub  cztery lata.

KS Unia Oświęcim – GKS Tychy  3:7 (1:4, 1;3, 1:0)
0:1 Vozdecky – Vitek (09:58)
0:2 Bepierszcz – Kolusz (15:06)
0:3 Kristek – Kurka – Ciura (15:50)
0:4 Komorski – Vitek – Vozdecky (17:02)
1:4 Piotrowicz - Bezuška (19:56)
2:4 Malicki - Wanat (22:42)
2:5 Galant - Kristek (27:11)